Jump to content

Matimak

Members
 • Posts

  375
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Matimak

 1. I na tym proponowałbym zakończyć dyskusję. Chłopaki, ja wiem, że dręczenie naszej nadwornej neopoganki sprawia wam niesamowitą przyjemność, ale no dziewczę przyznało się do błędnych poglądów i nie widzę sensu tego dalej docierać. 

  Średniowiecze ma swój nieodparty urok, który przyciąga wielu ludzi (bractwa rycerskie, fantaści, grupy odtwórstwa historycznego, pasjonaci militariów, ja sam i kilka innych osób stąd itd), ale spójrzmy prawdzie w oczy - tak naprawdę chyba nikt z nas nie chciałby żyć w w tamtych czasach. Cieszmy się, że możemy do nich wracać, na kartach książek, lekcjach fechtunku i konnej jazdy, tym niemniej jak rzekła Mania -  doceńmy to co mamy. Bo choć chętnie bym sobie porycerzykował, to mycia w rzece i to raz do roku po prostu bym nie zniósł a wszy i innego robactwa tym bardziej. I nie, nie zmieniam poglądów - dalej uwielbiam te czasy, wolę to jednak robić z dystansu.

  Chociaż nie. Muszę zadać jeszcze jedno pytanie.

  Za Wikipedią

  We wczesnośredniowiecznej Europie oswojone łasice łapiąc gryzonie, zastępowały tępione wówczas jako wcielenie zła koty.

  Kiciu, czy to dlatego, tak nie cierpisz wieków średnich? ;)

 2. Z y=tym Haz, masz akurat świętą rację, choć z drugiej strony ja uczyłem się teraz z PDFów i moje oczy szczerze mnie nienawidzą z tego powodu.

  To rzecz dobra i praktyczna, ale ja jakoś na przykład nie mogę przekonać się do czytania e- booków jeśli chodzi o książki stricte hmmm hobbystyczne - to już jednak zupełnie nie to samo, nie ten klimat jak dla mnie.

 3. Heheh. Jak w D1 grałeś, to można ci wybaczyć :D

  Dziękuję. Obiecuję poprawę... I przysięgam, jak już zdobędę i ogarnę, to sobie pogramy :>

  Zatem odpuszczam Ci Twój grzech Synu. Idź w pokoju do Empiku, kup grę i nie grzesz więcej.

  No to jest nas czterech Panowie, z tym ze ja na BNie nie grałem nigdy.

 4. Saga Pieśni Lodu i Ognia G.R.R Martina - sytuacja polityczna jest tam tak zagmatwana, że hohoho - troszkę powoli się rozkręca, ale warto. Chociaż w sumie cykl "Delegatury Nocy" Glena Cooka, też mógłby Ci przypaść do gustu.

 5. Haz, haz, haz. Homo Enclavicus, jako należący do grupy Homo Fantasticus, z definicji się nie rozmnaża :3

  Right. Przegapiłem ten moment, kiedy doszło do specjacji nerdów.

  No, wait. Jak oni mogli wyewoluować w sumie?

  Naturalna adaptacja do zaistniałych warunków otoczenia, połączona ze swoistym odcięciem od reszty populacji, doprowadziła do powolnej ewolucji i wyindywidualizowania się  nowej podgrupy. Wpływ habitatu na populacje, miał tu znaczenie szczególne.

  Chyba, że Twoje pytanie tyczy sie całego frajerskiego gatunku - wtedy historia jest bardziej skomplikowana.

×
×
 • Create New...