Dni Fantastyki 2015

Podstawowe informacje

Motywami przewodnimi Dni Fantastyki 2014 były cyberpunk i steampunk. W tym roku postanowiliśmy wrócić do korzeni fantastyki i science fiction. Oficjalnym hasłem XI wrocławskich Dni Fantastyki są "Wielkie światy i epickie przygody w fantastyce". Chcielibyśmy wspólnie z wami poznać, powspominać, a już na pewno odświeżyć wielkie epickie światy fantasy i science fiction. Oprócz 5 standardowych bloków tematycznych (literacki, nauki i technologii, komiksu i ilustracji, filmu i seriali oraz gier), atrakcje odbędą także w ramach stref (często nie dających się podporządkować tematyce tylko jednego z bloków), wśród których nie zabraknie klasycznego Władcy pierścieni, kultowych Gwiezdnych wojen czy krwawej Gry o tron.

Wielkie, plastyczne i szczegółowo opisane światy dają pole do popisu wielu twórcom nawet dzisiaj. Pokazują, że fantastyka inspiruje – wciąż i na nowo. Gra o tron, saga, której pierwszy tom wydano w 1996 roku, została odkryta na nowo w 2011, kiedy wyemitowano pierwszą serię serialu. Jego popularność sprawiła, że nawet osoby nie interesujące się fantastyką sięgnęły po książkowy pierwowzór. Peter Jackson, korzystając z twórczości Tolkiena, wyreżyserował Hobbita, a w tym roku do kin trafi VII epizod Gwiezdnych wojen. Niezwykle szczegółowo opisane uniwersa pozwalają czerpać z nich w nieskończoność. Na podstawie tych wielkich światów powstało również wiele gier planszowych i fabularnych, dzięki którym możemy przeżywać własne epickie przygody, zabijać smoki i ratować świat.

Zbierz więc drużynę i wyruszaj w drogę na Dni Fantastyki!

  • Miejsce: Wrocław
  • Termin: 26-29.06.2015
  • Dokładny adres: Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1
  • Strona internetowa: http://www.dnifantastyki.pl/2015/

Cena:

Ceny biletów na Dni Fantastyki 2015 wraz ze zniżkami:

  • Karnet – 40zł (w ramach karnetu przysługuje wstęp na trzy dni imprezy, opaska, identyfikator, folder oraz tabela programowa)
  • Karnet w przedsprzedaży – 30zł (w ramach karnetu przysługuje wstęp na trzy dni imprezy, opaska, identyfikator, folder oraz tabela programowa)
  • Bilet jednodniowy: piątek – 15zł (w ramach biletu przysługuje wstęp na I dzień imprezy do godziny 24:00, opaska, identyfikator oraz tabela programowa)
  • Bilet jednodniowy: sobota – 25zł (w ramach biletu przysługuje wstęp na II dzień imprezy do godziny 24:00, opaska, identyfikator oraz tabela programowa)
  • Bilet jednodniowy: niedziela – 15zł (w ramach biletu przysługuje wstęp na III dzień imprezy do godziny zakończenia imprezy, opaska, identyfikator oraz tabela programowa)
  • Karta noclegowa – 10zł (uprawnia do 2 noclegów w szkole noclegowej, liczba kart jest ograniczona)

Dla twórców programu przewidziano zniżkę 50% (20zł) – obowiązuje tylko przy zakupie karnetu za 40zł, nie obowiązuje przy karnetach kupionych w przedsprzedaży.
Zniżka obowiązuje niezależnie od liczby zgłoszonych punktów programu. Przy większej pomocy przy tworzeniu naszej imprezy, koordynatorzy mogą indywidualnie przydzielić zniżkę 100%.

News

Do XI Dni Fantastyki pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Z uwagi na to organizatorzy wrocławskiego konwentu opublikowali wstępną wersję rozpiski programowej. Wśród DF-ów gości nie brakuje znanych nazwisk świata ksiażki, komiksu, nauki i nie tylko.

więcej...