Skocz do zawartości

10 lat Enklawy - Konkrus Fantasy


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

10 urodziny EnklawaNetwork.pl to znakomita okazja, by powrócić do organizowania na portalu konkursów. Dziś rozpoczynamy ostatni z trzech konkursów - Konkurs Fantasy! Jeśli chcecie zgarnąć kilka znakomitych gier i/lub książek osadzonych w niesamowitych światach fantasy, nie powinniście przegapić tej okazji!

Wiedźmin, Baldur's Gate, Morrowind czy Warcraft – historia Enklawy jest mocno zakorzeniona w nurcie fantasy. Od lat urzekają nas cudowne wyimaginowane światy i złożeni, niejednoznaczni moralnie bohaterze. I właśnie ci ostatni znajdują się w centrum naszego ostatniego jubileuszowego konkursu: powiedzcie nam, który bohater książek lub gier fantasy szczególnie Was urzekł i dlaczego. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy poniższymi zestawami:

  • 1 miejsce:

    • Książka Richarda A. Knaaka pt. Diablo: Wojna grzechu, tom III.

    • Książka Christie Golden pt. Warcraft.

    • Książka Williama Kinga pt. Warcraft: Illidan.

    • Książka Roberta M. Wegnera pt. Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza.

    • Książka Wojciecha Zembatego pt. Głodne słońce. Dymiące zwierciadło.

    • Gra Darkest Dungeon (wersja cyfrowa Steam).

    • Gra Thea: The Awakening (wersja cyfrowa Steam).

  • 2 i 3 miejsce:

    • Gra Darkest Dungeon (wersja cyfrowa Steam).

    • Gra Thea: The Awakening (wersja cyfrowa Steam).

Ponadto, wśród uczestników wszystkich trzech konkursów rozlosujemy trzy koszulki fantastycznej marki Vestarius – rodzaj i rozmiar wedle uznania nagrodzonych! Przypominamy również, że Konkurs Wojenny oraz Konkurs Historyczny nadal trwają!

Powodzenia!

Fundatorami nagród są:

cdppl.jpgmuha.jpginsignis.jpgpowergraph.jpgvestarius.jpg

Regulamin konkursu

1. 10 lat Enklawy – Konkurs Fantasy (dalej nazywany Konkursem) jest organizowany przez portal internetowy EnklawaNetwork.pl. Nagrodami w wyżej wymienionym są:

  • 1 miejsce:

    • Książka Richarda A. Knaaka pt. Diablo: Wojna grzechu, tom III.

    • Książka Christie Golden pt. Warcraft.

    • Książka Williama Kinga pt. Warcraft: Illidan.

    • Książka Roberta M. Wegnera pt. Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza.

    • Książka Wojciecha Zembatego pt. Głodne słońce. Dymiące zwierciadło.

    • Gra Darkest Dungeon (wersja cyfrowa Steam).

    • Gra Thea: The Awakening (wersja cyfrowa Steam).

  • 2 i 3 miejsce:

    • Gra Darkest Dungeon (wersja cyfrowa Steam).

    • Gra Thea: The Awakening (wersja cyfrowa Steam).

  • Wśród uczestników wszystkich konkursów zostaną rozlosowane również trzy koszulki marki Vestarius. Wylosowani uczestnicy samodzielnie wybiorą rodzaj oraz rozmiar koszulki.

2. Konkurs trwa od 17.10.2016 do 22.10.2016, do godziny 23:59:59.

3. Konkurs jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników portalu EnklawaNetwork.pl. Rejestracja w portalu jest całkowicie darmowa.

4. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zamieszczenie w tym temacie posta, w którym użytkownik opisze, który bohater książek lub gier fantasy jest jego ulubionym i odpowiednio to uargumentuje.

5. W poczet Konkursu zostaje zaliczona tylko pierwsza odpowiedź w niniejszym temacie. Każda kolejna nie będzie brana pod uwagę.

6. Po zakończeniu terminu wyznaczonego w punkcie 2, redakcja EnklawaNetwork.pl wybierze najlepsze jej zdaniem wypowiedzi. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w tym temacie na forum oraz na Facebookowym koncie EnklawaNetwork.pl (LINK).

7. Dzień po ogłoszeniu wyników przedstawiciel portalu skontaktuje się ze zwycięzcą poprzez Prywatną Wiadomość lub e-mail podany w profilu użytkownika, aby ustalić dane adresowe zwycięzcy. Jeśli w ciągu 3 dni kalendarzowych od nadania wiadomości użytkownik w żaden sposób nie odpowie na prośbę, nagroda przejdzie na następnego w kolejności użytkownika.

