Dni Fantastyki 2013

Podstawowe informacje

Dni Fantastyki to obecnie największy wrocławski konwent oraz jedna z najważniejszych imprez poświęconych fantastyce w kraju. Począwszy od debiutu w 2004 roku przez kolejne 8 edycji systematycznie się rozwijał, zwiększając swój rozmiar, zasięg oraz znaczenie.

Sukces popularnych DeeFów to przede wszystkim wynik długoletniej współpracy Edyty Muł Pałki oraz Centrum Kultury „ZAMEK”, która została ukoronowana wspólną (CK ZAMEK oraz Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica) organizacją jak dotąd największej edycji Polconu w historii tej imprezy (Polcon 2012).

Po realizacji tak dużego projektu przyszedł czas na podsumowanie tego co udało się zrobić do tej pory oraz naradę co dalej. W wyniku tych rozmów powstała nowa koncepcja organizacji imprez fantastycznych w Zamku, która zakłada większą intensyfikację mniejszych projektów związanych z fantastyką w skali roku, natomiast swego rodzaju kulminacją mają być Dni Fantastyki. W tym roku przed DeeFami odbędą się trzy imprezy (marzec-kwiecień), o których możecie przeczytać w zakładce „fantastyka w zamku”.

Koncepcja będzie realizowana w zmienionym składzie osobowym – oprócz ludzi dotąd tworzących imprezę, pojawiły się osoby nowe z nowymi pomysłami, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu.

Zbliżające się Dni Fantastyki to konwent pod kilkoma względami inny od poprzednich DeeFów. Tegoroczne Dni Fantastyki mają być konwentem skoncentrowanym przede wszystkim na dobrym jakościowo programie, w którym stawiamy na otwartość i interdyscyplinarność, co to oznacza ? Przede wszystkim więcej niż dotychczas punktów programu angażujących bezpośrednio uczestników – w tym roku przygotujemy dla Was duży pakiet zróżnicowanych tematycznie warsztatów.

Jak zwykle zaangażujemy cały Zamek, ale również wyjdziemy z programem na zewnątrz - postaramy się o organizację atrakcji wokół Zamku. W tym roku głównym motywem przewijającym się we wszystkich blokach programowych DeeFów będą baśnie i klechdy jako źródła fantastycznych narracji. Wiele motywów czy też całych historii fantastycznych powstało w oparciu o fundamenty ludyczne i baśniowe zakorzenione głęboko w szeroko rozumianej kulturze europejskiej. Leśnicki Zamek, ze swoją 800 letnią historią to najlepsze miejsce do przyjrzenia się bliżej baśniowemu wymiarowi fantastyki.

  • Miejsce: Wrocław
  • Termin: 25-27.05.2013
  • Dokładny adres: Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1
  • Strona internetowa: http://dnifantastyki.pl/

Cena:

  • Karnet 2 dniowy – 30zł
  • Bilet jednodniowy: sobota – 20zł
  • Bilet jednodniowy: niedziela – 15zł
  • Karnet w przedsprzedaży – 25zł

ZNIŻKI

Dla osób pomagających przy tworzeniu programu imprezy stosowane są następujące zniżki:
jeden punkt programu: zniżka 50% (15zł) – zniżka obowiązuje tylko przy zakupie karnetu za 30zł, nie obowiązuje przy karnetach kupionych za 25zł
LARP – zniżka omawiana indywidualnie

Przy większej liczbie osób prowadzących dany punkt programu zniżka dzielona jest między wszystkich prowadzących.