Skocz do zawartości

Wojna w Gruzji


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mowilem wczesniej kiedys - Rosja sprawdza Zachód. Jak Bruksela z Waszyngtonem się nie ruszą - Rosja rusza z ofensywą w Europie. Tylko czekać aż Naddniestrze zostanie usbrojone w pociski ze Mołdawia z Rumunią momentalnie zrezygnują z roszczeń do tego kraju. A Amerykanie zaczną się zastanawiać czy zrezygnować z tarczy czy wręcz przeciwnie - ruszyć z jej instalacją jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja trochę przecenia swoje mozliwości.

Gruzja jest lepiej przygotowana do tej wojny niz wszyscy myslimy.

Bush z chęcią wyśle broń na pomoc gruzinom w walce z Rosją.

W ten sposób Rosja staje się łatwym celem dla bliskiego wchodu, jeśli ci maja zamiar atakować sowietów.

mam nadzieję że Putin dostanie w tym konflikcie w dupe i niedługo stanie się to czego wszyscy się obawiamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jest to morzliwe. Mam jakies takie nejasne wrażenie ze późnej starosci to ja nie dożyję. Biorąc pod uwagę konflikty zbrojne to tylko kwestia czasu zanim Polska zostanie wciągnięta w to wszystko. Obserwujemy właśnie wydażenia podobne do "kotła Bałkańskiego".

III Wojna Światowa zbliża się dużymi krokami tupiąc jak tylko może, a mimo to ludzie nic nie zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Waszyngton sam sra w gacie, i nic nie zrobi, Bruksela potępi inwazje ale nic nie zrobi, pierwszym chyba człowiekiem który potępił inwazje był Banedykt XVI, ale wg mnie Gruzini nie są bez winy tak samo Rosjanie. Sakaszwili sam sie chce wstąpić no NATO mimo iż rządzi w kraju który siąsaduje z wielką Rosją która wstaje z kolan. Rosjanie po rządach Putina wydaje mi sie że są zbyt agresywni w kontaktach z siasiadami, ale nikt im nie podskoczy bo jak USA nic nie zrobi to tym bardziej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja nadal jest we władzy Putina. Putin jest prawdziwym rosyjskim carem a miediediew (nie wiem jak pisze się jego nazwisko) jest tylko jego marionetką i tańczy jak Putin mu zagra. Bliski wschód nie ma wiele wspólnego z kotłem bałkańskim, ale może to byc ta iskra której potrzebują w tej beczce prochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł bałkański to przenośnia Siudek. Miałem na myśli zaczepkę żeby wybuchła wojna. Jeżeli teraz Ameryka opowie się za Gruzją rozpęta się konflikt. Kraje bliskiego wschodu na pewno prędzej czy później zaatakują Rosję. Nie wiem czy Gruzja przegra w tej walce. Putin nie może zmobilizować pełnych wojsk a Gruzja jest świetnie przygotowana do wojny. Zapytacie skąd mają pieniądze? nie potrzebują ich. Mają Ropę naftowa której chce teraz Rosja. Za tą czarną substancje kupisz karabiny, granaty, działa samobieżne a nawet czołgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoża ropy w Gruzji są słabe. Ważniejsze są ropociągi przebiegające przez nią, ale niewiele pieniędzy płynie z tego źródła. A sama Gruzja nie leży na Bliskim Wschodzie tylko na Kaukazie a to różnica. Nie wiem zresztą dlaczego kraje arabskie czy Iran miałyby atakować Rosję. Póki co ich celem jest starcie z powierzchni ziemi Izraela a Rosja nie ma interesu w jego obronie.

Dlaczego Rosja nie może zmobilizować pełni sił?

Gruzja wojnę przegra. To słaby kraj, a Rosja Putina to nie Rosja Jelcyna, której żołnierze szli boso do walki.

I to nie jest żadna iskierka wzniecająca pożar. To sprawdzian. Zimna Wojna dopiero się zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruzini są dobrze przygotowani. Powiedziałbyś o którymś kraju bliskiego wschodu jako " bogatym" ?

nie.  a mimo to stawiają opór amerykanom już od kilku lat. nawet Gruziński prezydent jawnie wypowiada się że to wojna. Być może jest to faktycznie sprawdzian czy Ameryka i Nato zareaguje.

Ja przynajmniej mam nadzieje że Rosja dostanie w tym konflikcie zdrowo po łapach a Gruzinom życzę powodzenia w dążeniu do niepodległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogate kraje Bliskiego Wschodu - Izrael, Iran, dawniej Irak (na początku Saddama), Turcja na zachodzie, Arabia Saudyjska, Kuwejta, ZEA... mam wymieniać dalej?

Żaden kraj nie toczy wojny z Amerykanami żeby im się opierać. Jedynie terrorysci w Iraku toczą walki i z tego co widać Amerykanie dostają tam w dupę az miło.

Ja Gruzinom życzę szybkiej klęski, a Osetyńcom spełnienia ich woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że te kraje Osetia nie mają nic wspólnego z Gruzją, ani kulturowo ani historycznie, także jest to polityka "imperialisty" Sakaszwiliego który jest przydupasem USA i UE, a np UE nie ma wspólnego zdania ws tej właśnie wojny, ponieważ Niemcy potępili Gruzinów...a stanowisko Polski jest jednoznaczne(wiadomo jacy idioci nami rządzą), mam nadzieje że to znacznie nie zaszkodzi na chłodne stosunki polsko-rosyjskie, bo już jakąś groźbe słyszałem z ust jednego z Rosyjskich polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markusz ja też życzę Rosji nowego imperium.  ::)

Przecież Osetia zostanie zagarnięta przez Rosję, podobnie z Abchazją. Z Gruzji zostanie tylko niemrawy kikut.  >:(

Jeżeli wolą Osetyńców (potwierdzoną w 2006 r. w referendum) jest stanie się częscią imperium Rosji to proszę bardzo. Demokracja w końcu nie? A pozatym Osetia i Abchazja są na tyle małe ze ich odejście od Gruzji nie spowoduje wielkich zmian. Czekam teraz tylko na rebelię Baszkirów. Oni zostali podbici tak ze nikt tego nie zauwazyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie 1/4 kraju to mało, to chyba coś tu nie gra ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Wojna_w_gruzji_war_in_georgia.gif

Prusacy/Niemcy też pociągami przywozili pobratymców z głębi kraju żeby Ci głosowali w plebiscytach na Warmii i Śląsku. Także w referenda nie wierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie 1/4 kraju to mało, to chyba coś tu nie gra ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Wojna_w_gruzji_war_in_georgia.gif

Prusacy/Niemcy też pociągami przywozili pobratymców z głębi kraju żeby Ci głosowali w plebiscytach na Warmii i Śląsku. Także w referenda nie wierz ;)

Nie zapominaj ze te obszary leza w Gruzji dopiero od lat 20. przylaczyl je tam Stalin - Gruzin jakby nie patrzeć :D

W ten sposób zakwestionowałeś w ogóle demokrację bo referenda i wybory to ich podstawa :D co do referendum w Osetii to nic nie było słychac o pociągach Rosjan i Osetyńców sprowadzanych do Osetii, więc se nie wkręcaj jo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to pomorze zachodnie (Szczecin i te rejony) mają nie wiele do czynienia z Polską, zostały przyłączone siłą(!) do naszego kraju, wcześniej będąc w jej granicach może 20 lat...

tylko ze teraz to wszystko etnicznie polskie ;) Mazurów zostało okolo 5 tysięcy, Niemców zachodniopomorskich nieco więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...