Skocz do zawartości

Sigyn

Użytkownicy
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sigyn

  1. Sigyn

    Kilka słów o sobie

    Karpiu niejedna pewnie tylko trzeba szukać
  2. Sigyn

    Czego słuchacie?

    Kocie Ty tak uważasz, Hazreth, parę osób pewnie no i spoko . Dla mnie to jest coś więcej niż ' nieznośne, pompatyczne, pozbawione jakichkolwiek znamion subtelności wycie.' Szanuję Tarję i jej twórczość i kocham teksty Tuomasa, razem brzmieli zaje*iście i moim zdaniem z wzięciem Anette do zespołu zje*bali na całej linii. Farso wiele ze starszych osób też ich słucha i lubi Ale nie ograniczam się tylko do nich. Lubię posłuchać innych odmian metalu i też nie wszystkich bo takie wydzieranie, że prawie piszczenie do mikrofonu mnie wkurza Cancer Bats np. I tak skaczę sobie od black i death'u do pagan i viking i mi z tym dobrze
  3. Sigyn

    Czego słuchacie?

    Let me Hear Your Scream jest fajna . Ale Ozzy mnie jakoś strasznie nie pociąga. Selene- Nightwish z Tarją to Nightwish. Nightwish bez Tarjii to Piski Anette . Ale ogólnie piąteczka
  4. Mam nadzieję, że się wyrobię
  5. Sigyn

    Wiara

    Karpiu bezcelowe bo tyle samo jest za jak i przeciw. Wierzący coś powie niewierzący odpowie i tak bez końca co w efekcie stanie się nudne no bo ileż można? Każdy wierzy w co chce, ale to nie powód by tego kogoś potępiać. "Nie doznasz bożego miłosierdzia' tylko na cholerę mi to? Czy jak umrę wyrosną mi skrzydełka i będę latać po wiecznie zielonych łąkach nie znając smutku, biedy i nędzy? Czy raczej zgniję w piekle za bezbożnictwo? Czy jeśli nie wierzę to spotka mnie ta sama kara co wierzących niepraktykujących? Szczerze w to wątpię.
  6. Wypraszam sobie. Ja o nim wspomniałam .
  7. Dziękuję Farso za cenne uwagi . Wprowadzę je w życie i może następne będzie lepsze.
  8. Każde stworzenie to czuło. Czuło się to w powiewie wiatru. Widziało się jak krew spływa razem ze strumieniem z Górnej Osady. Szykowano oddziały już od jakiegoś czasu. Zdawało się, że każdy o tym wie. Ranny jeździec zawitał pewnego dnia do Osady. Jego hełm był przekrzywiony, tarcza podziurawiona a ostrze miecza złamane. W takim stanie stawił się przed strażnikami. -Wy mnie musicie wpuścić! Wiozę wam ważne wiadomości. Widzicie me odzienie? Postrzępione, brudne? A to zbroja była najprawdziwsza! Tyle z tego zostało... -Człowieku opanuj się.- rzekł jeden ze strażników, wysoki Hulv - opowiedz po kolei. Skąd jesteś,kim jesteś i co ci się stało? - Zwą mnie Łasica. Jestem z Drewnogrodu. Jechałem z poselstwem do Górnej Osady, gdy z naprzeciwka zobaczyłem ludzi w srebrnych zbrojach i dziwnymi talizmanami wysoko w górę uniesionymi...- zamilkł bez oddechu. -Szybko! Zanieśmy go do Wieszczki.- zawołał Hulv. Złapali go za ręce i za nogi i zanieśli do chaty Wieszczki, która mieszkała na końcu Osady. Łasica jak się okazało był dość ciężki, więc zrobili lekkie zamieszanie po drodze. Na szczęście obyło się bez żadnych ekscesów ze strony mieszkańców. Idąc pod górę do chaty Wieszczki widzieli jak wychodzi z niej i im się przygląda. - Bracie- sapnął Hulv- ta kobieta mnie czasem przeraża. - Zamilcz. Nie wiesz, że ona słyszy?- mruknął Skilav, drugi ze strażników.- Ostatnia osoba, która na nią coś powiedziała była Ferina, nie chcę skończyć jak ona. -Racja, ma temperament- mówiąc to wyszczerzył zęby za plecami Skilava. Szli dalej w milczeniu. Hulv przelotnie w myślach narzekał na Wieszczkę, ale przestawał szybko bojąc się, że zobaczy jego myśli. Zastanawiał się chwilami również, co by mu mogła zrobić... - Witajcie bracia- głos Wieszczki wyrwał go z zamyślenia. - Witaj Heligo- rzekł Skalv. -Mówiłam ci, byś się tak do mnie nie zwracał- odparła zimno kobieta. -Przepraszam. - wyszczerzył zęby- Ale do rzeczy. Przyprowadziliśmy do ciebie jeźdźca z Drewnogrodu.. -Wiem- przerwała mu- nie zapominaj, że nie bez powodu zostałam wieszczką. -Pomożesz mu? Chyba jest jednym z nas.- wtrącił się Hulv. -Jeśli faktycznie nosi nasz znak, z pewnością będę w stanie go wyleczyć - odparła Wieszczka, przyglądając się badawczo postaci podtrzymywanej przez zbrojnych. - Jeśli jednak znaki ochronne, nałożyła na niego któraś z moich Sióstr, nic dlań nie uczynię. Wieszczki mogą udzielać pomocy tylko swoim współplemieńcom. Nie jesteśmy wędrownymi uzdrowicielkami - dodała nieco poirytowana.
  9. Sigyn

