Skocz do zawartości

Co czytacie?


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego czasu także czytałem sługę Bożego. Książka ta bardzo przypomina wiedźmina, tyle że piekara mógłby nadać tej książce gatunek nie fantasy a erotyka. Tak przynajmniej jest przez całą pierwszą część książki czyli historię pięknej Katarzyny. Jest pewnego rodzaju smaczek jak czytało się poprzednie części. Ja czytałem tę jako pierwszą. Jak na świat gdzie Jezus zszedł z krzyża to mało w tym wszystkim Jezusa i nawiązania do sedna tego świata. To jest po prostu średniowieczna europa z kościołem i inkwizycją z tą różnicą, że czarownice faktycznie czarują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu także czytałem sługę Bożego. Książka ta bardzo przypomina wiedźmina, tyle że piekara mógłby nadać tej książce gatunek nie fantasy a erotyka. Tak przynajmniej jest przez całą pierwszą część książki czyli historię pięknej Katarzyny.

Historia pięknej Katarzyny była w "Płomień i krzyż tom I".

Jak na świat gdzie Jezus zszedł z krzyża to mało w tym wszystkim Jezusa i nawiązania do sedna tego świata. To jest po prostu średniowieczna europa z kościołem i inkwizycją z tą różnicą, że czarownice faktycznie czarują

Czytałeś wszystkie części przygód Mordimera? Patrząc na całokształt to Jezusa jest tam całkiem sporo. Szczególnie mam na myśli "Łowcy Dusz"

Aby nie robić offtopa. Aktualnie czytam "Hitler. Studium Tyranii" Alana Bullocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jezusa - cóż, jego obecność [a raczej jej brak, przynajmniej do tej pory] w Słudze Bożym jest dla mnie sporym rozczarowaniem. Choć ogólnie tom nie jest zły, jednak po tak oryginalnym pomyśle alternatywnej rzeczywistości oczekiwałem czegoś więcej. Niemniej zapewne skuszę się na jeszcze jedną czy dwie książki z "serii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do lektury skłoniła właśnie wizja alternatywnego świata. Niestety niewiele tego występuje.

Wydaje mi się, że Piekara nie do końca przemyślał sprawę

Mnie dokładnie to samo. Ale świat jest, przecież główny bohater działa w imię innego, srogiego Boga, paląc ludzi ku jego chwale. Choć gdyby się zastanowić, w pewnym okresie robiono to samo w imieniu Boga miłosiernego... Tak czy inaczej pozycja trochę mnie zawiodła. Jest dobra, ale spodziewałem się czegoś lepszego [kumpel z klasy wychwalał Piekarę pod niebiosa]. Takie 6+/10

A teraz biorę się za Pana Lodowego Ogrodu tom II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu, nic nie czytacie? :P Ja przez ten czas skończyłem PLO II [ponownie lekki zawód, gdyż miast czegoś świetnego pozycja jest "ledwie" dobra. Razi też słabe wykorzystanie niezłych pomysłów] i - dzisiaj, za jednym zamachem - drugą księgę Malowanego Człowieka. Cóż mogę powiedzieć, zwracam Brettowi honor, gdyż dalsza część powieści po prostu powala. Tym bardziej więc szkoda, że FS zdecydowało się tak podzielić pierwszy tom. Ale nic, ja już nie mogę się doczekać, gdy położę łapska na tomie drugim.  ;D

A tymczasem biorę się za Narrenturm, zobaczymy, czy Husycka trafi jako kolejna pozycja na półkę rozczarowań, czy może wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wziąłem za PLO, pierwszy tom za mną. W sumie fajne, ale po tym całym szumie wokół i kupie nagród liczyłem na coś więcej, bez szału.

Teraz przyszły do recenzji jakieś star warsy. Trzy części Darth Bane'a autorstwa Drew Karpyshyn. Jeszcze nic nie czytałem w uniwersum giwezdnych wojen, zobaczymy.. ;P

I już chyba leci do mnie "Otchłań rozgrzeszenia" Reynoldsa.

A potem dokończę PLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyszły do recenzji jakieś star warsy. Trzy części Darth Bane'a autorstwa Drew Karpyshyn. Jeszcze nic nie czytałem w uniwersum giwezdnych wojen, zobaczymy.. ;P

I już chyba leci do mnie "Otchłań rozgrzeszenia" Reynoldsa.

No cóż po SW nie oczekuj górnolotnej literatury. To raczej ciekawostki dla fanów, uzupełnienie uniwersum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę Narrenturm, kilka stron mi zostało. Jestem tak wymęczony upałem, że nie dałem rady nawet ostatniego rozdziału w całości przeczytać, ale pewnie wiele się nie zmieni. Przede wszystkim - zawód. Tak, kolejny, maruda jestem. Wiele osób uważa Trylogię za rzecz lepszą, bądź w najgorszym przypadku niewiele gorszą od Sagi Wiedźmińskiej. A otrzymałem - ponownie - pozycję co najwyżej dobrą, którą całkiem przyjemnie się czyta. Pierwszy tom zawiera sporo humoru, jednakże w Wiedźminie było go niemalże tyle samo, ale wspomaganego dodatkowo świetną fabułą i klimatem. Tutaj Sapkowski jakby nie mógł się zdecydować, czy historia ma być poważna, czy nie. Poza tym głównego wątku praktycznie nie widać, ot, perypetie Reinmara i jego przyjaciół. W 10-stopniowej skali 6-7. Oby dalej było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatniego czasu sięgnąłem po "piknik na skraju drogi" czyli książka na podstawie której powstała gra Stalker.

Na razie jestem nią pozytywnie zaskoczony ;D

Świetna pozycja - zakończenie miażdży. Od braci polecam też "Trudno być Bogiem".

Wracam do Miecza Prawdy - zacząłem już czytać "Duszę Ognia", tom piąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie kończę pierwszą księgę Malowanego Człowieka... Książka jest niezwykła. Od razu po skończeniu księgi pierwszej biorę się za drugą. Potem oczywiście Pustynna Włócznia :D

IMO "jedynka" jest słaba, dopiero w księdze drugiej Brett rozwija skrzydła. Jeśli już pierwsza Ci się spodobała, teraz padniesz. ;)

Ja skończyłem "Duszę Ognia" i biorę się za "Opowieści z Dzikich Pól" Komudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...