Skocz do zawartości

Edycja Rozszerzona


Gość Inheritor

Rekomendowane odpowiedzi

Ale hała sciągam gre już prawie 3 godziny i mam dopiero 3% a mam 1mb/s łącze ;/.

Po trudach się sćiągneło, łącze działa tylko w nocy. Jak narazie gra nie robi szału, a przeszedłem juz obie przygody dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją wypowiedź z forum wiedźmina na temat ER. Jest to tylko opinia osobista.

Przeszedłem już obie dodatkowe przygody i jestem w trzecim rozdziale podstawki. Mówiąc bez ogródek jestem rozczarowany pracą Redów. Zmiany są, ale nie są super znaczace i za bbrdzo nie wpływają na rozgrywkę. Jedyne co naprawde jest przydatne i rzuca się w oczy to nowy ekwipunek i możliwośc zbierania przedmiotów odrazu. To "niby" wspaniałe zróżnicowanie postaci jest prawie niezauważalne. Miałem nadzieje, że zmieni się coś więcej niż tylko kolor strojów. Po cenie neutralności, w której wystapiło ciekawe przemieszanie modeli z różnymi strojami, miałem nadzieje, że zostanie to zastosowane w całej grze. Na tak długie czekanie to jest rozczarowanie z mojej strony. Gra wciąż ma błędy typu, niekontrolowanie wyłączanie się przy wczytywaniu, czy kamera przy dialogach, która wchodzi w ściany, albo w ogóle nie pokazuje mówców. Gesty są nowe, ale szału też nie ma. Fakt, sa odpowiednie dla sytuacji, ale tez nie ma ich wiele. Odrazu widać, że kiedy ktoś się wkurza, to zaraz zacznie mahac w naszą stronę palcem. O dziwo Geralt stoi cały czas sztywno, tak jakby tylko świat wokół niego ożył. Oczy npców podążają za nami, ale tez nie jest to żadną nowością i gdyby nie było to napisane w usprawnieniach, to wątpie bym to zauważył. Wciąż przejście z prologu do I rodziału jest zbyt dzikie i nie zrozumiałe dla "prostego gracza". Lepiej było to już rozwiązane w demie, gdzie pojawiła się mapa drogi Geralta. Świetnym rozwiązanie byłoby dodanie rodziału podróży, np na koniu. Sprawdziło się to Assasins Creed i znaczaco urozmaicało rozgrywkę. Tutaj tego nie ma, a znaczaco pozwoliłoby poznac świat. Nawet głupia droga i kilka minimalnych wiosek albo nawet tylko karczmy by wystarczyły. Wtedy z chęcią poczekałbym znacznie dłużej. Jak w dobrej książe, musi tez byc rozdział z nudną podróżą i gotowaniu na ognisku by dodac realizmu. Tak jak jest teraz, to sprawia, że jest to najgorsze przeście między rodziałami w grze. Według mnie jest to duży minus gry. Wczytywanie jest szybsze, ale nawet przed ER było szybkie na dobrych kompach, a gre testowałem też na gorszym sprzencie i również nie był to jakiś straszliwie długi czas. Podsumowując, gdyby gra wyszła w takiej formie odrazu, to zrobiłałby duzo większe wrażenie, ale na dzisiejsze warunki, nie poczułem, że moje zycie "stało się rozszerzone" ani troche. Tak więc mimo wszystko przysłowiowego "szału nima".

Oczywiście jest to moje osobiste zdanie i nie kazdy może się z nim zgadzać. Mam tylko nadzieje, ze kolejne produkcje związane z tym produktem będą bardziej "przemyślane".

Potem okazało się, że mapka jest między przed I rozdziałem, ale u mnie nie zadziałała za pierwszym razem, to dziwne;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W sumie nie grałem w 'nierozszerzoną wersję', ale muszę stwierdzić, że Wiedźmin to kawał RPGa. :)

Choć system walki jest dla mnie dość dziwny, to i tak gra się bardzo dobrze.

ER i nie-ER sie tak strasznie nie różnią. ;) Wieśka śmiało można nazwać jednym z lepszych RPG-ów ostatnich lat - pytanie, czy to gra CDPR jest taka dobra, czy ostatnie lata w tej branży takie chude? Chyba jednak to drugie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...