Skocz do zawartości

Długie i proste


Jachoo

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć że przeszedłem juz wszystkie części Gothica (tą ostatnią zdarzyło mi się całkiem niedawno). Jaka jest wg mnie ta w porównaniu do poprzednich?-zapytacie. Otóż świat jest zdecydowanie większy, questów,npców itp również. Rozgrywka staje się przez to bardzo długa (bawiąc się w questy poboczne i eksplorowanie świata gra zajęła mi w sumie kilkadziesiąt godzin (sic!). Nie powiem, grało się całkiem przyjemnie, to całe koksowanie bohatera (ach ta walka dwoma mieczami...!), ogólna rozwałka na prawo i lewo, "żyjący" świat. Ale...

No właśnie, w porównaniu z wcześniejszymi częściami... Moim zdaniem tryb "żyjącego świata" się trochę uprościł - nie zauważa się tego, że npce chodzą spać (wiem że chodzą, to wszystko są moje subiektywne opinie ;p), decyzje podejmowane w questach nie zawsze mają znaczenie dla reputacji (np można kosić orków na lewo i prawo, ale i tak dostanie się wiecej pkt rep za przyniesienie roślinki buntownikowi -.-). Co tam jeszcze... Trochę za proste to wszystko mi się wydawało. Jednak w poprzednich częściach trzeba było chyba bardziej kombinować żeby się połapać i ustawić się w świecie gry, a tu tak jakoś z górki wszystko. już tam nie będę pisał o niedoróbkach i bugach wszelakiego rodzaju bo pewnie się już o tym naczytaliście.

Także, póki co, reasumując, mimo że czerpałem przyjemność z gry, to jednak... spodziewałem się czegoś więcej, jakieś ewolucji serii czy coś... A pozostaje wrażenie, że jakieś to takie bardziej cukierkowe i proste niż poprzedniczki. Niewątpliwie twórcy chcieli poszerzyć publikę na tą serię ale jakoś do mnie to nie przemówiło. No ale 8/10 moge z czystym sumieniem grze postawić (czy więcej? musiałbym się mocno zastanowić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzecia czesc to porazka. Owszem moze to byc w miare dobra gra, ale jesli porownac ja z poprzednimi czesiami, ich fabula, klimatem to nie moge nazwac gothic'a 3 starym dobrym gothic'iem. Gothic 3 moze sie wydawac dla kogos niezaznajomionego z pozostalymi czesciami, gra dobra, ale dla weterana jest to rozczarowanie i zerowanie na sukcesie poprzednika. Mam tylko nadzieje, ze gothic 4 bedzie 100% lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...