Recommended Posts

1 marca oznacza, że wiosna tuż tuż... A cover.jpgwraz z wiosną nadchodzą Wikingowie! Bohaterowie skandynawskiej mitologii i nordyckich sag coraz częściej ożywają nie tylko na kartach historii, ale także w powieściach, filmach i grach. Jesteście w stanie wskazać swojego ulubieńca (lub ulubienicę)? W takim razie napiszcie w kilku zdaniach u boku którego wikinga (lub tarczowniczki!) wybralibyście się na swoją pierwszą zamorską wyprawę i dlaczego właśnie z nim lub z nią? Możecie wybrać zarówno postać historyczną jak i zupełnie fikcyjną - choćby i Oddiego, bohatera cyklu Wikingowie Radosława Lewandowskiego! Trzy najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy pojedynczymi egzemplarza najnowszej powieści wspomnianego autora pt. Topory i sejmitary!

Fundatorem nagród w konkursie jest wydawnictwo Akurat, za co serdecznie dziękujemy!

akurat.jpg

Regulamin konkursu

1. Wikińska wyprawa u boku... (dalej nazywany Konkursem) jest organizowany przez portal internetowy EnklawaNetwork.pl. Nagrodami w wyżej wymienionym są 3 egzemplarze powieści Radosława Lewandowskiego pt. Wikingowie. Topory i sejmitary.

2. Konkurs trwa od 1.03.2017 do 8.03.2017, do godziny 23:59:59.

3. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników portalu EnklawaNetwork.pl. Rejestracja w portalu jest opcjonalna i całkowicie darmowa.

4. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zamieszczenie w niniejszym temacie posta, w którym użytkownik opisze, z którym wikingiem chciałby się wybrać w swoją pierwszą zamorską wyprawę i dlaczego właśnie z nim/nią. W tym celu można wykorzystać zarówno postaci historyczne jak i fikcyjne (z dowolnych filmów, książek lub gier, które traktują o wikingach).

5. W poczet Konkursu zostaje zaliczona tylko pierwsza odpowiedź w niniejszym temacie. Każda kolejna nie będzie brana pod uwagę.

6. Po zakończeniu terminu wyznaczonego w punkcie 2, redakcja EnklawaNetwork.pl wybierze trzy najlepsze jej zdaniem wypowiedzi. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w tym temacie na forum oraz na Facebookowym koncie EnklawaNetwork.pl (LINK).

7. Dzień po ogłoszeniu wyników przedstawiciel portalu skontaktuje się ze zwycięzcą poprzez Prywatną Wiadomość lub e-mail podany w profilu użytkownika, aby ustalić dane adresowe zwycięzcy. Jeśli w ciągu 3 dni kalendarzowych od nadania wiadomości użytkownik w żaden sposób nie odpowie na prośbę, nagroda przejdzie na następnego w kolejności użytkownika.

8. Nagrody zostaną wysłane do laureatów konkursu w ciągu 3 dni roboczych od momentu potwierdzenia danych osobowych. Nagrody będą wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej i powinny trafić do rąk zwycięzców najdalej w ciągu 7 kolejnych dni roboczych.

9. W konkursie nie mogą brać udziału osoby wchodzące w skład portalu EnklawaNetwork.pl i ich najbliższe rodziny oraz pracownicy wydawnictwa Akurai i ich najbliższe rodziny.

10. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez redakcję EnklawaNetwork.pl wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz wysyłki nagrody.