8. Nagrody zostanie wysłane do laureatów konkursu w ciągu 1 dnia roboczego (nagrody cyfrowe) lub 3 dni roboczych (nagrody fizyczne) od momentu potwierdzenia danych osobowych. Nagrody fizyczne powinny trafić do rąk zwycięzców najdalej w ciągu 7 kolejnych dni roboczych.

9. W konkursie nie mogą brać udziału osoby wchodzące w skład portalu EnklawaNetwork.pl i ich najbliższe rodziny oraz pracownicy podmiotów fundujących nagrody i ich najbliższe rodziny.

10. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez redakcję EnklawaNetwork.pl wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz wysyłki nagrody.

11. Redakcja EnklawaNetwork.pl zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu w czasie trwania konkursu. Informacje na temat zmian w regulaminie będą ukazywać się na forum portalu EnklawaNetwork.pl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubieniec? Ślepy, bohater trzech książek Wiktora Noczkina. Jest całkiem niezłym stalkerem - jeszcze żyje, to o czymś świadczy. Fajny to facet jest. Rodzinę chce zakładać, przyjaciołom nie odmawia, honorowy jest bardzo. I poczucie humoru ma genialne! Żarty o Stalkerze Pietrowie nie tylko świetnie opowiada, ale też sporo nowych wymyśla. Ma tylko jedną wadę - odgraża się, że do Zony już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej urzekł Vesemir, który pojawiał się w książkach i grach o Wiedźminie. Najstarszy żyjący wiedźmin, przybrany ojciec Geralta, jego nauczyciel, posiadał rozległą wiedzę na temat potworów i opiekował się Kaer Morhen. Jak to mówią "Uważaj na starca w profesji, w której zazwyczaj umiera się młodo" dlatego zyskał sobie mój szacunek. Natomiast najbardziej doceniłem tą postać w momencie jego śmierci w Wiedźminie 3 - w tym momencie uświadomiłem sobie, że tak naprawdę Kaer Morhen nie będzie istnieć bez niego, to Vesemir doglądał całej twierdzy, to jego obecność sprawiała, że Kaer Morhen było "domem" dla wiedźminów, miejscem gdzie mogli wrócić i przeczekać zimę lub cięższe czasy. Śmierć tej postaci była jednym z najsmutniejszych momentów w całej grze Wiedźmin 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie urzekł bohater książek Andrzeja Pilipiuka Jakub Wędrowycz. Jest to egzorcysta amator, polujący za pomocą linki hamulcowej na psy, które potrafi potem świetnie przyrządzić. Zna się na magii, choć nie uważa tego za nic nadzwyczajnego. Wiekowy człowiek, który mimo to doskonale zwalcza różnorakie paskudztwa pokroju wampirów i topielców. Jakub posiada bogaty życiorys, wraz z znajomymi prowadził hotel(w którym okradali gości), został wciągnięty do piekła(które z czasem wysadził),a w czasie wojny wykonywał egzekucje na Niemcach(jeden zmarł na zawał widząc Wędrowycza po wojnie). Jakub wyróżnia się wśród innych postaci z fantastyki. Urzeka on swoim stylem bycia, nie przejmowaniem się tym jak inni go postrzegają, sam chce żeby uważali go za wsiowego głupka.  Wędrowycz oprócz walk z paranormalnymi stworami pędzi bimber. Ma drobne problemy z milicją(uważają go za hienę cmentarną), lecz dzięki swojemu sprytowi udaje mu się ich unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej i momentalnie złapał mnie za serce Bartolomeo d'Alviano, a to ze względu na swoją bezpośredniość, radość, uciechę i podejście do spraw, w ogóle do wszystkiego.
Co rusz podkreśla swój kunszt i powiedzmy taniec z Biancą swoim mieczem, która jak to się natknąłem w książce, została przeniesiona w inne, mniej znaczące, kiedy pojawiła się na stronach jego ukochana Pantasilea. Najbardziej mnie ujęło jak traktuje swoich przyjaciół - otwarty gest, objęcie ramionami, a jak wyściskuje swoją ukochaną to przy jej kosturze jawi mi się komicznie.
Przytoczę także sytuacje, w której szedł na francuzów w łańcuchach, i co chwile do Ezia naburkiwał, że już rozniesie francuzów na amen, a ten musiał go co chwilę uspokajać.
Totalnie wybuchowy i ekspresyjny charakter i w tym tkwi jego zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam wiele postaci w literaturze fantasy, które mnie urzekły. Znane mi jest uczucie smutku po skończeniu książki- jak to to już, ja chce jeszcze!(o śmierci ulubionego bohatera nie wspominając). Bardzo ciężko mi było zdecydować się na jedną, ponieważ część magii fantasy tworzą właśnie postacie. Wybrałam, więc taką, która zaczarowała mnie w kompletnie przewrotny i mroczny sposób.
