Skocz do zawartości

TES VI/Skyrim 2 - oczekiwania, przypuszczenia


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu powraca temat nowych TES-ów. Koncepcje są dwie: albo TES VI, albo Skyrim 2. Bethesda coś tam robi w tym kierunku, ale twierdzi, że do ukończenia prac jeszcze daleka droga. Możemy zatem pospekulować i zastanowić się, czego w ostatnim TES-ie zabrakło, a czego być nie powinno. :)

No i przede wszystkim, w której prowincji będzie mieć miejsca nowa gra? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie występy Bethesdy nie jestem pewien, czy jest na co czekać. Fallout 4 był w najlepszym razie niezły, a i Skyrim jakoś mnie nie zdobył. To o tyle dziwne, że Morrowind i Oblivion mi się podobały. Skyrim był zupełnie nijaki w kwestii questów. Pomijam główny wątek, bo ten zawsze był u nich do dupy, ale i zadanie gildyjnie mnie usypiały. No i te cholerne smoki. Równie upierdliwe jak skrzekacze. Meh. Miałem też problem z craftingiem. Pełnego deaderyka miałem zdecydowanie zbyt szybko, a potem ciągle targałem ten sam złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to również będzie Hammerfell. Choć wiele osób sądzi, że Beth szykuje się na Czarne Mokradła.

Ze smokami był problem, bo wprowadzono je za szybko i zbyt często. Setki lat ich nikt nie widział, więc ludzie się podniecali na myśl o spotkaniu z nimi, a tu potem pierwszy smok po dwóch godzinach gry, następne tak często, ze właściwie pokonywanie ich stało się rutyną. Jedno wielkie meh.

Crafting początkowo był chory (te wszystkie memy z żelaznymi sztyletami to przecież nie przypadek :P), potem go poprawili i nie było tak źle. Prawdę mówiąc, daedryk mi się średnio podobał. Właściwie do końca gry hasałem w jakimś enchantowanym norskim zestawie. I tak właściwie nic nie było w stanie mi zagrozić.

Prawdą jest jednak, że zadania były średnie. Wątek główny jak zwykle nijaki, misje radiantowe to typowe zapychacze. Prawdziwe perełki można policzyć na palcach jednej dłoni. Myślę, że to właśnie w tym aspekcie Beth powinna się najbardziej poprawić, choć wiadomo, ciężko jest budować dobrą fabułę przy otwartym świecie.

Widoki były cudne. Ja, jako człowiek gór, ciągle lubię czasem wrócić do Skyrima i zrobić sobie rundkę po okolicy. :P Dragonborn to już majstersztyk jeśli chodzi o generowanie nostalgii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazika. :P Zabrakło tylko możliwości przerobienia guara na wierzchowca, ale przypuszczam, że jest jakiś mod na to. :D

Przypuszczam, że pewnie powrócę do Skyrim tej zimy, na Solstheim również. Choćby i po to, żeby zobaczyć te nowe wodotryski grafcizne, które Bethesda obiecuje w edycji remasterowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fallout 4 był moim zdaniem całkowitym nie wypałem, za to Skyrim jedna z lepszych gier szczególnie pod względem graficznym jak na rok, w którym miała premierę na pewno zagram w następną część TES - będę musiał dokupić kartę graficzną no ale czego się nie robi by pograć w dobrą gierkę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Nie opłaca się - to niszowy sprzęt, nie tylko u nas. TES-owi przydałby się po prostu powrót do czasów Morrowinda (od biedy Obliviona), gdy był wyznacznikiem jakości grafiki. Teraz jest w momencie premiery gry Bethesdy wyglądają co najwyżej dobrze (Skyrim) lub wręcz są paskudne (Fallout 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania. Tak naprawdę najbardziej przydałby im się ktoś, kto napisze dobry scenariusz i lepsze zadania, żeby w końcu uciąć kwestię misji "radiantowych".

Sęk w tym, że nie widzę innego powodu, dla którego nowy TES nie jest bliski ukończenia - a podobno nie jest. Kolejna gra w Tamriel to mnóstwo nowych dolarów. Na co czekają? Być może właśnie na odpowiednią technologię VR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...