Skocz do zawartości

meglau7

Użytkownicy
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia meglau7

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. jeszcze przed czytaniem. jak ujrzałam nazwisko psychicznego Chucka, to wszystko się już mi wyjaśniło. oczywiście z tym psychinczym żartuję, bo uwielbiam go za nieprzesładzanie. A kwaiaty dla... to znam z tytułu i ogólnej treści, ale to chyba książka była?
  2. Ta książka powinna do mnie trafić, ponieważ jestem inteligentną (nauczyciele z gimnazjum roftlują) nastolatką z głową pełną marzeń o błyskotliwej karierze w pisarstwie. Jeśli nie argument o rozwoju polskiej młodzieży, to może... Ja, ja, ja, ja...Mdłości można dostać od 'pierwszoosobowości'(rym niezamierzony). U każdego człowieka słychać tysiąc pięćset sto dziewiećset dziennie, że ja, mnie, jestem, sądzę itd. JesteśMY egoistami od urodzenia. Wg encyklopedii PWN egoizm to postawa życiowa charakteryzująca się dbałością o dobro i interesy własne/osób najbliższych oraz przedkładaniem ich nad dobro i interes innych. Każde słowo, czyn, myśl, które wytworzymy są samolubne i mają na celu tylko udogodnienie sobie czegoś. Pomyśl Ty, o Wielki Czytający, czyż tak nie jest? Od dzieciństwa mówisz: mamo, żeby zwrócić na siebie uwagę, nie, żeby zaprotestować, kiedy coś nie chcesz. Póżniej twoja osobowość robi się bardziej złożona, już nie wystarcza ci tylko spełnienie podstawowych zachcianek. Teraz chcesz pochwalić się, poskarżyć, przeprosić- tak nawet to jest wyrazem egoizmu. Jeśli nie przeprosisz, będziesz cierpiał, choćby na wyrzuty sumienia. Cierpienie jest niewygodne. Następnie zaczynasz czuć, coś nawarstwia się w tobie. Chcesz, żeby cię wysłuchano, żeby ktoś ci pomógł. Człowiek to sprytna osoba, wie, że najpierw sam musi umieć słuchać, żeby być wysłuchanym. W następnym etapie narasta w tobie samotność- trudne do zdefiniowania słwo, które cię pochłania. Teraz nie umiesz żyć bez kogoś, kto będzie martwił się o ciebie, opiekował tobą, był przy tobie, komu ty możesz pomagać, zajmować się nim, przebywać obok.To duże poświęcenie umieć coś takiego zrobić, przezwyciężyć samotność. Jak to zdobyć, myśli sobie twoja podświadomość. I wymyśla. Najbardziej egoistyczne uczucie, miłość. Ty kochasz kogoś, on kocha ciebie. Zwykła transakcja, popis samolubności. Nie ma samotności, jest miłość. Nazywają ją altruizmem, filozofowie od siedmiu boleści. Miłość wymaga. Daje, ale tylko by zatrzymać przy sobie. A interesy osób bliskich?- mówisz. A po co w ogóle masz bliskich, przecież jakoś by wytrzymali bez ciebie. To ty ich potrzebujesz, jeśli będzie im żle, tobie też w jakiś sposób będzie żle, więc pomagasz im. Bez nich jest samotność, musisz ich zatrzymać. Dajesz im co chcą. Każdy chce być zrozumiany, także ty. Zrozumienie to jedna z form egozimu. Inna forma miłości? Pomyśl nad tym, zadanie domowe od księdza. No a zakonnicy?-czepiasz się.-Wszyscy od organizacji charytatywnych, wolontariusze. Dziecko drogie, naiwne jak rzadko kto. Po co oni to robią? Nooo, przecież wiesz. Dla samych siebie. Czują się lepsi, obnoszą się z tym, może nie wiedząc. Zakonnicy będą mieli dodatkowe punkty od Boga, wolontariusze pocieszenie dla swoich ego. Coś jeszcze? Ach, zapomniałabym. Bóg. Największy egoista. Czemu nas wymyślił? Siedział sobie w ciemnościach i było dobrze. Jedno słowo: samotność. Domyśl się reszty. A, czekaj jesteś niedomyślny wyjątkowo. Coż, nie chce mi się, radż sobie sam. Wskazówka: Niebo=człowiek-samotność Przykro ci? Wszystko, co kiedykolwiek zrobiłeś, było egoistyczne. Jak dać sobie z tym radę?-dopytujesz się. Rozgrzeszę cię, tak jak samą siebie. Skoro wszyscy są egoistami, nikt nie jest egoistą. Znowu??? Egoizm to cecha człowieka, nie choroba, koleś. Wnerwiasz mnie. Kończę, bo nie wytrzymuję już pośród tego natężenia groteski. Właśnie dlatego powinnam dostać tę książkę. Nie jestem egoistką tak jak wszyscy inni, którzy ją chcą!
  3. okładki sa albo prześliczne albo chłamem. pomiędzy swiatami warman.
  4. ja czytałam władcę pierścieni w wieku bagatela 10 lat, dłużył mi się strasznie. zacznij od zmierzchu, albo lepiej intruza. jeśli przebrniesz jesteś hardcorowym koksu.
  5. gosh, bo nie jest nudna jak melodramaty i niesie coś więcej poza - Romeo, czemuś tyś Romeo?!?!?!
  6. wolę autora Grizzly o ile dobrze orientuję się w tematyce
  7. meglau7

    Dział literacki

    polski będzie dobry cykl o Mortimerze, czy sth like that Piekary
  8. Alucard z komiksu japon/chin/koreanśkiego - nie rozróżniam. Więcej szalonych draniów nie znam. Jak ktoś za to może mi polecić, to na PRIVie, żeby mnie nie ośmieszyć bardziej
  9. meglau7

    Postać fantastyczna

    Loki :-[ Alucard :-[ :-[ :-[ i o wstydzie. nie powiem tego imienia nie zmusicie mnie! :-X
  10. Trudno jest wyróżnić kogoś. Z polskich Kosik i Dukaj, ukraińskich Ruda, rosyjskich Dostojewski oraz Gogol, anglosasów Gaiman, Pratchett, (chwila anglosasi to też amerykanie? taaa, moja znajomośc geografii), Heinlein, Le Guin... Wszyscy ci którzy tworzyli hard SF i wiele innych > umrę nim wyliczę
  11. meglau7

    Co czytacie?

    Dzisiaj PSI Singh pierwszą cześć. Zabieram się za Punkt Wyjścia, Larssona Millenium i Krew czasu.
  12. Ksieżna, 9 Burtona, Latający Zamek Hauru i Thor... Ten ostatni oczywiście za Lokiego.
  13. meglau7

    Skąd jesteś?

    na pyrkon mam ze 200 km. zgadywać gdzie mieszkam... tak, zgadza się. właśnie tam.
  14. gość w dom, cukier do szafy mangusta, przyjmiemy cię, ale mam na cb oko! 8)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...