Skocz do zawartości

Viear

Użytkownicy
  • Postów

    77
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Viear

  1. Oj tam, i bez takowych ambicji jest się w stanie dostrzec drobne błędy. Inaczej ja sam nigdy bym niczego nie wychwycił^^
  2. Nie. O ile dostrzega się różnicę pomiędzy fantastyką a fantasy. To nie to samo.
  3. Dokładnie tak. Mowa potoczna, mową potoczną, twórz sobie, co Ci się żywnie podoba, ale do słowników toto niekoniecznie wejdzie, by zasilić poprawną polszczyznę. A-a. W tym wypadku nie. Otóż Orbit - jak powszechnie wiadomo - para się grozą. Nie wyrywaj z kontekstu, Ced Angel fantasy - nurt fantastyki, czerpiący z religii i wierzeń, którego głównymi bohaterami są istoty wyższe (aniołowie, demony, bogowie). Akcja utworów af. przynajmniej częściowo rozgrywa się w zaświatach. Tak pokrótce. Anioł sam w sobie nie jest wyznacznikiem angel fantasy. Tak jak dla Ferdynanda Wspaniałego nie stworzymy psiej fantastyki.
  4. Tak było aż do XXw. Jeszcze literaturę powojenną i peerelowskie propagandowe marnowanie kartek można jakoś przypisać według powyższego schematu, ale później będzie to raczej trudne zadanie. Orbit pisze horror, a wiec fantastykę, czy może realizm magiczny? ;> W "Cichym domu" nie trup odgrywa główną rolę, więc nawet jeśli uznamy, że "fantastyka anielska" istnieje, na pewno nie w tym wypadku. Zresztą, miałem o tym zdanie w recce "13 anioła", jeśli ktoś jeszcze pamięta pierwszą wersję^^
  5. Każde uniwersum opiera się na tej zasadzie - szaraczek może uciec od rzeczywistości do świata, w którym dokonuje wielkich czynów. Lub z wypiekami na twarzy obserwować te innych.
  6. Jeśli ściągnęła Cię Ruda i to aż z forum CDA, zgaduję, że jeśli dojdzie do współpracy, zasilisz dział cRPG albo MMO ;] Witam na pokładzie.
  7. Escher i jego figury niemożliwe. Trochę gimnastyki umysłowej trzeba, by toto wykombinować, ale jak raz złapie się zasadę, pamięta się ją do końca życia.
  8. Wrzucam, bo wątek mi dawno zamarł. edit: Choć może tak wygląda trochę lepiej
  9. Viear

    Co czytacie?

    Ced, cichaj no! Twoje zdanie na temat V. i jego czepialstwa znam już;] No to mnie zaskoczyłeś trochę... http://vimeo.com/3133980 W DMC też tylko czwórkę grałem, ale wirujące ostrza, składające się na zamczysko, wybitnie kojarzą mi się z klimatem Dantomanii. Zwłaszcza jak przypomnę sobie wielofunkcyjną walizeczkę albo obracające się schody o ostrych krawędziach... Ja najbardziej lubię jego felietony, acz muszę zaznaczyć, że mało co od niego czytałem poza nimi... "Farewell Blues" faktycznie dobry. I pomyśleć, że prawdopodobnie sam ustawiłbym się w kolejce...
  10. Viear

    Co czytacie?

    Nie rozumiemy się, pytałem o funkcję w poście. Co do PLO, tylko ja mam wrażenie, że końcówka pierwszego tomu była inspirowana Katedrą i DMC? JayL?
  11. Viear

    Co czytacie?

    Jak mam to interpretować?
  12. ... suki;] Z moich obserwacji wynika, że Ziemiański ma dość konkretne kryteria co do kreacji swoich bohaterek. Panna Iceberg z "Toy Wars" jest w 99% Achajką, tyle, że przeniesioną w niedaleką przyszłość. Nawet poczucie humoru się powtarza.
  13. Viear

    Seks karty

    Wygląda na to, że Shani raczej nie miała Twojego charakteru. Ale Geralty i jemu podobne pokraki z mieczami nawet głowę potrafiłyby przynieść. Ewentualnie za tacą trzeba by się nabiegać, ale to chyba nawet lepiej^^
  14. Viear

