Skocz do zawartości

Co czytacie?


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

SJ - ślepy, czy nie wie? Oto jest pytanie ;] Tam JEST Steampunk. Razem z Thrillerem, Horrorem... ale jest.

Czytam, co znaczy, że nie przeczytałem jeszcze w 100% Umie czytać, czy tylko składa do kupy literki? Oto jest pytanie ;]

A co ja czytam? Obecnie ,,Nowe Idzie" - opowiadania Sf dobre, ale - póki co- mnie nie wzięły. Ach, gdzież są te lata 80...

Ach, gdzie ten Jaruzel, cenzura i upadający prl na kartki? Bogu dzięki, urodziliśmy się w wolnych czasach. Co do pisarstwa sf z '80: gdzie te anachronizmy, wtórności i ślepe wizje przyszłości, które dziś można dzieciom opowiadać na dobranoc? :)

Z literaturą, szczególnie fantastyczną, trzeba ciągle do przodu. Nie ma czasu i potrzeby wracać do tych "mrocznych" czasów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, SJ, nie wiesz co tracisz :P jeszcze zobaczysz, jak ci w przyszlosci twoja latorosl powie podobnie o np. wiedzminie to sie bedziesz burzyl.

co do czytania, własnie skonczyłem ostatnio jedna pozycje z tych "mrocznych czasow" jak raczyles okreslic :P Głowa Kasandry - Marek Baraniecki, czyli Zajdel 85'.

teraz brnę przez Kroniki Czarnej Kompanii (ups, znowu lata 80., czemu ten Rebis wydaje takie starocie :P) i nasz pierwszy polski numer Fantasy&ScienceFiction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam czwarty tom cyklu miecz prawdy Terrego Goodkinda pt: Świątynia wichrów. Jak na razie stanęłam na 10 rozdziale..... jakoś tak strasznie powoli mi się ją czyta:)

A ja wczoraj skończyłem czytać o 2 w nocy, olewając to, że pośpię tylko 4h. :P Choć przez większość czasu tom wydawał mi się trochę gorszy od BCK, końcówka jest naprawdę mocna i zaskakująca, obraca sprawy może nie o 180, ale 90 stopni na pewno. Recenzję będę pisał w najbliższym czasie.

A teraz pora na Kinga i Lśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie skończyłam :D w ogóle nie spodziewałam się takiej wartkiej akcji na samym końcu tomu masakra:D Teraz muszę trochę poczekać zanim zabiorę się za 5 tom ale mam nadzieję, że czas oczekiwania mi się nie będzie przedłużał i w między czasie spróbuję zająć myśli inną książką a dokładniej to sprawdzę o czym jest Pieśń lodu i ognia..... wielu mi to już polecało, więc nadszedł czas hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  "Pieśń Lodu i Ognia" jest po prostu genialna, jeśli chodzi o skalę i zasięg intryg, knowań oraz wszelakich niecnych uczynków. Zwroty akcji są niemal zawsze tam... gdzie się ich człowiek zupełnie nie spodziewa. Jestem po lekturze dwóch pierwszych tomów sagi i teraz tylko się modlę, żeby wpadła mi w ręce "Nawałnica Mieczy". Ale ostrzegam- to naprawdę dość brutalne pozycje. Po przeczytaniu tych książek mam większą wiedzę o sposobach zabijania i torturowania w wiekach średnich, niż po niejednej lekcji historii, dotyczącej tego okresu. ;)

Nawiasem: szkoda, że papcio Martin zatrzymał się na "Uczcie dla wron" i (chyba) nie za bardzo wie jak ruszyć dalej. Niektórzy z fanów skłonni są nawet twierdzić, że stracił zapał do sagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Silverberg "Człowiek w labiryncie". Klasyka SF z lat '60. ;)

Czytałem, miałem nawet w prezentacji maturalnej. Dobra rzecz.

A ja teraz czytam "Pod Kopułą" Stephena Kinga. Porządna kniga, dobrze się czyta: gdyby tylko nie lektury na historię Polski, już chyba bym ją kończył... Uniwersytet rzuca mi kłody pod nogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Silverberg "Człowiek w labiryncie". Klasyka SF z lat '60. ;)

Wzruszyłem się ;)

Dobra książka. Musze odnowić, bo ostatni raz czytałem będąc pacholęciem jeszcze ^^

Zimek->

Polecasz, widzę?

Kupiłbym nawet, gdybyś nie polecał :P Muszę zobaczyć, ostatnio nawet w ręce miałem... ale pusto w kieszeniach :(

Edit - A ja właśnie skończyłem ,,Gotuj z papieżem" Ćwieka. Boże, mój Boże, co za... wspaniałe danie ^^

Jedno opowiadanie - ,,Dom na wzgórzu" rozwaliło mnie totalnie. To jest właśnie TO, co kocham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, oczywiście że polecam. Świetny King :)

Smaka mi robisz, jak nie przestaniesz to jakiś bank okradnę i polecę do Empika ;D

A po co? Nie lepiej wpaść od razu do Empiku z okrzykiem w stylu "to napad, książki z działu fantasy ładować do torby i spokój a nikomu nic nie grozi". Ekonomiczniej ced ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Nie lepiej wpaść od razu do Empiku z okrzykiem w stylu "to napad, książki z działu fantasy ładować do torby i spokój a nikomu nic nie grozi". Ekonomiczniej ced ;)

Niby tak... ale gdzie w tym wszystkim zabawa? ;]

A taki rajd - bank -> empik -> wyspy kanaryjskie to przynajmniej radość życia daje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...