Skocz do zawartości

Co czytacie?


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Też takiego porównywania nie lubię. A co do Cherezińskiej pozostanę przy swojej opinii:) W ogóle uważam że Gra o tron jest przereklamowana, a jej sława zaczęła się od emisji serialu. Ja czytałam ją wcześniej i szału nie było. Zdecydowanie wolę np Williamsa serię o Marchii Cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Gra o Tron to bardzo dobra, ale w żadnym razie nie idealna seria. Szczególnie dobre wrażenie robi kreacja postaci oraz to, że potrafią zginąć kompletnie nie bohatersko - ot, spaść z mostu i złamać kark. To takie... życiowe :). Do wad zaliczyłbym zbędne momentami dłużyzny i tragiczny wątek Brana. Nie pojmuję, jak jeden pisarz mógł stworzyć rewelacyjnego Tyriona i tego nudnego dzieciaka.

Mrozie, co do Forysia: nie czytałem tej jego świeżynki,ale po mocno nijakim Sztejerze nie jestem pewien, czy kiedykolwiek to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursian, końca serii jeszcze nie widać, więc przypuszczam, że wątek brana jeszcze się rozwinie. Mnie podoba się postać młodszej z sióstr Brana.

Foryś też do mnie nie przemówił w serii o Sztejerze.

Teraz czekam na Grega Beara - Prom kosmiczny. Jego "Koncert nieskonczoności" to moja ukochana ksiązka fantastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursian, końca serii jeszcze nie widać, więc przypuszczam, że wątek brana jeszcze się rozwinie.

Coś mu cholernie długo idzie :P Przez tyle tomów było drętwo, więc zapewne tak już zostanie. No, może ostanie UberMagiemOd3OkiejWrony, ale charakteru mu to nie doda:D

Młodsza siostra faktycznie może być. W przeciwieństwie do Sansy. Choć jej akurat charakteru nie brakuje. Problem w tym, że irytują mnie tacy ludzie. Inna sprawa, że to dobrze świadczy o pisarzu, wrzoda też trzeba umieć stworzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Hm, o tym Metrze 2033 słyszałem już wiele dobrego. Chyba wreszcie będę musiał się skusić.

U mnie ostatnio ciężko z czasem i czytam głównie opowiadania. Miałem się zabrać za Dzieci Hurina, ale jak na razie zdążyłem tylko przeczytać przedmowę - całkiem obszerną, nota bene. Poza tym czekają na mnie jeszcze dwa tomy Sagi o Zboju Twardokęsku Brzezińskiej i cała masa lektur na magisterium. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie wszystkie, ale warto zaczac od Gluchowskiego. Co do unwersum, to polecam "korzenie niebios" avoledo. "Do swiatla" Diakowa jest slabe, ale warto sie przemeczyc, bo jego 2 nastepne ksiazki sa duzo lepsze. "Piter" Wroczka to sredniak - mozna, jesli lubisz postapo, ale nie jest to lektura obowiazkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...