Znamy nominacje do Nagrody im. Henryka Sienkiewicza

Organizatorzy Nagrody im. Henryka Sienkiewicza ogłosili swoje nominacje. Wśród nich znalazło się kilka pozycji spośród książek ściśle fantastycznych.

 

Nowa nagroda literacka ma na celu promować i wyróżniać pisarzy, którzy w Polsce wydają książki cenione przez czytelników, a nie jedynie przez jury nagród literackich. We współpracy z Instytutem Książki, Dyskusyjnymi Klubami Książkowymi i kapitułą nagrody wybierać będziemy powieść, która jest popowa (dowolność gatunkowa: od fantastyki, grozy, przez kryminał, po obyczaj), a przy tym prezentuje świetny poziom literacki - tak piszą o samej nagrodzie jej twórcy.

A jakie prace znajdują się wśród nominowanych? Są to m.in. Sto dni bez słońca Wita Szostaka, Sezon Burz Andrzeja Sapkowskiego, Cienioryt Krzysztofa Piskorskiego, Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy Rafała Kosika, a także Szczęśliwa ziemia Łukasza Orbitowskiego.

Pełną listę nominowanych znajdziecie tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.