Imladris XX

Podstawowe informacje

“Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką” to konwent fantastyczny, czyli doroczny zlot fanów fantastyki, odbywający się jesienią w Krakowie już od 1998 roku. Obecnie jest to nie tylko największe wydarzenie tego typu w Krakowie, jak i w całej małopolsce, ale i jeden z najstarszych festiwali fanów fantastyki w Polsce.

Konwent tradycyjnie odbywa się w murach krakowskich szkół, a od kilku lat jego współgospodarzem jest XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (szkoła powstała na fundamentach dawnego gimnazjum nr 13 posiadającego znakomitą renomę).

Co roku Imladris odwiedza blisko 700 osób, w których skład wchodzą uczestnicy opłacający akredytację, zaproszeni goście i twórcy programu, obsługa wydarzenia oraz organizatorzy.

W konwencie Imladris aktywny udział biorą również nasi partnerzy — przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych i ogólnopolskich mediów, a także liczne grono sponsorów i wystawców. Imladris otrzymywał wielokrotnie wsparcie finansowe ze strony Miasta Krakowa oraz województwa małopolskiego w formie grantów celowych, co udowadnia, że jest wart zainteresowania, inwestycji oraz pracy nad dalszym rozwojem marki.

Nadchodząca, XX już jubileuszowa edycja konwentu Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką będzie mieć rangę Polconu.

 • Miejsce: Kraków
 • Termin: 11-13.11.2022
 • Dokładny adres: Liceum Ogólnokształcące nr 42 w Krakowie im. A. Mickiewicza, ul. Studencka 13
 • Strona internetowa: https://www.imladris.in/

Cena:

Pre-akredytacja przed rozpoczęciem konwentu

Pre-akredytacja możliwa będzie do nabycia w terminie od 13 lipca 2022 roku do 17 października 2022 roku lub do wyprzedania się wszystkich akredytacji, za pośrednictwem internetowego systemu pre-akredytacyjnego.

Poniżej znajdziecie dostępne pakiety wraz z cenami pre-akredytacji:

 • preakredytacja pełna trzydniowa – 75 zł (tylko pełne akredytacje 3-dniowe, wspierające (online) oraz „Smoczy Mecenat” upoważniają osoby do głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla);
 • akredytacja wspierająca – 25 zł (upoważniająca do korespondencyjnego (online) głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla; uczestnik otrzyma również wszystkie materiały konwentowe typu badge uczestnika, koszulka, antologia itd. do miesiąca po zakończeniu konwentu);
 • „Smoczy Mecenat” - pełna preakredytacja trzydniowa wraz ze wsparciem finansowym tegorocznego Polconu-Imladrisu – 125 zł.

Akredytacja na konwencie

Akredytacja dostępna będzie w trakcie trwania konwentu, tylko o ile wszystkie akredytacje nie wyprzedadzą się w pre-akredytacji. Informacje o dostępności akredytacji dostępne będą na profilach społecznościowych konwentu oraz na jego stronie internetowej. Akredytację na miejscu będzie można wykupić tylko i wyłącznie przy pomocy gotówki.

Poniżej wyróżniono dostępne pakiety wraz z cenami akredytacji:

 • akredytacja pełna trzydniowa – 85 zł;
 • akredytacja jednodniowa: piątek – 40 zł;
 • akredytacja jednodniowa: sobota – 50 zł;
 • akredytacja jednodniowa: niedziela – 30 zł.

News

W tym roku w Krakowie odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta odsłona konwentu Imladris. Jubileusz będzie to niebylejaki, ponieważ ów festiwal fantastyki uzyskał tym razem rangę Polconu. Kto nie chce przegapić tego wydarzenia, ten już teraz powinien rozważyć zakup pre-akredytacji.

więcej...