-
Posts
1,882 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
19
Everything posted by Mrozie
-
Niezłe! Ale żeby finał LM inspirował archetypy D&D? Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
-
Dzięki, wezmę to pod uwagę przy planowanej poprawce całej solucji IwD2
-
Schemat: Większy Glif Quen - komentarze do poradnika
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Witcher
Dzięki, poprawione. -
Wesołych Świąt i szczęśliwego 2023 roku!
Mrozie replied to Mrozie's topic in Wortal EnklawaNetwork.pl
Dokładnie tak! Życie lubi zaskakiwać. -
Sęk w tym, że złoto trafiło w ręce Mengego, zanim ktokolwiek mógłby je przekazać Juniorowi. Wtedy już pozostał tylko wariant siłowy.
-
Cześć. Yoana i Hattori potrafią wytwarzać przedmioty do poziomu mistrzowskiego. Przedmioty poziomu arcymistrzowskiego może stworzyć jedynie Lazare Lafargue z Hauteville w Toussaint.
-
Zastanawia mnie, że tam nikomu, ale to absolutnie nikomu decyzyjnemu nie zapaliła się lampka, jakie to może przynieść szkody wizerunkowe? Przecież teraz, nawet jeśli wszystko pozostanie po staremu, każdy twórca contentu dwa razy się zastanowi nad korzystaniem z SRD, ponieważ jeśli WotC raz odstawiło taki numer, to pewnie wróci do pomysłu za jakiś czas. A wystarczyło skorzystać z przywileju milczenia...
-
@aniolbezsercaczy ja dobrze słyszałem, że WotC zamierza się jednak wycofać z projektu nowego OGL?
-
Chodzi o sytuację, w której formalnie walczysz z Demonami Pustki, ale tak naprawdę ich nie zabijasz, tylko niszczysz Kamień i w ten sposób zgarniasz ekstra PD za zabitych w walce wrogów?
-
Zaginiony relikt - komentarze do solucji
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Elder Scrolls Saga
To zależy, do której lokacji zostałeś wysłany? Zadanie umieszcza bowiem te artefakty w losowych lokacjach i ciężko pomóc bez informacji, o którą lokację chodzi. -
Czytałem co nieco o tym. Dość dziwny zabieg. Jednocześnie zamknęłi kilka studiów tworzących gry w oparciu o licencję D&D. Ewidentnie skalują biznes w dół. Niemniej jak pokazuje życie natura nie lubi próżni i Paizo Inc., czyli twórcy Pathfindera, zareagowali stworzeniem Open RPG Creative License. Kto wie, być może będziemy świadkami wielkiej migracji twórców...
-
I to jest dobra wiadomość! A kwestia Eno zostanie wyklarowana w aktualizacji solucji, obiecuję. :)
-
Na GOG.com ruszyła Zimowa Wyprzedaż Klasyki. Do wyjęcia za pół darmo są m.in. Dragon Age: Początek, gry z serii Might & Magic, Lands of Lore, Ultima, a nawet nieco zapomniane produkcje jak Lionheart czy Jade Empire. Akcja trwa do końca 13 stycznia włącznie.
-
Wesołych Świąt i szczęśliwego 2023 roku!
Mrozie replied to Mrozie's topic in Wortal EnklawaNetwork.pl
@Radomirwitaj i dziękuję za miłe słowa! Czy możesz opisać, co było problemem przy założeniu konta? Ja problemów nie mam, ale spróbuję zreplikować problem i go sprawdzić. Taką też mam nadzieję. Więcej napiszę w tym tygodniu. Wiem, miało być w poprzednim, ale przyplątała się grypa, która trochę pokrzyżowała mi szyki... -
O ile pamiętam, ale mogę się mylić, można też zabić Eno zaraz po "pokojowym" przejęciu zwierzchnictwa i dzięki temu zarówno "mieć ciastko", jak i "zjeść ciastko". Ale mogę się mylić i na pewno sprawdzę to przy odświeżaniu solucji. Dzięki za uwagę. Linki powinny działać. Rzecz w tym, że strony są cache'owane i żeby zobaczyć efekt, trzeba odświeżyć stronę.
