Imladris XX

Podstawowe informacje

“Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką” to konwent fantastyczny, czyli doroczny zlot fanów fantastyki, odbywający się jesienią w Krakowie już od 1998 roku. Obecnie jest to nie tylko największe wydarzenie tego typu w Krakowie, jak i w całej małopolsce, ale i jeden z najstarszych festiwali fanów fantastyki w Polsce.

Konwent tradycyjnie odbywa się w murach krakowskich szkół, a od kilku lat jego współgospodarzem jest XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (szkoła powstała na fundamentach dawnego gimnazjum nr 13 posiadającego znakomitą renomę).

Co roku Imladris odwiedza blisko 700 osób, w których skład wchodzą uczestnicy opłacający akredytację, zaproszeni goście i twórcy programu, obsługa wydarzenia oraz organizatorzy.

W konwencie Imladris aktywny udział biorą również nasi partnerzy — przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych i ogólnopolskich mediów, a także liczne grono sponsorów i wystawców. Imladris otrzymywał wielokrotnie wsparcie finansowe ze strony Miasta Krakowa oraz województwa małopolskiego w formie grantów celowych, co udowadnia, że jest wart zainteresowania, inwestycji oraz pracy nad dalszym rozwojem marki.

Nadchodząca, XX już jubileuszowa edycja konwentu Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką będzie mieć rangę Polconu.

 • Miejsce: Kraków
 • Termin: 11-13.11.2022
 • Dokładny adres: Liceum Ogólnokształcące nr 42 w Krakowie im. A. Mickiewicza, ul. Studencka 13
 • Strona internetowa: https://www.imladris.in/

Cena:

Pre-akredytacja przed rozpoczęciem konwentu

Pre-akredytacja możliwa będzie do nabycia w terminie od 13 lipca 2022 roku do 17 października 2022 roku lub do wyprzedania się wszystkich akredytacji, za pośrednictwem internetowego systemu pre-akredytacyjnego.

Poniżej znajdziecie dostępne pakiety wraz z cenami pre-akredytacji:

 • preakredytacja pełna trzydniowa – 75 zł (tylko pełne akredytacje 3-dniowe, wspierające (online) oraz „Smoczy Mecenat” upoważniają osoby do głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla);
 • akredytacja wspierająca – 25 zł (upoważniająca do korespondencyjnego (online) głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla; uczestnik otrzyma również wszystkie materiały konwentowe typu badge uczestnika, koszulka, antologia itd. do miesiąca po zakończeniu konwentu);
 • „Smoczy Mecenat” - pełna preakredytacja trzydniowa wraz ze wsparciem finansowym tegorocznego Polconu-Imladrisu – 125 zł.

Akredytacja na konwencie

Akredytacja dostępna będzie w trakcie trwania konwentu, tylko o ile wszystkie akredytacje nie wyprzedadzą się w pre-akredytacji. Informacje o dostępności akredytacji dostępne będą na profilach społecznościowych konwentu oraz na jego stronie internetowej. Akredytację na miejscu będzie można wykupić tylko i wyłącznie przy pomocy gotówki.

Poniżej wyróżniono dostępne pakiety wraz z cenami akredytacji:

 • akredytacja pełna trzydniowa – 85 zł;
 • akredytacja jednodniowa: piątek – 40 zł;
 • akredytacja jednodniowa: sobota – 50 zł;
 • akredytacja jednodniowa: niedziela – 30 zł.

News

więcej...