Asmodeusz jest drugoplanowym bohaterem "Siewcy wiatrów", doradcą i przyjacielem Lucyfera, diabelnie przystojnym(która oparłaby się seledynowym włosom, białej cerze i fiołkowym oczom?).
Nie można z całą pewnością stwierdzić czy jest dobry, albo zły. Jest skomplikowany, niezaprzeczalnie inteligentny, dosyć złośliwy, pełen sprzeczności- właściciel sieci kasyn i burdeli romantykiem? Tym co trafia do mnie najbardziej jest jego trochę cyniczne, ironiczne poczucie humoru, ale pozbawione całkowitego zgorzknienia, dystans do siebie i wierność przyjaciołom. No i jak to nie polubić demona, który "objawił się pewnemu mnichowi i z oburzeniem zażądał, żeby ten przestał go tak szkaradnie malować."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam mnóstwo książek fantasy, były lepsze i gorsze, znane i całkowicie nieznane, więc wybranie jednego bohatera jest bardzo trudne. Trudność jednak nie polega na tym, że mam ich tak wielu i nie mogę się zdecydować, lecz na tym, że niesamowicie trudno jest znaleźć tego, który ma "to coś". Taka moja natura iż mimo przywiązuję się do książek i postaci w nich opisanych to w każdym mi coś przeszkadza, a to ten nieporadny życiowo, inny znów zbyt arogancji, a kiedy ma super usposobienie jego opis wizualny mi nie odpowiada, więc zwyczajnie mi się nie podoba. Jednak jest jeden chłopak, który wręcz mógłby zostać moim mężem! Mówię o Halu z cyklu " Drużyna" autorstwa Johna Flangana. Młody Mikkelson mimo drobnej postury jest niesamowicie zaradny i inteligentny. Jasna karnacja, brązowe włosy i niebieskie oczy, no ideał! Jego pomysłowość doprowadza jego drużynę do licznych sukcesów, podróżuje z przyjaciółmi na własnym (!) statku, który SAM skonstruował! Czy nie taki powinien być ideał chłopaka? Do tego możemy dodać jego wrodzoną skromność i wytrwałość w dążeniu co celu i oto mamy chłopaka, który zauroczył mnie od pierwszego spotkania! Wróć ... rozdziału! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyka, magiczne książki, piękne seriale i niesamowite gry. Podróżując różnymi pojazdami czy to książkami czy też telewizorem a czasem poprzez mysz i klawiaturę wdzierając się w głównego bohatera odkrywałem ich rozterki moralne, obserwowałem podejmowane decyzje z którymi nie zawsze się zgadzałem, żyłem ich historiami przez długie miesiące a niekiedy lata. Jedna z takich historii zapadła mi w pamięć ponieważ to jej psychologii, jej rozterkom poświęcono naprawdę dużo uwagi. Młody, ambitny ork z Garadar, syn Groma, mieszkaniec niegdysiejszego Draenoru a podczas naszego pierwszego spotkania Outlandu. Przy naszym pierwszym spotkaniu był to młodzieniec, zagubiony, poszukujący swojej drogi. Jego los został zmieniony gdy na swojej drodze spotkał przyjaciela swojego Ojca - Thralla. Ambicje młodego orka zostąły pobudzone, opowieści o dumnej hordzie i jego Ojcu spowodowały, że poczuł potrzebę bycia wielkim, by dorównać tacie w osiągnięciach, by przywrócić starą hordę. Poddawany on był wielu próbom, wielu wyprawom by w końcu zostać obwołanym przez swojego mentora Wielkim! Garrosh był bardzo szanowany, honor którym się kierował oraz duma spowodowały, że świat w okół niego się rozwijał, światło się rozpalało a on był zadowolony. Z czasem jego występki stały się coraz gorsze, honor zaczął zanikać a dumnego orka pochłaniał wpływ złych starych bogów. To doprowadziło do momentu w którym wszyscy zwrócili się przeciw niemu... dochodząc do książki "Zbrodnie Wojenne". Analiza przyczynowo skutkowa wszystkich wydarzeń jakie miały miejsce wkoło Garrosha oraz jego najbliższych a także u jego wrogów powodowała, że skarżący go ludzie nie wiedzieli już kto jest winny aczkolwiek podświadomie za wszystko oskarżyli orka. Nie dali mi szansy na wytłumaczenie się... ten uciekł by zginąć na Draenorze z dawnych lat... by zostać osądzonym przez własnego mentora... bez zrozumienia po prostu został ubity jak zwierz przez niego... 