    Wiara

    Farso jeśli jego to cieszy to po co ma rezygnować? . Przecież bóg jest podobno wszędzie. Można modlić się gdzie się chce i jak się chce spowiadać też, do tego ksiądz Ci nie jest tak strasznie potrzebny. Ja bym nie chciała, żeby słuchał mnie jakiś koleś w sukience.
  10. Sigyn

    Skąd jesteś?

    Postaram się . Na pewno to jest fajne i jakby tak się udało zebrać wszystkich to by było ciekawie
  11. Sigyn

    Co czytacie?

    Mój brat to przeczytał i się tym podniecał strasznie . Jeśli lubisz opowiadania o przyszłości i o tym co będzie po wojnie nuklearnej no to może Ci się podobać. Ja nie lubię takich książek, w ogóle s-f nie lubię
  12. Sigyn

    Skąd jesteś?

    Dlaczego? Jak się uprzesz, to możesz koszta całej imprezy zniwelować nawet do 100 zł. Sprawdzone empirycznie. Może się uda . Btw kiedy to jest?
  13. Sigyn

    Co czytacie?

    to jest 2 część . Pierwsza jest 2033
  14. Sigyn

    Wiara

    Matimak ja dużo o tym poczytałam, od jakiegoś czasu zaczęło mnie chrześcijaństwo i jego nietolerancja denerwować. Jeszcze ksiądz przy spotkaniach do bierzmowania zaczął mnie obrażać, że na czarno, że szatana wyznaję i dla mnie nie ma miejsca przy sakramencie no to wtedy sobie powiedziałam "pier*olę" i już tak kompletnie zagłębiłam się w pogańskie kulty. A że w bogach nordyckich znalazłam to, czego szukałam no to "przerzuciłam" się na pogaństwo i nie zrezygnuję z tego. Superkarpik myśli, że go oszukali. Ja w pewnym sensie też tak myślałam jak trochę poczytałam. Bo prawie każde święto typu Boże Narodzenie jak wspomnieliście ma swoje korzenie w pradawnych wiarach. Chrześcijanie sobie "zapożyczyli" nasze święta nic nam o tym nie mówiąc i zakazując myślenia o bóstwach przeszłości.
  15. Sigyn

    Wiara

    Asatru, w szczegóły się zagłębiać nie będę
  16. Sigyn

    Wiara

    Wg chrześcijan jestem bałwochwalcą/com. Nie jestem ateistką bo wierzę ale nie w boga chrześcijan.
  17. Sigyn

    Skąd jesteś?