-
W imieniu swoim i redakcji pragnę złożyć wszystkim czytelnikom Enklawy życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Nsrodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2023 r. Niech nadchodzące dni będą dla Was czasem spędzonym z dala od codziennych trosk i w miłej, rodzinnej atmosferze, a najbliższe dwanaście miesięcy okażą się lepsze od obecnego, niezwykle niespokojnego w wielu wymiarach, roku. Dla Enklawy przyszły rok może być również czasem wielu ciekawych zmian i nowości. Do tego tematu wrócę jednak już po świętach. Wesołych Świąt!
-
Dzięki za informację, @aniolbezserca! Linki zostały poprawione, ale wygląda na to, że poradnik wymaga dużej aktualizacji... Co do pojedynku, jest tak, jak opisano w poradniku: ...a oddanie zwierzchnictwa może - chgć nie musi - wiązać się z wyzwaniem Eno Hlaalu na pojedynek, o czym jest nieco wyżej.
-
TES III: Morrowind - Wątek główny - komentarze do solucji
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Elder Scrolls Saga
Ano. To jeszcze stara szkoła designu jest, gdzie sprytni gracze, dobrze rozumiejący mechanizmy rozgrywki, mogli więcej. -
Morrowind: Wszystkim nam brakuje szczęścia
Mrozie replied to aniolbezserca's topic in The Elder Scrolls Saga
Przypadkowe zbiry były twarde, dopóki nie okazało się, że im też brakuje szczęścia. -
TES III: Morrowind - Wątek główny - komentarze do solucji
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Elder Scrolls Saga
To prawda. Wydaje mi się to jednak bardziej "legalne". Wykorzystywanie spaczenia w sposób opisany powyżej to ciekawy, ale jednak exploit. -
Morrowind: Wszystkim nam brakuje szczęścia
Mrozie replied to aniolbezserca's topic in The Elder Scrolls Saga
Ja nigdy nie byłem aż tak zdeterminowany, żeby rozpisywać to sobie z kartką i ołówkiem. Szczególnie, że progresja w Morrowindzie ma to do siebie, że bardzo szybko stajesz się niepokonanym półbogiem i nigdy nie czułem potrzeby, by szczególnie długo zastanawiać się nad rozwojem tych, a nie innych atrybutów. I tak, można trochę zmanipulować statystyki, żeby Puchar Goryczy zadziałał na korzyść gracza, ale... raz jeszcze, nigdy nie czułem takiej potrzeby, bo przeważnie zanim dotarłem do Ald Redayni, to byłem już praktycznie niepokonany. -
Ghost of a Tale jest dostępne na GOG.com za darmo, ale trzeba się spieszyć, bo czasu zostało już niewiele. Poza tym na GOG.com wystartowała klasyczna Zimowa Wyprzedaż. Nie brakuje też RPG-ów, począwszy od -80& na Edycję Kompletną Wiedźmina 3, a skończywszy na -50% do Cyberpunka 2077 i jeszcze większych rabatach na serie Divinity, Styx i wiele innych. Promocje trwają do 2 stycznia.
-
TES III: Morrowind - Wątek główny - komentarze do solucji
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Elder Scrolls Saga
Czy to nie jest bug? -
Morrowind: Wszystkim nam brakuje szczęścia
Mrozie replied to aniolbezserca's topic in The Elder Scrolls Saga
Ja zawsze starałem się rozwijać Szczęście na bieżąco - w miarę możliwości. Oczywiście najwięcej punktów inwestowałem w inne atrybuty, ale mniej więcej co 2-3 poziomy dorzucałem coś do puli Szczęścia. Z Pucharu Goryczy chyba nigdy nie korzystałem - -20 do głównego atrybutu skutecznie mnie odstraszało. -
Taka skocznia na stokach Czerwonej Góry... To byłoby coś!