    Seks karty

    Nie rozumiesz tej głębi, ona oczekiwała Oznaki Miłości, nie bogactwa. Przyniósł jej biedny Wiedźmin pierścionek z brylantem, to prawie za drzwi wyrzuciła
  15. Idealny powinien mieć taką brodę? ;> Ale płaszcz ma nie-klasyczny, nieładnie. Od siebie dodam, że Marek Okoń robi naprawdę udane okładki (ten mag to też jego dzieło). A jeśli jeszcze dodać, że ozdabia on każdą książkę Dębskiego, to wychodzi nam idealny duet. "Kroniki Jednorożca. Polowanie" Szmidta kupiłem przede wszystkim ze względu na okładkę http://content.photos-room.com/previews/Rain_by_OmeN2501.jpg[/img] Finalny efekt: http://www.fabryka.pl/imgs_upload/Image/ksiazki/Bestsellery/Szmidt_Kroniki-Polowanie.jpg
  16. Viear

    Seks karty

    Przecież Shani żądała Konkretnego Skromnego Pierścionka, nim oddała się Geraltowi. To nazywasz brakiem emocjonalnej otoczki?^^ A na serio, pewne Okoliczności przypilnowały mnie dzisiaj, bym odświeżył sobie te karty i muszę stwierdzić, że tylko jedna z nich jest sensowna.
  17. No tak, na szczęście tylko lekki poślizg czasowy Kotu, proponowałbym usunąć ten syf, zamiast napominać, co Ty na to? A następnym razem; usunąć zawczasu pierwszego spam-posta, by następni nie mieli do czego się odnosić, wysłać delikwentowi dobrą radę na PM i koniec bajki. Tak się to kiedyś robiło... by Haz: Objection! Dygresje i offtop mogą być złem w zależności od kontekstu, usuwanie postów, chamska nazi-moderation i generalny forumowy zamordyzm są złe zawsze. If my opinion interests anyone. Kto tu mówi o chamskiej moderacji? A z nazi wspólne byłoby tylko "Ordnung muss sein!". Lekki offtop - proszę bardzo, ale coby przynajmniej jakiś poziom toto miało...
  18. Viear

    Czego słuchacie?

    Kocie, innych próśb, które już powinny Cię obchodzić, wysłuchasz równie chętnie? http://www.enklawamagii.pl/board/index.php?topic=512.msg7641#msg7641 - kot Behemot
  19. Cuthbert Allgood z kingowskiej Mrocznej Wieży. Co prawda w książce występował jako kilkunastoletni chłopak, ale ma zdumiewająco podobny charakter do mojego, jak na twór literacki. Zaskoczyło mnie to podobieństwo, a nie powiem, miło się czyta o kimś, z kim można się utożsamić. No i Geralt, wiadomo, choć do ideału brakuje mu trochę awanturniczej butności.
  20. Viear

    Czego słuchacie?

    Za niniejsze umieszczenie wizerunku tegoż artysty, powinienem raczej dostąpić zaszczytu zyskania status moderatora, jako nagrodę za szczególne starania, mające na celu zwiększenie estetyki naszego portalu. Tym niemniej jednak, kajam się i pokornie przyjmuję karę pod postacią zblokowania mojego IP, co skutkować będzie pozbawieniem mnie możliwości udzielania się na tymże forum.
  21. Viear

    Czego słuchacie?

    Cóż, de gustibus non est disputandum. Mamy różne definicje wycia widocznie^^ Ale... ale Marco...
  22. Viear

    Czego słuchacie?

    Po odsłuchaniu tego: http://www.youtube.com/watch?v=lRRQ3LMQ5nk&feature=related Niestety muszę przyznać Ci rację (wersja Tarji w poprzednim poście). Choć sam przyznaj, że w The Poet and the Pendulum Olzon wypadła nader dobrze http://www.youtube.com/watch?v=dFCxkwJS3Jg Rude, a którego kawałka Twoim zdaniem Marco nie ratuje?
  23. Viear

    Czego słuchacie?

    Aaah, Nightwish... Wczoraj miałem dzień na słuchanie Nemo, ale mniejsza o to. Z 'klasycznych' kawałków polecam te: Dark chest of wonders: http://www.youtube.com/watch?v=wvzMkY8Zxng Wish I had an angel: Zachwycać się^^ Co do Maine'a... powiedz, że to ja jestem spaczony i nie rozumiem tekstu jak trzeba Oba ze Staindem określiłbym mianem 'radiówek'... Ale to ja.
  24. Viear

    Czego słuchacie?

    Dokładnie, nie w tym rzecz, byś podawał całą playlistę - nikt nie będzie się dokopywał do najlepszych kawałków, right? Podaj jakieś dwa, trzy, to chętnie odsłucham
×
×
  • Dodaj nową pozycję...