Skocz do zawartości

Icewind Dale II Solucja i poradnik


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zgłosić poważny błąd w solucji p. Michała "Mrozie" Mróz do Icewind Dale II, a dokładniej w sekcji dotyczącej lokacji [UPADŁY LAS] i jednego z głównych zadań tj. pozbycia się Błędnych Ogników na prośbę ducha myśliwego. O ile dwa poprzednie rozwiązania zadań dotyczące tej samej lokacji są poprawne, o tyle już ostatnie ma błędnie podaną ścieżkę do odnalezienia Błędnych Ogników. Ci, którzy przechodzili grę uprzednio, doskonale wiedzą, że to jedna z najtrudniejszych map w drugim Icewind Dale i omyłkowe podanie rozwiązania najprędzej może doprowadzić do frustracji u większości graczy podczas kolejnej próby odszukania drogi w tym labiryncie. Być może błąd wiąże się z tym, że instrukcja dotyczy wersji bazowej gry, a nie edycji rozszerzonej i być może droga do ostatniego zadania jest nieco odmienna. Tak czy inaczej zacytuję fragment solucji (wytłuszczona czcionka wskazuje właściwe kierunki, a za nią te niepoprawne, choćby miejsce, w którym winien znajdować się nie południowy zachód, lecz południowy wschód)), a poniżej właściwe rozwiązanie:

"...po raz kolejny udaj się do Upadłego Lasu. Porozmawiaj z duchem myśliwego - ten obieca pomoc, pod warunkiem, że pozbędziesz się Błędnych Ogników zwodzących podróżników z właściwej drogi. A więc kieruj się kolejno: płn-wsch, płn, wsch, wsch, płd-wsch, płn-wsch, płd-wsch, płn-zach*** płd-zach, wsch, płd-wsch, płn-wsch, płn-zach, płn-zach, płn-wsch, płd-wsch. Tam musisz pokonać wszystkie trzy ogniki..."

Właściwa kolejność to (wersja "light"): PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁN (górny) / WSCH x2 (prawy) [spotkanie z driadą] / PŁD-WSCH (prawy dolny) / PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁD-WSCH (prawy dolny) / PŁN-ZACH (lewy górny) / PŁD-WSCH (prawy dolny) [monolit; kamienny krąg] / PŁD-WSCH (prawy dolny) [jezioro] / PŁD-WSCH (prawy dolny) / PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁN-ZACH x2 (prawy lewy) / PŁN-WSCH (prawy górny) / PŁD-WSCH (prawy dolny) [drzewo; Błędne Ogniki] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę, przyjrzę się temu przez najbliższy weekend.

Na marginesie, Icewind Dale II nie posiada wersji rozszerzonej i prawdopodobnie nigdy nie będzie posiadał, dlatego to raczej nie kwestia różnych wersji, a moja omyłka w tekście. Trudno mi teraz powiedzieć - pisałem ten artykuł jakieś 15 lat temu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dokładnie opis oraz samą lokację i muszę przyznać rację, solucja zawierała błąd. Skąd się wziął? Nie wiem, ale jest już poprawiony. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Inna sprawa, że jak czytam tę solucję po prawie 15 latach, to mam nieodparte wrażenie, że należałoby ją co najmniej odświeżyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...