Skocz do zawartości

Studia, czyli co studiować?


Cedrik

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze ten temat, bo wielu z nas zaraz stanie przed życiowym wyborem, co studiować. Uważam, również, że to dobry temat na nowy wątek na EM. Ja się juz zdecydowałem i mam zamiar studiować filozofie (komunikacja społeczna i nurty myślowe wspołczesnego świata) na UMK w Toruniu. A co z wami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Reakcja jest taka sama jak sie spodziewałem ;p. Większość osób tak reaguje, ale jesli mi się to podoba, to czemu mam sie wstrzymywać? Długo nad tym myślałem i własnie to mi najbardziej odpowiada.

przeczytaj ze zrozumieniem całego Tatarkiewicza. Jesli znudzisz sie w ktoryms momencie to znaczy ze filo ewidentnie nie ejst dla ciebie. Bo tatarkiewicz pisze ciekawie jak na filozofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldarion, informatyki sie nawet nie tykam, ale nie wiem czy ktos z was zauważył, że wybieram się tak bardziej sprecyzowanie na komunikacje społeczną, a to jest na czasie. Z prawa zrezygnowałem, bo nie czuje się zbyt dobrze z Wosu. Filozofie brałem pod uwagę już dawno temu i mam zamiar się teraz tego trzymać. Markusz nie czytałem Tatarkiewicza, ale wiem co nieco o nim. Czytałem natomiast Świat Zofii i napewno zgodzisz się, jeśli wiesz coś wiecej na temat filozofii, że książka jest doskonałym wstępem do tego zagadnienia. O i jeszcze dogryzanie, że postanowiłem po pijaku jest raczej nie na miejscu Markusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale świat zofii to ksiazka raczej dla gimnazjalistów i totalnych laików. Idąc na filozofię po Świecie Zofii masz nawet nie blade ale właściwie żadne pojęcie o tej dziedzinie. Pozatym po filozofii nie zaznasz nigdzie pracy a ciekaw jestem co to jest ta "komunikacja społczna" na czym to polega i jakie przedmioty tam sie pojawiaja.

Prawo ma sie do WoS tak jak Historia Sztuki do Plastyki - czyli nijak praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z WoSem jest tak jak powiedziałeś, to czemu 90% uczelni w Polsce wymaga tego przedmiotu? Napisałem, że Swiat Zofii to wstęp, a powiedz mi ile osób to w ogóle czytało? Markusz, czy ty musisz mnie aż tak potępiać w tym co ja chce robić ;/ ? A co do pracy, to znasz moją sytuację "rodzinna". Jeśli nie wiesz czym jest komunikacja społeczna, to zapraszam na stronę UMKa i zapoznanie sie z materiałem. Nie wiem czy wiesz, ale k.s. jest również w innych kierunkach uniwesrystetu, jak np. na dziennikarstwie, czy nawet prawie, gdzie jest temu poświęcony jeden semestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Inheritor nazywa sie "syndrom ojcowski" Markusza... Poprostu martwi sie o Ciebie ;) Mi to nie przeszakadza, że chcesz iść na filozofie, życze Ci sukcesów, tylko trzeba naprawde zastanowić sie czy po filozofi jest praca ? Filozof no chyba że zajmiesz sie pisaniem ;) Bo raczej w biurach filozfowie nie są mile widzani, niestety, może sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wypowiem, jeśli można.

Mam kumpla, który studiuje filozofię na UMK. Podoba mu się, ale...

Mam też drugiego kumpla, który filozofię skończył, zrobił doktorat itd... i... uczy dzieci polskiego w szkole.

Kierunek fajny, jeśli się tym interesujesz, ale właściwie to chyba bez przyszłości...

Poza tym na swoich studiach liznęłam trochę logiki i filozofii, Tatarkiewicza i temu podobnych. Nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona instytutu filoz umk jest jeszcze biedniejsza niz historii. nie ma tam ani jednej informacji o specjalnosci poza ogolnikowym "jest". Nie wiem co filozofia ma wspolnego z omawiana specjalnoscia (dziennikarstwo juz bardziej) ale znajac polityke władz umk i mojego wydziału (bo filozofia to WH) to walneli specjalnosc bo było biednie z chetnymi i pewnie sie zastanawiali czy nie zlikwidowac kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że po filozofii nie można dostać pracy. Moim zdaniem można robić po tym wspaniałym kierunku dosłownie wszystko! Praca w Macdonaldzie, na stacji Orlen, jako kasjer gdziekolwiek, jako akwizytor. Można być kurierem lub po prostu pracować na poczcie. Można sprzątać gdzieś. Uchyliłem jedynie rąbek możliwości, jest ich znacznie więcej! Jestem pewien, że sami jestescie w stanie je wskazać :).

A tak całkiem serio IMHO mało który kierunek humanistyczny ma jakikolwiek sens praktyczny. Kierunki ścisłe to podstawa jakiegokolwiek rozwoju i użyteczności publicznej. Bo dobrej uczelni i kierunku scisłym na niej robotę masz właściwie od ręki (jeśli rozumiesz co robisz i po co). Oczywiście można mieć rózne koneksje itd albo być naprawdę super-hiper z jakiegoś kierunku i to ubóstwiać, być niefrasobliwym wymiataczem w swojej humanistycznej dziedzinie. Wtedy ktos to (może) doceni i zauważy oraz hojnie wynagrodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam i tak koniec świata nadchodzi! A dlaczego?

- na 2012 kończy się kalendarz Majów

- przepowiednia Malachiasza mówi że Beny będzie przedostatnim papieżem

- uruchomili LHC, więc pewnie niedługo połowe wszechświata wciągnie czarna dziura

- PSL nie wejdzie prawdopodobnie do nastepnego Sejmu (a według starej przepowiedni, gdy PSL nie wejdzie do Sejmu nastąpi koniec świata)

- od zeszłego roku sklep "Rzym" na Ceglanej w Brodnicy bywa czasami zamknięty. A to sie nikomu z brodniczan w głowie nie mieści :D

Dlatego zlejmy na studia i tak wszyscy zginiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...