Skocz do zawartości

Fabuła ponad wszystko


Superkarpik

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku że stare tytuły były takie świetne dzięki niezapomnianej fabule specyficznym bohaterom i wielorakim rozwiązaniom. Mało teraz jest gier pokroju Baldura lub Diablo.

A mimo to teraz tez są ładne produkcje jak mass efect czy KOTOR.

Co zadecydowało o tak wilkim sukcesie tych starszych już kultowych tytułów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że stare tytuły były takie świetne dzięki niezapomnianej fabule specyficznym bohaterom i wielorakim rozwiązaniom. Mało teraz jest gier pokroju Baldura lub Diablo.

A mimo to teraz tez są ładne produkcje jak mass efect czy KOTOR.

Co zadecydowało o tak wilkim sukcesie tych starszych już kultowych tytułów?

Tu karpik nie chce być złośliwy, ale jak długo nad tym myślałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w Quake rozwal wszystko co się rusza a gra się świetnie ^^

Człowieeeku, będąc w pierwszej gim ratowałem cywilizacje w Q2!

Wszystko zależy od Twojego nastawienia i charakteru - czy lubisz się wczuwać, czy też wolisz rozwalać Stroggów (itd) i sie śmiać ;) W pierwszej liceum specjalnie instalowałem win 98, żeby pograć w Polanie (jedynkę.)

Stworzenie grywalnej gry to rzecz bardzo trudna. Nieważne, czy grafika to pełen 3d, czy rzut izometryczny - nie ma grywalności -> wydawca leży. Osobiście, marzy mi się jakaś nowa gra z grafiką pokroju Diablo, Chrono Trigger (no, tutaj może przesadzam, bo to gra na SNESa ;o) Anno1602 (ROX! -ostatnio całe weekendy w to pykam - ktoś chętny na multiplayer?), za to grywalna jak cholera.

Co zadecydowało o sukcesie? Zostały wydane we właściwym czasie oraz wyróżniały się czymś innym niż grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcraft, C&C czy ktoś w tym kultowych RTSach mógłby mi coś powiedzieć o fabule? Zapewnienie nie bo nie ona jest najwazniejsza, ale grywalnośc!

A żebyś wiedział! C&C to tytół kultowy ze względu nie tylko na rozgrywkę.  Wystarczy wschłuchać się w filmiki i dobrze wiedzieć kto to jest Kain. Po za tym jest całe mnóstwo gier niezbyt orginalnych do których ciągnie przede wszystkim fabuła i świat wykreowany. Weśmy np. FPP Shootery. Nic orginalnego nie zrobisz to jednak klimat popycha do grania np. Stalker, F.E.A.R. Half Life Halo 3 czy pierwotny medal of honor. Są to tytuły o których byś nakręcił film i nieźle go sprzedał. Jeśli chodzi o RPG to masz KOTOR, Fallout czy wspaniałe Fable. Nie zaprzeczysz że Fabuła żądzi w tych grach. Jeśli zaprzeczysz to najpierw w nie zagraj. Nie zgodzę się że Balur Gate ma słabą fabułę. Wystarczy tylko czytać... Ludzie przechodzą go po 10 razy żeby poznać wszystkie sekrety i smaczki. No a taki tytół jak Portal? Ta krótka gierka miała taki scenariusz, że przestałem grać na swoim kompie i patrzyłem jak brat ją przechodzi!!!

To prawda, że grywalność jest bardzo ważna ale to wałaśnie fabuła zapewnia wydawcom wielomilionowe zyski. To właśnie fabuła zmusza gracza do ponownego sięgnięcia po krążek z płytą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem Fable jest dobre, ale po co wydawac 70 zł na gre, którą przejdziesz w 15 godzin, chodź jest świetna to za krótka. W C&C tylko fabuła NOD i Scrinów jest wciagająca za to GDI ciagnie się jak flaki z olejem. W tej grze liczy się grywalność i dynamika akcji, moim zdaniem oczywiscie. Co do shooterów, to gram tylko dla "strzelania" nie znalazłem jeszcze takiej z dobra fabułą, chodź Republic Commando miała świetną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Starcraft, C&C czy ktoś w tym kultowych RTSach mógłby mi coś powiedzieć o fabule? Zapewnienie nie bo nie ona jest najwazniejsza, ale grywalnośc!

  No akurat w Starcrafcie (mówię o dwójce, bo jedynki nie miałem okazji przechodzić) fabuła pchała mnie do przodu- grywalność owszem, ale to kanwa fabularna sprawiała, że chciałem grać dalej. Fabuła ma moim zdaniem wielkie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half life 2 oprócz świetnej fabuły ma również nadal świetną grafikę (imo jedną z lepszych). No i (czego jestem praktycznie pewien) najlepiej zoptymalizowany silnik graficzny. Co z tego, że jakiś Dorsz 4 (CoD) ma mega-wybuchy, skoro można je podziwiać tylko na 10% komputerów?

No i ponadto silnik Source jest nadal aktualizowany (jest naprawdę spora różnica, między zwykłym HL2, a np Episode 2), ciągle działa i wygląda świetnie nawet na starszych kompach.

PS. No i co jest nie tak z tym, że widzisz pistolet wchodząc po schodach? Chyba nie zrozumiałem  :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...