Jump to content

JayL

Members
 • Posts

  145
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by JayL

 1. Heh, szkoda, bo przez coś takiego wszyscy tracą - księgarnia ma słabą reklamę, portal psuje wizerunek. No ale w takim przypadku faktycznie niewiele można poradzić. Fakt, na forum dawno. Ale na gg pisałem do Ciebie jakiś czas temu. ;P
 2. http://literatura.enklawanetwork.pl/info/redakcja/ Już w sprzedaży się pieprzy konkretnie.
 3. JayL

  Czego słuchacie?

  Komentarz zbędny.
 4. JayL

  Czego słuchacie?

  Born Again Rootwatera kopie. Lepsze od Vadera.
 5. JayL

  Czego słuchacie?

  Fanbojstwo jest złe! Przez moje cholerne zamiłowanie do TPR będę musiał wybulić 100zł. Dlaczego? Ano zespół postanowił wydać w Japonii nową wersję swego pierwszego albumu, z Zombie [wcześniej "EP exclusive] i Far From Never, zupełnie nowym nagraniem. Zombie już mam z EPki właśnie, a Far From Never... Ehh, świetne jest. ;/ I znów kupię całą płytę za granicą dla jednej piosenki... The Pretty Reckless - Far From Never
 6. JayL

  Czego słuchacie?

  Co prawda wolę Canon Rock [np. ten ale dzięki Tobie znalazłem to: Piękne, polecam każdemu, kto lubi pianino [czy tam fortepian...].
 7. JayL

  Czego słuchacie?

  Płyty Little Richarda będą w merlinie po 14zł. Chyba trzeba będzie kupić z jedną, choćby dla tego jednego utworu. ^^ A teraz dla odmiany: Insomnium - "Nocturne" + "The Day It All Came Down"
 8. JayL

  Czego słuchacie?

  Świetny utwór. Little Richard - Long Tall Sally Sprawdziłem wersję Beatlesów, Presleya i Led Zeppelin - nikt kolesia nie pobije.
 9. Sęk w tym, że to jest właśnie fantastyka. Także mój błąd, HP jest w pełni powieścią fantastyczną.
 10. A ja czytałem WP jakoś w gimnazjum i nawet wtedy był dla mnie zbyt poważny (chociaż mam tu na myśli tylko język). Wszystko zależy od gustu i osobistych preferencji. Tak samo z HP - jedni po przeczytaniu pójdą w stronę Zmierzchów i tym podobnych, innych zainteresuje fantastyka. Nikogo na siłę się nie nawróci. Mimo to saga Rowling jest całkiem niezła na "lajtowy" wstęp do może nie tyle do fantastyki, ale do literatury z jej elementami.
 11. Cóż, rzeczywiście jeśli ktoś chce zacząć zapoznawać się z literaturą to prędzej czy później na odpowiednie strony trafi. Sęk w tym, że Potter zachęcił do czytania także ludzi, którzy wcześniej tej czynności nie lubili. Oni nie wybraliby się do empiku czy na forum z zapytaniem, co dobrego można znaleźć o takiej a takiej tematyce. A tak usłyszeli o sadze w mediach, zaciekawili się i dalej jakoś poszło. Znów podam siebie za przykład - niektóre lektury zachęcały mnie do poszukiwań innych ciekawych pozycji, ale nigdy nie mogłem się do tego zebrać. A tutaj sam z siebie wyskoczył HP, kupiłem, wciągnąłem się i oto jestem.
 12. Dla ludzi, którzy w literaturze nie siedzą "nie jest wypromowane"="nie ma".
 13. Haz, zauważ, że nasze forum jest malutkie. Poza tym nie dziwię się, że nie znasz nikogo, kto zaczynał od Pottera - za stary jesteś. Poza tym - gdyby nie było Pottera, nie byłoby praktycznie nic, co mogłoby przyciągnąć do książek młodzież w wieku tych 10-14 lat. A tak może saga ta nie sprawiła, że nagle wszyscy zaczęli czytać, ale na pewno do niemałą grupę osób "nawróciła". Zawsze coś.
 14. Pozwolę sobie krótko się wtrącić - sam jestem "dzieckiem" Pottera. Wcześniej czytać lubiłem, ale poza lektury się nie wybijałem. Potem wchłonąłem HP, zainteresowałem się FANTASTYKĄ, przyszła pora na Wiedźmina, WP, Miecz Prawdy i inne pozycje. Zawsze wśród fanów czegokolwiek znajdziesz idiotów w stylu osoby, z której cytat został tu zamieszczony. Ale ocenianie po tym całej społeczności jest IMO niezłą głupotą. Sam znam wiele osób, które podobnie jak ja od HP zaczęły i chociaż dziś saga ta już tak mocno ich nie bawi, nadal darzą ją sentymentem - właśnie za to, że wciągnęła ich w czytanie.
 15. IMO nazywanie zdobywania doświadczenia przez jednostki "elementami cRPG" jest jednak nadużyciem. Racja, z każdym zadaniem/bitwą agenci/jednostki są coraz lepsze, ale wszystko dzieje się o ile pamiętam bez naszej ingerencji. A poza tym lepszy jest Napoleon. I nie mówię tu o epoce, bo każdy może mieć odmienne zdanie. Mam na myśli mechanikę itp. - przez te parę lat CA sporo usprawniło i sam np. nie wyobrażam sobie teraz powrotu do Medievala bez rozwiązań z Empire/Napoleona.
 16. JayL

