Sierpniowa Nowa Fantastyka już w sprzedaży

Informacja prasowa Prószyński Media:

 

W sierpniowym numerze “Nowej Fantastyki” coś dla każdego.

Radosław Pisula
MARVEL W KOSMOSIE

Co można zrobić z bohaterami, którzy na Ziemi przekroczyli wszelkie granice? Godzilla, Spider-Man, Pan Kleks, James Bond, Jason Voorhees, a nawet Leprechaun z popularnej serii slasherów – wszyscy prędzej czy później zostali wysłani w kosmos. Marvel Studios również zwróciło wzrok w stronę gwiazd, dając szansę wielkoekranowego debiutu jednej ze swoich mniej znanych serii.

Paweł Deptuch
IMPERIUM ZMUTOWANYCH NINJA

Pod koniec 1983 r. dwudziestojednoletni Kevin Eastman oraz jego dobry przyjaciel i współlokator, Peter Laird, odpoczywając po ciężkim dniu pracy, zaczęli gryzmolić po kartkach. Eastman narysował żółwia stojącego na dwóch nogach w pozie à la Bruce Lee, trzymającego nunchaku i nazwał go Żółwiem Ninja. Laird podłapał pomysł, dla zgrywy dodał przedrostek Zmutowany Nastoletni i do końca wieczoru zapełniali kartki kolejnymi interpretacjami pierwotnego konceptu.

Marek Grzywacz
FANTASTYCZNY ŚWIAT – BRAZYLIA

Część II

W okresie dyktatury wojskowej 1964-1985 brazylijska fantastyka literacka przeżywała poważny regres, a pisarze kreślili głównie mroczne, antyutopijne wizje. Oznaką renesansu po zmianie władz okazała się poczytna trylogia hard SF Jorge Luiza Calife, która pokazała, że brazylijscy fantaści nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Jerzy Rzymowski
HERKULESA BOJE Z POPKULTURĄ

Niebawem na ekrany kin trafi „Herkules” z Dwaynem Johnsonem w roli tytułowej, zrealizowany na podstawie komiksu „Hercules: The Thracian Wars”. Wydaje się, że chwila jest wyjątkowo stosowna, aby przyjrzeć się temu, jak legendarny syn Zeusa radził sobie do tej pory w popkulturze. A ta nie była dla niego szczególnie łaskawa.

Ponadto w numerze:

  • opowiadania m.in. Kena Liu i Adnrzeja Sawickiego
  • wywiad z Tadem Williamsem
  • felietony, zapowiedzi, recenzje, konkursy i inne stałe atrakcje.

Zapraszamy do lektury!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.