Skocz do zawartości

E-books


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubi?. Czytanie d?ugich tekstów na ekranie monitora ssie.

Nie ma tego zapachu papieru, nie mo?na zwa?y? ksi??ki w d?oni, rozchyli? ok?adki. Nie mo?na po?o?y? obok ?ó?ka, by si?gn?? wieczorem. Mo?na wydrukowa? - ale to nadal nie to, mie? rozsypuj?cy si? stos kartek zamiast ?adnie oprawionej ksi??ki.

Poza tym zabieraj? mi chleb! Bo ojciec ma drukarni?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam :) lepiej mi sie czyta na ekranie komputera niz papierowo (papier mnie usypia). co do ?róde? to ja zawsze sciagam nie do konca legalnymi programami typu pewna literka-pewna cyferka-pewna literka.

Jedyn? ich wad? jest fakt braku podniecaj?cej ok?adki która cz?sto bywa dzie?em sztuki (ale czasami wygl?da jakby przedstawia?a ka?uze wymiocin) np. u Pratchetta ok?adki zawsze przedstawia?y jeden pojedynczy krotki moment z ksiazki :) i najfajniejsza zabawa by?o zgadywanie który:P

no i e-booka nie wezmiesz w podroz. chyba ze w laptopie.

ale i tak wole e-booki. Zw?aszcza ze sa darmowe i zabieraj? pieni??ki tym krwiopijczym kapitalistom :D:P W?adza dla ludu! Wolno?? dla e-booków!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-booki to kwestia problematyczna.

Fanfiki ?atwo si? czyta gdy? zwykle nie maj? wi?cej nie? kilka stron.

Co do pe?nych ksi??ek to trzeba mie? nie lada drukark? ?eby wydrukowa?a 600 Harrego Pottera  ;D

Faktem te? jest ?e nale?y sie szacun wszystkim którzy potrafi? d?uuugo czytac przed ekranem komputera

osobi?cie wol? sobie wydrukowa? tekst je?li jest d?u?szy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to pliki tekstowe wrzucam na kom? i czytam z komórki.

Ksi??ka z komórki, a to dobre :P czego? takiego jeszcze nie próbowa?am.

Co do e-booków... czytam, bo musz?. PDF to b?ogos?awie?stwo dla studenta. Nie ma co wybrzydza?, ?e wol? czyta? ksi??ki normalne, bo takich potrzebnych ksi??ek po prostu w bibliotekach NIE MA, a na kupno ka?dej potrzebnej mnie nie sta?. Tak?e nie mam wyboru.

Co do ksi??ek "cywilnych", ?e si? tak wyra??, to wiadomo: wol? trzyma? w r?ku i czu? zapach papieru, najlepiej nowego ;) Ale jak nie ma mo?liwo?ci innej - nie pogardz? e-bookiem i czytanie na kompie nie sprawia mi problemu.

Heh, ale komórk? b?d? kiedy? musia?a wypróbowa? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w?a?nie odkry?em wielk? wad? e-booków - nie mozna ich normalnie wziac na wyklad do poczytania tylko trza targac calego laptopa razem z ladowark? (wyk?ad trzygodzinny :/)

Markusz, skoro ju? taszczy? tego laptopa - próbowa?e? jakie? gry na nudne d?ugie wyk?ady??:P Ja próbowa?am Morrowinda na 3 godzinnym wyk?adzie z genetyki behawioralnej ;-) Zadziwiaj?co szybko min??o ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

w?a?nie odkry?em wielk? wad? e-booków - nie mozna ich normalnie wziac na wyklad do poczytania tylko trza targac calego laptopa razem z ladowark? (wyk?ad trzygodzinny :/)

A pomy?la?e? o czym? takim, jak e-book na komórce? ;) Na ka?dej komórce, która obs?uguje pliki *.jar, mo?esz zainstalowa? Book Maniac'a albo innego readera plików txt. Wystarczy wygooglowa?, i jest ;) W?a?nie ko?cze czyta? Najstarszego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...