-
Posts
1,882 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
19
Everything posted by Mrozie
-
Cóż, ja już nigdy nie wróciłem do przygód Sama. Może kiedyś. Kupka wstydu i tak jest wystarczająco duża.
-
GOG.com znów wrzuciło trochę przecen z okazji Czarnego Piątku, m.in.: Klasyki – Heroes of Might and Magic 3 Complete (-75%), The Elder Scrolls V: Skyrim SE (-75%); RPG – prawie cały katalog gier w tym Wiedźmin 3: Dziki Gon GOTY (-80%), Fallout 3 GOTY (-67%), Wasteland 3 Deluxe Edition (-67%); Indie – Disco Elysium – The Final Cut (-75%), Wasteland 2 - Director's Cut (-75%); Torment: Tides of Numenera (-70%); SOlasta: Crown of the Magister (-65%).
-
Ale tak bez telemarku?
-
Moje niespełnione marzenie z dzieciństwa. Bardzo chciałem tę grę, w końcu dostałem je na jakieś mikołajki bodajże i... okazało się, że nici z gry, bo karta graficzna nie miała shaderów. A potem już nigdy do niej nie wróciłem.
-
Jeszcze przed szaleństwem Czarnego PIątku GOG.com wypuściło dwie inne wyprzedaże: Cozy Autumn Sale - głównie strategie i przygodówki, niewiele jest tam RPG-ów. Tydzień czesko-słowacki - tutaj można znaleźć przeceny m.in. na Dex, Vaporum, Vaporum: Lockdown czy Sacred Fire. Ostatni z wymieonych można też kupić na Steamie przy okazji podobnej inicjatywy.
-
Jak co roku, na Dzień Niepodległości, GOG.com przecenia gry polskich twórców. Wśród przecen wyjątkowo nie ma Wiedźminów, ale są za to m.in. Lords of the Fallen, Frostpunk, Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest, Tainted Grail: Conquest i Gamedec. Cały czas trwa również jesienna wyprzedaż Ubisoftu, a tam oczywiście spore obniżki na takie serie jak Heroes, Anno czy The Settlers.
-
Remake Wiedźmina oficjalnie zapowiedziany! - komentarze do newsa
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Witcher
Ech, a już myślałem... W każdym razie niewątpliwie remake nakręci też zainteresowanie wokół oryginału, więc tak czy siak lepiej siąść do tego szybciej niż później. -
Remake Wiedźmina oficjalnie zapowiedziany! - komentarze do newsa
Mrozie replied to Redakcja's topic in The Witcher
Czy to jakiś przeciek? -
Prime Video opublikowało kolejny ciekawy artykuł związany z 25-leciem Fallouta, tym razem skupiając się na serialu, nad którym pracują Jonathan Nolan i Lisa Joy. Co ciekawe, przez kilka sekund widać - po raz pierwszy! - fragment Power Armora.
-
Na GOG.com trwa obecnie Halloween Sale. Genesis Alpha One jest do zgarnięcia za darmo, a do tego można kupić m.in. Cyberpunka 2077 za "stówkę", Wiedźmina 3 GotY za 3 dyszki, kompletne BioShock Infinite za 5 dyszek, kompletne Horizon Zero Dawn za niecałe 7 dyszek, kompletny Dragon Age: Początek za 25 zł i Disco Elysium Final Cut za 35 zł. Jest więc na co wydać pieniądze.
-
Film dokumentalny o historii D&D jednak powstanie?
Mrozie replied to Mrozie's topic in Gry fabularne (RPG)
Pytanie, czy wyrobią się do "50-tki", czy może znowu trzeba będzie przekładać o kolejne 10 lat. Ale pomysł dedekowego Lego to ja szanuję! Może nawet sprawię pociechom, jeśli cena nie będzie zaporowa. -
Obejrzałem trailer. Nie zachęcił. Z zaskoczeniem odnotowałem tam Andrzeja Chyrę, ale to pewnie przez wzgląd na znajomości z Hollandową.
-
Krakowskie Potwory? A cóż to za wybryk natury?
