Skocz do zawartości

Erivan

Użytkownicy
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Erivan

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Dzisiaj pan z Poczty przyniosła paczuszkę Zabieram się więc za lekturę!
  2. Erivan

    Dział literacki

    Można podciągnąć pod ten gatunek niektóre jego opowiadania. Ale generalnie raczej kryminału u niego nie ma za wiele.
  3. Wow, dziękuję redakcji za docenienie mojej wypowiedzi
  4. Niestety, brak wznowień czy nawet polskich wydań wielu podręczników. Dla DDków istnieje jeszcze może jakaś szansa, CD Projekt wie co robi, choć na razie wzięli się za same "Tragici" zresztą, nawet cena czasami potrafi odepchnąć. To i tak jest pół biedy w przypadku polskich gier, bo za sensowne podręczniki do Młotka trzeba poświęcić plus minus trzy powieści i piwo Ta, znam ten ból. Ile to razy odejmowało się sobie od ust, aby uzbierać na nowy podręcznik
  5. Książki to moje hobby, pasja, miłość, a czytanie to niewątpliwie jeden z celów mojej egzystencji na tym, "łez padole", jak mawiają poeci. Jestem fanatycznym fantastą. Czytaczem czytadeł. Molem książkowym. Książkoholikiem, który niczym literacki wampir poszukuje wciąż nowych ofiar. Ofiarami tymi są książki, opowiadania, powieści, bogu ducha winne dzieła, które stworzono z myślą o tysiącach podobnych mnie pasjonatów, poszukujących wciąż nowych linijek tekstu do zgłębienia i fabuł do odkrycia. Nie przepuszczę żadnej powieści, która znajdzie się w mojej mocy. Książko, przekraczając mój próg podpisujesz na siebie wyrok. Zostaniesz przeczytana, zanalizowana, zrecenzowana i mile wspominana! Nie ma innej opcji, alternatywy nie istnieją. Jest tylko tu i teraz, ty i ja, chłonny jak gąbka umysł i zapisana czarnym drukiem kartka. Boisz się? Niepotrzebnie. Czym byłby mój świat bez książek? Kolejnym nudnym kawałkiem egzystencji zwanym popularnie życiem. Byle przerwać od wschodu do zachodu, od stycznia do grudnia. Łóżko, praca, jedzenie, telewizor i znów łóżko. I tak w kółko. Kopiuj wklej. Codzienność do kwadratu pomnożona przez tysiąc. Ponura egzystencja. W końcu jakoś trzeba zapełnić czas pomiędzy narodzinami i śmiercią. Monotonia, monotonia, monotonia. Ucz się, jedz i pracuj, powtarzane jak mantra przez setki pokoleń. Jednak, gdy zasiadam w ulubionym fotelu w dłoniach trzymając nową książkę, na moment przenoszę się do innego świata. Do fantastycznej ostoi ducha, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy fantasy odkryją tysiące nowych światów, historycy zgłębią tajemnice wieków, militaryści przeżyją setki przygód podczas największych starć w dziejach ludzkości, a domorośli detektywi, wraz z najtęższymi głowami kryminalnego światka, rozwiążą coraz to nowe sprawy. Czytanie to moje drugie, pełne przygód życie, bez którego to prawdziwe nie byłoby nawet w połowie tak atrakcyjne. Dlatego chciałbym wraz z Robertem Wegnerem przenieść się na meekhańskie pogranicze, aby tam dokonać rzeczy niezwykłych.
  6. A ja nie mam ulubionego filmu. Jestem kinomanem i ogladam wszystko co wpadnie mi w łapska. No i koniec końców wiele filmów mi się podoba, dlatego wybrac ten ulubiony jest mi bardzo cięzko.
  7. RPG papierowe to jednak w Polsce niszowa dziedzina i nie dziwota, że sklepy chcą wycofać się z czegoś co i po prostu "nie schodzi". Sam, będąc fanatykiem Dnd i Warmłotka, ubolewam nad tym faktem już dobre parę lat. Coraz trudniej znaleźć nowe podręczniki, akcesoria itp w popularnych sklepach.
  8. Erivan

    Seriale fantastyczne

    Ja tam nie mogę się doczekać Starcia Królów! A zwiastuny tylko rozpalają moją fascynację tym serialem. Grę o Tron obejrzałem już trzy razy. Można powiedzieć, że jestem fanatykiem Pieśni Lodu i Ognia.
  9. Również chciałbym, się przywitać. Witam państwa.
  10. Erivan

    Skąd jesteś?

    Ja jestem z Kartuz. To takie małe spokojne miasteczko w pobliżu Gdańska, które ma zaszczyt być sercem Kaszub. Krajobrazy mamy piękne, z mnóstwem lasów i jezior, a więc nie zamieniłbym tego na żadne większe miasto.
  11. Erivan

    Kilka słów o sobie

    Witam, jestem Piotrek, spokojny gość. Lubię dobrą książkę i film, a także pograć w RPG w wolnym czasie, którego nie ma jednak zbyt wiele. Nic ciekawego w sumie.
  12. Erivan

    Czego słuchacie?

    Ja ostatnio słucham audiobooków
  13. Mój nick wymyśliłem sam, na potrzeby internetu. Chciałem mieć pseudonim, który nie będzie się powtarzał i z którego będę mógł korzystać wszędzie, bez problemu, że ktoś i go zajmie wcześniej.
  14. Erivan

    Co czytacie?

    Skończyłem właśnie "Punkt Wyjścia" Dawida Kaina. Bardzo mroczna książka, z nieszablonową narracją, ale czyta się dobrze i mogę polecić każdemu miłośnikowi metafizycznych klimatów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...