Co zmieniłoby się gdyby Thrall wspierał go? Nie zostawił go samego na pastwę losu. Wszyscy wiemy, że młodzieniec niedoświadczony ale ambitny może osiągnąć wiele... najgorsze jest to, że nikt nie wyczuł względów złych bogów.

Ta postać była wyjątkowa gdyż rozpaliła zabawę jaka jest pvp w grze world of warcraft a także ubogaciło fabularnie całą Hordę. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrajca? Przecież to mnie zdradzono...

Illidan Stormrage...To zdecydowanie postać tragiczna.
Złotooki nocny elf któremu od urodzenia mówiono że jest przeznaczony do wielkich czynów.
Był niecierpliwy, arogancki, przekonany o własnej wyższości i ślepo dążył do pozyskania coraz to większej mocy magicznej.
Jest to postać która mogła skończyć tak samo jak Arthas czy Anakin Skywalker...a zważywszy na to co ją w życiu spotkało - nawet powinna.
Mimo nieustannych prób manipulacji przez siły znacznie silniejsze od niego NIGDY nie zdradził ani swoich ludzi, ani tego w co wierzył. [Po części dlatego ,że głównie wierzył w samego siebie...]
Po dziesięciu tysiącleciach spędzonych w ciemnościach więzienia na które skazał go własny brat - jako nagroda za pomoc w odparciu Płonącego Legionu - Wydaję się balansować na pograniczy szaleństwa...
Łowca Demonów który stał się demonem.
Bohater który został ochrzczony Zdrajcą.
Ten który zaprzysiągł śmierć Płonącemu Legionowi a mimo to z nim współpracował.
Illidan...najgorszy wróg samego siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arya Stark to moja ulubiona bohaterka "Gry o tron". Dlaczego ona? Osobowościowo jest mi najbliższa. Przeciętna dziewczyna o przeciętnej urodzie, aczkolwiek skrywająca w sobie piękny kwiat kobiecości, który rozkwita, jeśli tylko zostanie dostrzeżony. Podobnie jak i ja nie marnuje życia na próżne uciechy i zabawy. Pragnie poznawać i rozumieć otaczający ją świat. Pragnie być waleczna i silna. Wie, że w życiu wiele sytuacji może wymagać od niej walki, wytrwałości i pragmatycznego spojrzenia na świat. Ja również uważam, że kobieta powinna być silna, zaradna i samodzielna. Powinna umieć stawić czoła przeciwnościom, jakie funduje rzeczywistość a nie poszukiwać tylko wsparcia i oparcia w silnym ramieniu mężczyzny. Posiada ognisty temperament, podobnie jak i ja, jest bystra i zaradna. Lubię ją, bo widzę w niej swój obraz, nawet pod względem wyglądu. I to wszystko czyni z niej najbliższą mi bohaterkę "Gry o tron".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Uczestnicy, nasza redakcja skończyła oceniać Wasze pomysły. Raz jeszcze dziękujemy za udział, a oto część najważniejsza, czyli wyniki:

1 miejsce - @Gwynbllade
2 miejsce - @Gusiol
3 miejsce - @Wojtek K

Gratulujemy! :) Zwycięzców proszę o przesłanie na adres michal.mroz [at] enklawanetwork.pl danych adresowych, pod które mamy wysłać nagrody fizyczne. Kody do gier wysyłamy na e-mail - jeśli mają być wysłane na inny adres niż ten, z którego do nas napiszecie, proszę o informację.

Ponadto, wśród uczestników wszystkich naszych konkursów rozlosowaliśmy trzy koszulki ufundowane przez sklep Vestarius. Szczęśliwcami są:

@Mlasta
@kapustamocy
@kenshin985

Prosimy Was o również o wysłanie wiadomości na powyższy adres e-mail z danymi adresowymi, a także informacją, którą koszulkę wybieracie i w jakim rozmiarze. Zastrzegamy przy tym, że koszulki nie są wysyłane razem z innymi nagrodami.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału w naszym małym jubileuszu. Kolejnych okazji do zdobycia gier i książek nie zabraknie, dlatego zaglądajcie do naszej Enklawy regularnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sonky zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...