Skocz do zawartości

Starcraft 2 - dyskusja ogólna.


Inheritor

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jak wielu z was gra, bądź też grało w Starcrafta. Osobiście jestem wielkim fanem tej gry od potrzewki. Aktualnie zwracam sie ku drugiej odsłonie tej kultowej gry. Mysle, że warto rozpoczać dyskusje na ten temat. Więc o to pierwsza kwestia i moje zdanie:

Starcaft 2 trylogią.

Ja uważam, że jest to świetne posuniecie. Niedość, że każda kolejna część bedzie wielkim patchem i dodatkiem zarazem dla multiplayera, to jeszcze dostaniemy nową kampanię. Blizzard chwali się, że jedna kampania ma dochodzić nawet do 40 godzin, co dla strategii jest ogromem czasu. Znając również Zamieć można sądzić, że kazdy z przedstawionych scenariuszy będzie conajmniej "epicki". Oficjalnie wiadomo, że kampania terran "Wings of liberty" będzie czymś w rodzaju rozwijania swojej partyzanki, czyli kupowania technologii, najazdów etc. Druga kampania, zergów "Heart of the swarm" ma być rpgem skupionym na Kerrigan i jej rozwoju. Trzecia i ostatnia to kampania protossów "Legacy of the void". Protosi w obliczu nadciągajacych stwórców - Xel' Naga, maja balansowac między frakcjami, czyli dyplomacja. Pomysły ciekawe i nowatorskie, moim zdaniem, zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce. Jedyne co mnie martwi to czas wydawania kolejnych części, a raczej podstawki i dodatków, jak to powiedział Blizzard. Chodza plotki, że podstawka ma wyjść do wakacji przyszłego roku, a dodatki co kolejne pół roku. Czekanie już się troche nudzi, ale Blizzard nie próżnuje i już zaczyna dementowac pogłoski o najwazniejszym problemie - koszcie gry. Całkowita kwota za trylogię nie ma przekroczyć startowej ceny warcrafta 3 wraz z dodatkiem, czyli około 150 zł. Moim zdaniem nie jest źle. Jeszcze co ważne - nie będzie obonamentu za gre w sieci :D.

A co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z wielkim sentymentem wracam do Starcrafta, czasami grałem całe noce. Nowy starcraft napewno już jest wielkim wydarzeniem, i napewno wielu z nas z niecierpliwością czekało na tą gre. Ale niestety szybko posuwająca się technologia i moje dwa zacofane kompy nawet gdybym sprzęt połączył jakims cudem wątpie, że bym mógł się delektować grą na najwyższych detalach najlepszej rozdzielczości, moze na najniższych z przeskakującymi postaciami etc. Jak czytam tą notake pewnie z jakiegoś portalu, to Blizzard oprócz grafiki, nowych kompanii nie oferuje nam nowych ras, rozwoju technologii danej nacji itd Oczywiscie i tak najwazniejsza jest grafika, ale jaki będzie Starcraft2 tego najstarsi górale niewiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie moge się zgodzić, bo SC 2 oferuje między innymi nową mechanikę gazu, złote kryształy, nowe jednostki i nowe technologie (zwłaszcza zergowie i terrani). Co do nowej rasy, wciąż trwają spekulację, ze mają nią być Xel'Naga, jednakże wyjadacze wiedza, ze ta rasa została wchłonięta przez zergów ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak czytam tą notake pewnie z jakiegoś portalu, to Blizzard oprócz grafiki, nowych kompanii nie oferuje nam nowych ras, rozwoju technologii danej nacji itd Oczywiscie i tak najwazniejsza jest grafika, ale jaki będzie Starcraft2 tego najstarsi górale niewiedzą :)

Wiele osób uważa Starcraft za grę "idealną". Moim zdaniem Blizzard wie, że Koreaczyńcy będą zadowleni jeżeli za daleko od tego ich 'ideału' programiści nie odejdą.

Nie czytałem zbyt wiele nt. nowego SC, ale z utęsknieniem na niego czekam. W jedynce jestem w ostatniej misji dodatku i pozom trudności tejże mapy mnie troche zniechęca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...