Skocz do zawartości

Co czytacie?


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu skończyłem "Nadchodzi" Łukasz Orbitowskiego. Bardzo solidny tytuł od polskiego mistrza grozy. A wczoraj zacząłem "Popiół i Kurz" Grzędowicza, w tej chwili mogę powiedzieć, że przypadł mi do gustu sposób opisywanie wszystkiego co otacza głównego bohatera i sam początek historii, która może się okazać bardzo ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam czytać Necronomicon.

Tak, ten prawdziwy Necronomicon.

Jakbym przez tydzień nie pojawiał się na forum to znaczy, że wchłonęło mnie do innego wymiaru, albo padłem ofiarą własnej klątwy czarnoksięskiej  ;D

Z drugiej strony ciekaw jestem zawartości tej legendarnej księgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam czytać Necronomicon.

Tak, ten prawdziwy Necronomicon.

...

Zdajesz sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego?

Oj tam Haz, może Wikipedia i wszystkie inne źródła dotyczące Lovecrafta są w błędzie :D

Eh, czasem warto jednak dowiedzieć się czegoś o autorze i jego twórczości ZANIM zabierzemy się za lekturę czegokolwiek.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy rzeczywiście nie istnieje, skoro zacząłem ją czytać  :P

Lovecraft nigdy nie powiedział, że Necronomicon nie istnieje, z tego co przynajmniej kojarzę, nie jestem pewien. Wikipedii też bym raczej nie wierzył bo to żaden dowód.

Necronomicon, który trzymasz w łapkach Mój Drogi, to swego rodzaju spin- off Lovecrawtowskiej twórczości.  Ja również miałem w reku którąś jego wersję, albowiem jest ich hmmm kilka co najmniej. Sam Lovecraft twierdził, że księga nigdy nie istniała i została wymyślona na potrzeby jego twórczości przez niego samego z reszta.

Angielskojęzyczna Wikipedia z chęcią rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli... istnieją jakieś znane światu księgi magiczne, czy też nie?

Necronomicon to jedyna znana mi księga, jak się okazuje fałszywa.

Natrafiliście kiedyś na coś?

Nie, bo i nie ma czegoś takiego jak magia. Nie ma też smoków, jednorożców i dziewic.

No i sen o perfekcyjnej i czystej miłości szlag właśnie trafił. Many thanls Haz.

A co do smoków i jednorożców, to zależy ile i czego wypalisz/wypijesz. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...