-
Mniej więcej dziesięć lat temu magia Kickstartera miała przyczynić się do stworzenia filmu dokumentalnego o historii Dungeons & Dragons, który później zostałby wydany w momencie 40-lecia D&D. Nic z tego nie wyszło, projekt upadł i wydawało się, że jest już po wszystkim. Teraz jednak okazuje się, że wraz ze zbliżaniem się 50-tej rocznicy D&D, Hasbro postanowiło wskrzesić projekt! Myślicie, że się uda?
-
Trudno w to uwierzyć, ale od wydania pierwszego Fallouta mija właśnie 25 lat... Bethesda postanowiła uczcić to wydarzenie w szczególny sposób poprzez różne gratisy, zniżki czy artykuły. W telegraficznym skrócie: Fallout 3 będzie do odbioru za darmo na Epic Games Store od 20 do 27 października. Do 23 października można też zgarnąć 20% zniżki w Bethesda Gear Store. Z kolei abonenci Prime Gaming mogą do 1 listopada odebrać kody na darmowe odblokowanie Fallout 76 na PC, a następnie wykorzystać je do 30 listopada. Do czytania można polecić rozmowę z Senior Character Artist Bethesdy Christiane H. K. Meister i najnowszą, oficjalną oś czasu uniwersum Fallouta. Jest też ciekawy materiał o tym, jak ekipa Bethesdy pokazywała demo "trójki" Timowi Cainowi: Z kolei jeden z pierwotnych twórców serii, a później współzałożyciel Obsidianu, Feargus Urquhart, chętnie powróciłby do uniwersum Fallouta. A jak Wy wspominacie oryginalne Fallouty?
-
No właśnie. Trudno mi wyobrazić sobie festiwal pieśni krasnoludzkiej online.
-
Ach, no tak, znam te sztuczki. Czyli 5,5. Kumam.
-
Ja obejrzałem dwa kolejne odcinki Andora. I muszę powiedzieć, że to naprawdę dobrze zrobiony serial. Im dalej w las, tym retrospekcje mniej irytują, a i jest więcej Gwiezdnych Wojen w Gwiezdnych Wojnach. No dobra, nadal jest tego mało, ale to zupełnie nie przeszkadza. Jestem ciekaw, jak historia rozwinie się dalej. Ostatecznie tknąłem też Pierścienie. Tknąłem na razie dwa odcinki. Powiem tak... Silmarilionu (jeszcze) nie czytałem, więc nie będę oceniał zgodności z prozą Tolkiena. Galadriela jest dość irytująca. Na plus, że wybrano aktorkę podobną do Galadrieli z Władcy..., ale jej główny problem polega na tym, że za bardzo próbuje udowodnić, jaka to jest silna i niezależna, a kiepsko jej to wychodzi. Ogólnie gra aktorska nie porywa, a niektóre wybory fabularne (ucieczka ze statku) zdają się nieszczególnie trzymać kupy. Elrond z kolei może i ma nieco więcej osobowości, ale wygląda jak amerykański bokser. Trochę więcej masy i mógłby stanąć na ring z Apollo Creedem. Tutaj wybór raczej chybiony. Co do najbardziej popularnego tematu, czyli czarnych harfootów czy elfów... nie wiem, czy ma to sens w materiale źródłowym, ale wizualnie zakrawa o lekkie kuriozum. Ogólnie, jak na razie, wygląda to na dość przeciętny serial fantasy z łatką wielkiej matki. Ale muszę jednak przyznać jedno: widoki są wybitne. Tak na zewnątrz, jak i wewnątrz lokacji (Khazad-Dum). W tym jednym aspekcie widać wydane pieniądze i Jacksonowski rozmach. Szkoda, że tylko tutaj, ale może w kolejnych odcinkach jest lepiej.
-
Z konwentem online jest ten sam problem co z firmową integracją online. Nie da się pić do kamery. A przynajmniej ja bym nie potrafił. A jednak interakcje zakrapiane alkoholem to było to, co z moich konwentowych czasów wspominam najmilej.
-
Gnom-medyk to chyba dość trudna postać do prowadzenia, szczególnie na początku? Nie dość silna na "rasowego" kapłana i raczej dość podatna na większość ataków, choć domyślam się, że jak przetrwa kilka pierwszych poziomów, to z czasem premie do zdolności magicznych i buffy zaczynają robić swoje?
