Jump to content

Icewind Dale II Solucja i poradnik


Guest Konrad
 Share

Recommended Posts

Guest Konrad

Chciałbym zgłosić poważny błąd w solucji p. Michała "Mrozie" Mróz do Icewind Dale II, a dokładniej w sekcji dotyczącej lokacji [UPADŁY LAS] i jednego z głównych zadań tj. pozbycia się Błędnych Ogników na prośbę ducha myśliwego. O ile dwa poprzednie rozwiązania zadań dotyczące tej samej lokacji są poprawne, o tyle już ostatnie ma błędnie podaną ścieżkę do odnalezienia Błędnych Ogników. Ci, którzy przechodzili grę uprzednio, doskonale wiedzą, że to jedna z najtrudniejszych map w drugim Icewind Dale i omyłkowe podanie rozwiązania najprędzej może doprowadzić do frustracji u większości graczy podczas kolejnej próby odszukania drogi w tym labiryncie. Być może błąd wiąże się z tym, że instrukcja dotyczy wersji bazowej gry, a nie edycji rozszerzonej i być może droga do ostatniego zadania jest nieco odmienna. Tak czy inaczej zacytuję fragment solucji (wytłuszczona czcionka wskazuje właściwe kierunki, a za nią te niepoprawne, choćby miejsce, w którym winien znajdować się nie południowy zachód, lecz południowy wschód)), a poniżej właściwe rozwiązanie:

"...po raz kolejny udaj się do Upadłego Lasu. Porozmawiaj z duchem myśliwego - ten obieca pomoc, pod warunkiem, że pozbędziesz się Błędnych Ogników zwodzących podróżników z właściwej drogi. A więc kieruj się kolejno: płn-wsch, płn, wsch, wsch, płd-wsch, płn-wsch, płd-wsch, płn-zach*** płd-zach, wsch, płd-wsch, płn-wsch, płn-zach, płn-zach, płn-wsch, płd-wsch. Tam musisz pokonać wszystkie trzy ogniki..."

Właściwa kolejność to (wersja "light"): PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁN (górny) / WSCH x2 (prawy) [spotkanie z driadą] / PŁD-WSCH (prawy dolny) / PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁD-WSCH (prawy dolny) / PŁN-ZACH (lewy górny) / PŁD-WSCH (prawy dolny) [monolit; kamienny krąg] / PŁD-WSCH (prawy dolny) [jezioro] / PŁD-WSCH (prawy dolny) / PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁN-ZACH x2 (prawy lewy) / PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁD-WSCH (prawy dolny) [drzewo; Błędne Ogniki] 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uwagę, przyjrzę się temu przez najbliższy weekend.

Na marginesie, Icewind Dale II nie posiada wersji rozszerzonej i prawdopodobnie nigdy nie będzie posiadał, dlatego to raczej nie kwestia różnych wersji, a moja omyłka w tekście. Trudno mi teraz powiedzieć - pisałem ten artykuł jakieś 15 lat temu... :)

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałem dokładnie opis oraz samą lokację i muszę przyznać rację, solucja zawierała błąd. Skąd się wziął? Nie wiem, ale jest już poprawiony. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Inna sprawa, że jak czytam tę solucję po prawie 15 latach, to mam nieodparte wrażenie, że należałoby ją co najmniej odświeżyć... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...