    Dzierżoniów kojarzę, jak najbardziej. A Bielawa niby mało znana? A Reinmar von Bielau? :> Ja jestem Wrocławianinem, stąd Dolny Śląsk nie jest mi obcą krainą. Swój chłop haha Chciałabym pojechać na ten pyrkon, żeby w ogóle zobaczyć co to jest ;p. Ale raczej wątpię. Można zawsze się zobaczyć gdzie indziej i kiedy indziej Ja osobiście bym się chciała dowiedzieć czy jest ktoś zainteresowany wyjazdem na koncert Ensiferum/Children Of Bodom lub na Paganfest :-[
  18. Sigyn

    Wiara

    Czerwony jest akurat kolorem od miłości itp Jakkolwiek by się kojarzył. Magia, jasnowidzenie etc może i istnieją ale jak dotąd nie spotkałam się z czymś takim. W sumie w magię wierzę, w horoskopy nie wierzę. Jednego dnia wychodzi, że będę miała dziecko jeszcze w tym miesiącu a w innym, że nie mam szans na związanie się z kimkolwiek o.O A co do tematu to jestem poganką
  19. Sigyn

    Czego słuchacie?

    Nie jestem ignorantką Kocie . Guns n' Roses czy Aerosmith też posłucham
  20. Sigyn

    Skąd jesteś?

    O, krajanka z Dolnego Śląska. Pieszyce są blisko czego? Świdnicy jak mniemam, ale nie daje pewnosci ;p Wilczek ma rację . Ewentualnie Dzierżoniów/ Bielawa ale to takie mało znane miasta w sumie
  21. Sigyn

    Filmy Fantasy

    Za klasykę można uznać "Flash Gordon"
  22. Sigyn

    Co czytacie?

    Kłamca 1,2 i 3 . Lub Jacka Piekary "Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Łowcy Dusz" itd. Ja się co do kolejności połapać nie mogę ale 1 jest chyba "Płomień i krzyż" . Ej Braciszkowie wybaczcie mą ignorancję ale kto to ten Dri coś tam? :-[ Ale przecież to nie są klasyczne fantasy. Bah, kłamca to chyba wręcz podpada pod urban? Also: Sigyn, nie psizemy postów jeden pod drugim w odstępie mniejszym niż 24h. Mamy taki ładny guzik "edytuj", you know... Pokornie błagam o wybaczenie :-[ Nie wiem, jak dla mnie Kłamca jest świetny . Ja się nie znam na starszych autorach lub zagranicznych. A na starszych i zagranicznych nie znam się w ogóle xd. "Władca Pierścieni" to taki jedyny tytuł co mi się w pamięci zachował. Mogę Ci polecić książki Trudi Canavan "Gildia Magów", "Nowicjuszka", "Wielki Mistrz" i chyba 3 inne jeszcze są A wracając do tematu wątku to aktualnie czytam Ł. Śmigiel "Demony" Wilku mogę pracować przy koniach u Ciebie na zamku?
  23. Sigyn

    Czego słuchacie?

    Tak właściwie interesuje mnie bardziej zawartość pudełka niż okładka .
  24. Sigyn

    Co czytacie?

    Rycerz Wolf na białym/karym koniu? Białogłowa do tego, zamek na wzgórzu i siejesz postrach
  25. Sigyn

    Co czytacie?

    Kłamca 1,2 i 3 . Lub Jacka Piekary "Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Łowcy Dusz" itd. Ja się co do kolejności połapać nie mogę ale 1 jest chyba "Płomień i krzyż" . Ej Braciszkowie wybaczcie mą ignorancję ale kto to ten Dri coś tam? :-[
×
×
  • Dodaj nową pozycję...