Jump to content

Gry cRPG

Od Baldur's Gate po Wiedźmina - gry cRPG stanowią nasz chleb powszedni. Jeśli odwiedzasz Enklawę, to ten gatunek nie może być Ci obcy - zachęcamy zatem do dyskusji!

Forums

 1. Other Games

  Gry wzdłuż i wszerz. To również tutaj warto poruszyć tematy gier, które nie posiadają własnych subforów.

  959
  posts
 2. The Witcher

  Wiedźmin, Zabójcy Królów oraz Dziki Gon to trylogia, która na stałe wpisała się do kanonu gier cRPG. A to przecież nie koniec - jest też wszakże Wojna Krwi, Gwint, a w przyszłości pewnie nowa saga... Na pohybel!

  303
  posts
 3. Baldur's Gate Saga

  Baldur's Gate było jedno z tych serii, które zapoczątkowały istnienie Enklawy. Dziś, ponad dwadzieścia lat po premierze, wyprawa do Wrót Baldura i Amnu wciąż smakuje tak samo dobrze jak za pierwszym razem. No i nie wolno zapominać o Baldur's Gate III, które niebawem może okazać się kolejnym spektakularnym sukcesem lub... klęską.

  123
  posts
 4. Icewind Dale Saga

  Icewind Dale od zawsze był "młodszym bratem" znacznie bardziej popularnego Baldura. Mimo tego dwie wyprawy do Doliny Lodowego Wichru były na swój sposób urzekające. Zdecydowanie jest o czym rozmawiać!

  44
  posts
 5. The Elder Scrolls Saga

  Na początku Morrowind... Cóż, to nie do końca prawda, ale wielu z nas może tak powiedzieć. Seria The Elder Scrolls wypłynęła jednak na szerokie wody dzięki Oblivionowi, a przede wszystkim Skyrimowi, by później spróbować podbić kolejne tereny za sprawą ESO i TES: Legends. I to bynajmniej nie koniec!

  165
  posts
 6. Dragon Age Saga

  Dragon Age miał być duchowym spadkobiercą Baldur's Gate. Czy był? Zdanie względem pierwszej części są podzielone; później seria wyewoluowała w zupełnie innym kierunku. Teraz, po przygodach Hawke'a i Inkwizytora, wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej odsłony sagi. Wróćmy zatem do przeszłości i zastanówmy nad przyszłością Thedas.

  167
  posts
 7. Mass Effect Saga

  Kosmiczna trylogia Mass Effect na trwale zapisała się w historii gamingu. Jej kolejna odsłona nie odniosła już tak spektakularnego sukcesu. BioWare nie powiedziało jednak jeszcze ostatniego słowa, dlatego możemy spodziewać się kolejnych wypraw w stronę Drogi Mlecznej. Czy ponownie z Liarą T'Soni u boku?

  60
  posts
 8. Divinity Saga

  Osadzone w Rivellonie gry z serii Divinity przez lata budowały swoje pozycję, jednak dopiero dwie ostatnie produkcje spod znaku Original Sin przyniosły Larian Studios prawdziwy rozgłos. Belgijskie studio skupia się obecnie nad Baldur's Gate III, jednak Divinity naznaczyło epokę tak dobitnie, że jeszcze długo będzie o czym rozmawiać.

  16
  posts
 9. Neverwinter Nights Saga

  Neverwinter Nights doczekało się dwóch części i kilku dodatków, a każda z nich zyskiwała sobie wierne grono fanów. Mimo upływu lat i braku perspektyw na kolejną odsłonę serii, scena modderska nadal żyje i ożywia również fanów NwN. Porozmawiajmy zatem, ale nie tylko o modach!

  13
  posts
 10. Torment Games

  Planescape: Torment i Torment: Tides of Numenera to dwie różne gry osadzone w dwóch różnych światach i tworzone przez dwa różne studia. Ich spoiwem jest jednak część tytułu, która definiuje grę z wieloma ścianami tekstu i w której wybory i konsekwencje nie są tylko pustym frazesem. A może nie zgadzacie się? W każdym razie zapraszamy do rozmowy!

  20
  posts
 11. Gothic Saga

  Historia Bezimiennego rozpoczęła się niepozornie, lecz ostatecznie rozrosła się do kilku pokaźnych gier. Świat Myrtany po dziś dzień przemierza wielu niestrudzonych wędrowców. Zajrzyjcie tu zatem i podzielcie się swoimi doświadczeniami!

  65
  posts
 12. Fallout Saga

  Jak mógłby wyglądać świat po nuklearnej apokalipsie? Być może właśnie tak jak w serii Fallout. Bez względu na to, czy ktoś jest fanem oryginalnych, izometrycznych gier, czy preferuje raczej nowsze produkcje spod znaku Bethesdy, na tym forum z pewnością znajdzie coś dla siebie.

  136
  posts
 13. Diablo Saga

  Diablo jest serią, które przedefiniowała pojęcie action RPG-a. Być może "trójka" nie jest tego najlepszym przykładem, ale przecież poprzednie dwie części nadal mają się całkiem nieźle, a na horyzoncie już pojawia się kolejna odsłona z cyferką IV na końcu... Fanom Diablo nie powinno zatem zabraknąć tematów do dyskusji.

  127
  posts
 14. Cyberpunk

  Po wielu latach oczekiwania Cyberpunk 2077 w końcu doczekał się swojej premiery! A to zapewne dopiero początek, dlatego tym bardziej zapraszamy do dyskusji o przygodach V, wrażeniach z gry i nie tylko!

  4
  posts
 15. MMORPGs

  Lata lecą, a gry MMORPG nie tracą na popularności. Od World of Warcraft przez serie Guild Wars, Star Wars: The Old Republic po Neverwinter i mniej znane tytuły. Jeśli pragniesz porozmawiać o dowolnym MMO, to jest to właściwe miejsce!

  285
  posts
×
×
 • Create New...