11. Redakcja EnklawaNetwork.pl zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu w czasie trwania konkursu. Informacje na temat zmian w regulaminie będą ukazywać się w niniejszym temacie na forum portalu EnklawaNetwork.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź może być tylko jedna. Ragnar Lothbrok. Nieujarzmiony podróżnik, nieustraszony wojownik i zmyślny wódź to nie tylko gwarant zdobycia w podróży bogactw jak i tego, że z każdej przygody wyniesie się głowę na karku. Taki wojownik to ulubieniec Bogów a więc i Ci, którzy z nim podążają mogą liczyć na ich przychylność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swoją wyprawę wzięłabym bohatera filmu "Vikings" Flokiego. Od pierwszego odcinka stał się on moim ulubieńcem. Zafascynował mnie swoją dualistyczną postawą idealnie wpisujący się w trickstera. Podobnie jak Loki, nordycki bóg na którym jest wzorowany, nie może być jednoznacznie określony jaki dobry bądź zły charakter. Przy tym jest nie ustępliwy, wierny przede wszystkim sobie i swoim ideałom. Nie boi się balansować na krawędzi i przekraczać ją tanecznym krokiem ze śmiechem na ustach. Taki kompan byłby najlepszy! Wiadomo by było iż przy nim wyprawa byłaby prawdziwą przygodą, nie zlęklibyśmy się przeciwnością. I co najważniejsze w nim od początku wiedziałabym że nie mogę mu ufać. Sama z natury jestem powściągliwa wobec ludzi i gardzę ułudą. Floki jest szczery w swojej nieokiełznanej naturze i nie ukrywa iż nie można mu nigdy do końca zaufać, nawet własnych bogów może zdradzić. Ale będąc przygotowanym na to paradoksalnie można mu wiele zawierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałbym wybrać się na wyprawę z największą królową Wikingów! Kobietą z potężną charyzmą, waleczną, sprytną a a także potrafiącą zapanować nawet nad własnymi synami - przyszłymi władcami. Świętosława bo takie jej imię, Polska księżniczka wydana za mąż za Wikinga. Z nią mógłbym nie tylko cywilizować Wyspy Brytyjskie ale także ruszyć i odkryć Amerykę! Może od skrótów naszych imion byłaby to teraz Łusłaka? Może byłbym wraz z nią założycielem pięknego kraju? A może łupilibyśmy Rosję i Chiny? Wszędzie tyle towaru, że nie wiem gdzie by to było, ważne, że z nią, krwawo i wesoło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ragnar Lothbrok

wygląda

prawie jak Shrek

na pewno nie na swój wiek

żyje sobie kolorowo

i bawi nas odlotowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też "zgapię" od mika19 i napiszę wierszyk :3

Wikińska wyprawa u boku..
Ragnara - nawet w tym roku,
Chwała nas czeka ogromna,
Może wybuchnie jakaś wojna,

Do walki ramie w ramie staniemy,
Razem sobie tak powojujemy,
Bogowie nas chronić będą,
I staniemy się legendą !

A gdy czas ten nadejdzie,
To Walhalla otworem stać będzie,
Razem pewnie wkroczymy,
Za naszych kompanów wypijemy..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thrud

Björn Żelaznoboki - w serialu jest jednym z niewielu, którzy kierują się niezmiennymi zasadami i honorem. Potrafi podjąć trudne decyzje, ale też wysłucha rozsądnej rady. I przede wszystkim nie wbije Ci topora w plecy, tylko stanie do walki twarzą w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą zamorską wyprawę oparłbym o pomoc Zygfryda. 
Tylko on gotów byłby ze mną pobić tego strasznego smoka,
tylko on wyskoczyłby z pomysłem i ruszył na pomoc,
tylko z nim czułbym się do prawdy nieśmiertelny po wieki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej! Dziękuję wszystkim za udział! Mieliśmy lekki poślizg z ogłoszeniem wyników, ale oto i one! Egzemplarze książki Wikingowie. Topory i sejmitary pojadą do:

Gratulujemy! Proszę o podesłanie mi adresów do wysyłki książek na e-mail (michal.mroz [at] enklawanetwork.pl) lub poprzez Prywatną Wiadomość.

Pozostałych mogę pocieszyć, że choć z Wikingami skończyliśmy, to już na horyzoncie rysuje się kolejny konkurs - w zupełnie innej scenerii... ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.