Skocz do zawartości

Co czytacie?


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Cierp ciało jak się chciało. Trzeba było iść na pedagogikę przedszkolną, czytałbyś "Zabawy paluszkowe" ;>

OT: Wbrew pozorom na pedagogice przedszkolnej czyta się Arystotelesa.

Wcale nie mówie, że się nie czyta. Ale wiem coś o tym bo mieszkam z dwiema dziewczynami z tego kierunku. "zabawy paluszkowe" też czytają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

skonczylem wlasnie "Inne piesni" Dukaja. Jak zwykle troche minelo zanim zaczailem prawa rzadzace swiatem, ale potem bylo fajnie :P teraz jako przerywnik czytam "Tajemną historię Moskwy" jakies ruskiej, ale tak wlasciwie to taka podroba "Nigdziebądz" Gaimana. lekka, wczoraj zaczalem dzisiaj juz koncze, bez zbytniego natezenia. czeka King "Reka mistrza" ;) musze zakupic "Pana wilkow" w najblizszym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmilcz SJ. Mrozowi się podoba i niech tak zostanie :)

Btw skończę dziś "Prawa i powinności", zostanie mi "Taniec nad przepaścią", ale to pójdzie już szybko. Jeśli nie ma nic nowego w moich klimatach, zabiorę się w końcu za mego ukochanego Goodkinda i jego "Kamień Łez" - ogromniaste tomiszcze... ale za to takie -> :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsze Prawo Magii" Terry'ego Goodkinda. Fajnie, że od samego początku coś się dzieje, jednak póki co książka mnie nie porwała. Może to wina wygórowanych oczekiwań, które to wpoił mi pewien znajomy. Cóż, zdaje mi się, że w końcu coś zaczyna ruszać, ale póki co to średniawa ta pozycja. No i trochę mnie irytują opisy lokacji - jakoś ostatnio w każdej książce przeze mnie czytanej występowały w ilości znikomej i teraz strasznie rzuca mi się to w oczy. :P Ale cóż, jedziemy dalej, oby było lepiej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej kochany

No i  byłoby, gdyby nie jedna irytująca mnie rzecz, a mianowicie relacje Richard - Kahlan. Ogólnie wszelkie niedopowiedzenia w każdej postaci mnie wnerwiają, a zaistniałej tutaj sytuacji nie da się z niczym porównać. Dżiz, już się nie mogę doczekać, kiedy w końcu Kahlan powie Richiemu, co z nią nie tak. -.- Oby to w ogóle nastąpiło w tym tomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to niedopowiedzenia cię wnerwiają? Przecież to właśnie nadaje smaczek kolejnym faktom, jakich możemy się o postaci później dowiedzieć...

A co do relacji Richard - Kahlan, to są one baaardzo złożone, ale mogę ci powiedzieć tyle, że TO nastąpi w tym tomie. Nie wiem, jak daleko jesteś więc konkretniej nie mogę powiedzieć :P

Ale mogę cię za to zapewnić, że nie tylko Richard nie wie wszystkiego o Kahlan. Ty także niewiele jeszcze wiesz ;) Nie denerwuj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to niedopowiedzenia cię wnerwiają? Przecież to właśnie nadaje smaczek kolejnym faktom, jakich możemy się o postaci później dowiedzieć...

Zgadzam się, ale nie w tym przypadku. Lubię nutkę tajemniczości, ale to mi przypomina tandetne chwyty komediowe, kiedy to dwóch bohaterów się sprzecza o kompletnie różne sprawy myśląc, że mówią o tym samym. Kahlan zamiast powiedzieć o co chodzi woli ee zrobić coś innego [żeby nie spoilerować], a tak by powiedziała, dogadaliby się i by było wszystko ok, niezależnie od wyniku rozmowy. Wolę, gdy bohaterowie wspólnie stawiają czoła niebezpieczeństwom, a nie mierzą się sami ze sobą. ;) Zresztą tak czy inaczej pewnie kupię następny tom, bo zakończenia historii jestem ciekawy. ;)

Drobny offtop się chyba zrobił. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszą dyskusję na temat Goodkinda przeniosłam do topicu podanego przez SJa :)

A co do obecnego mojego czytania, czytam "Taniec nad przepaścią" Eleny Malinowskiej. Od wejścia widać, że to będzie cięższa lektura niż "Prawa i powinności", które niedawno skończyłam. Powiem tyle, że na razie mnie nie porwało. >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że kończę właściwie ten Taniec nad przepaścią. Ale... ciężko mi idzie, dziwnie ciężko. Format mały, duże marginesy, spora czcionka. A jednak nie idzie mi tak, jak powinno...

Baaardzo wolno się rozkręca. Jestem grubo za połową, a chyba jeszcze się nie rozbujało. Właściwie nie wiem, czy powinnam czekać na jakieś, chociaż chwilowe, zwiększenie tempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...