  Co czytacie?

  Fakt, z tymi wszystkimi anomaliami itp. bliżej Metro do "Pikniku na skraju drogi", a jeszcze bliżej do STALKER-a. Co nie zmienia tego, że nadal pozycje te przypominają się raczej w niewielu aspektach.
 17. JayL

  Co czytacie?

  Chyba, że czytelnik - jak ja chociażby - lubuje się w takich klimatach. Wtedy pozycja sporo zyskuje.
 18. JayL

  Co czytacie?

  Ilość patronów medialnych wynika głównie z popularności książki w Rosji i faktu, że na jej podstawie zrobiono grę [o tym samym tytule]. Ze swojej strony mogę polecić pewien tekst... http://literatura.enklawanetwork.pl/dmitryglukhovsky/metro2033/recenzja
 19. JayL

  Czego słuchacie?

  Napiszę krótko - nie znasz się. A serio - Norther muszę sprawdzić, bo nie znam, ale Childreni kompletnie mi nie pasują - riffy może i niezłe, ale wokal co najwyżej średni. Za to Anders śpiewa niesamowicie, zarówno growlem, jak i screamem czy cleanem (?). Moim zdaniem przynajmniej.
 20. JayL

  Czego słuchacie?

  A ja wolę In Flames. Mimo to kiedy pierwszy raz usłyszałem w radiu Make Me Wanna Die (pierwszy singiel), rozpłynąłem się. Kupiłem ich pierwszą płytę przedpremierowo, potem ściągnąłem z Korei EPkę tylko dlatego, że na albumie nie było utworu, w którym zasłuchiwałem się na YT i Wrzucie. Ot, odbiło mi na ich punkcie, ale żeby strącić z piedestału "Propably the best band in the world" potrzeba im czegoś więcej niż genialnych wersji akustycznych i jednej boskiej płyty. Ale aż nie mogę się doczekać następnej. ^^
 21. JayL

  Czego słuchacie?

  Mnie znowu naszło na The Pretty Reckless. Chyba zakochałem się w tym głosie, co tu dużo mówić. Szkoda tylko, że live''y są prawie wyłącznie akustyczne (w dobrej jakości), ale i tak boskie. Just Tonight [spokojniejsze] http://www.youtube.com/watch?v=x1RbQeg7BtY&feature=related Since You''re Gone [mniej ] http://www.youtube.com/watch?v=rUoh22p61vg&feature=related
 22. JayL

  Co czytacie?

  Sam zacząłem się zniechęcać do tej sagi przy okazji drugiego tomu, trzeci był już bardzo przeciętny, a od czwartego - tragedia. Pierwszy tom oceniłbym nawet na jakieś 7/10, ale później niestety wszystko się kompletnie wali. Co prawda jestem dopiero ok. 150 strony, ale nic z tego nie zauważyłem. Ofc jeśli w połowie spróbujesz ustawić obie części grzbietu pod kątem mniejszym niż 90 stopni to na pewno się złamie, na to nie ma mocnych. A czcionka akuratna.
 23. JayL

  Co czytacie?

  Pierwszy tom jest całkiem niezły, ale im dalej, tym gorzej, niestety. Sam zacząłem "Pod Kopułą". Akurat na święta.
 24. Założenie w sumie jest słuszne, dodaje realizmu, dzięki czemu można jeszcze bardziej wczuć się w grę. Tyle że graczom chyba nigdy nie zależało na tym, aby podejmować ważne decyzje "w czasie rzeczywistym". Znam wiele osób, które np. przed podjęciem ostatecznej decyzji w ME2 całkiem wyłączyło grę i odpaliło ją dopiero na drugi dzień. Nadal będzie można tak robić, więc nie wiem, czy takie limity mają w ogole sens.
×
×
 • Create New...