Fantastyka: Wydarzenia

Miejsce: Poznań
Termin: 16-18.06.2023

Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, prelegenci i wystawcy. Liczba uczestników festiwalu z każdym rokiem rośnie - od 600 osób w roku 2000 do ponad 55 000 w roku 2022! W najbliższej edycji przygotowane zostanie ponad 65 000 m2 pełnych różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay, w tym 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej z książkami, komiksami, odzieżą, gadżetami i wszystkim, co kochają geeki.

Miejsce: Kraków
Termin: 11-13.11.2022

“Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką” to konwent fantastyczny, czyli doroczny zlot fanów fantastyki, odbywający się jesienią w Krakowie już od 1998 roku. Obecnie jest to nie tylko największe wydarzenie tego typu w Krakowie, jak i w całej małopolsce, ale i jeden z najstarszych festiwali fanów fantastyki w Polsce. Konwent tradycyjnie odbywa się w murach krakowskich szkół, a od kilku lat jego współgospodarzem jest XLII Liceum Ogólnokształcące im.

Miejsce: Toruń
Termin: 16-18.09.2022

Toruński Copernicon to największy w tej części Polski festiwal o tematyce fantastycznej i naukowej, który od ponad 10 lat cieszy się niesamowitym uznaniem ze strony ludzi z różnych zakątków Polski i świata. Łączy w sobie różne formy działań: od spotkań z autorami, licznych konkursów, warsztatów, pokazów, poprzez gry planszowe i video. Jest to idealna okazja do zanurzenia się w świat swoich ulubionych postaci, rozmowy o swoich zainteresowaniach oraz poznania nowych, ciekawych twórców.

Miejsce: Wrocław
Termin: 10-11.09.2022

Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców. Na każdego odwiedzającego Targi czekają spotkania z naszymi Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz...... nasi Fantastyczni Wystawcy, a u nich: książki, komiksy, gadżety, biżuteria, kosmetyki, zabawki, ubrania, akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru, inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze.

Miejsce: Chęciny
Termin: 27-28.08.2022

.

Miejsce: Wrocław
Termin: 26-28.08.2022

Miejsce: Skarbimierz
Termin: 12-15.08.2022

Zakonki to zlot postapokaliptyczny odbywający się w Brzegu, na terenie opuszczonego lotniska w Skarbimierzu (osiedle).

Miejsce: Wojsławice k. Chełma
Termin: 15-17.07.2022

Fundacja ,,Ku Przeszłości" ma zaszczyt zaprosić na Dni Jakuba Wędrowycza. Po raz kolejny spotkamy się w Wojsławicach (mała wioska 25 km od Chełma, 40 km od Zamościa, 85 km od Lublina). Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – Jakub Wędrowycz to pochodząca z okolic Wojsławic fikcyjna postać z książek Andrzeja Pilipiuka. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami.

Miejsce: Poznań
Termin: 17-19.06.2022

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury poczuje, że znalazł swój skrawek nieba. To 56 godzin nieprzerwanej zabawy, czasu spędzonego na prelekcjach wybranych z niemal tysiąca punktów programu, graniu w gry, oglądaniu wystaw i fantastycznych wiosek oraz spotkaniach z twórcami fantastyki z całego świata! To również zakupy u 280 wystawców mających w asortymencie nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby.

Miejsce: Warszawa
Termin: 19-20.03.2022

Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców. Na najbliższe #NajbardziejFantastyczneTargi zapraszamy już pod koniec marca! Tym razem zapraszamy Was w trochę ciemniejsze i bardziej mroczne zakątki fantastyki, abyście mogli razem z nami na nowo odkryć twórczość H.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »