Skocz do zawartości

Co czytacie?


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym chciał, by mi wreszcie ktoś pokazał książkę, która mnie przekona, że fantasy =/= crap ;].

Przygody przystojnego, niepokonanego, wszechboskiego, dobrego, złego, neutralnego, satyrycznego, miłego, niemiłego, okrutnego ale łaskawego, honorowego i podstępnego pana panów, szefa szefów, ojca ojców arcymistrza bogów drowa Drizzta :3  ;D.

Oczywiście żartuje, ja niestety jestem za mało obeznany w literaturze, by polecać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, by mi wreszcie ktoś pokazał książkę, która mnie przekona, że fantasy =/= crap ;].

Przygody przystojnego, niepokonanego, wszechboskiego, dobrego, złego, neutralnego, satyrycznego, miłego, niemiłego, okrutnego ale łaskawego, honorowego i podstępnego pana panów, szefa szefów, ojca ojców arcymistrza bogów drowa Drizzta :3  ;D.

A ja mam dla Ciebie kontrargument Braciszku. Drozzt jest czarny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, by mi wreszcie ktoś pokazał książkę, która mnie przekona, że fantasy =/= crap ;].

Przygody przystojnego, niepokonanego, wszechboskiego, dobrego, złego, neutralnego, satyrycznego, miłego, niemiłego, okrutnego ale łaskawego, honorowego i podstępnego pana panów, szefa szefów, ojca ojców arcymistrza bogów drowa Drizzta :3  ;D.

A ja mam dla Ciebie kontrargument Braciszku. Drozzt jest czarny ;D

I wszystko jasne  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, by mi wreszcie ktoś pokazał książkę, która mnie przekona, że fantasy =/= crap ;].

Wiedźmin się nie liczy.

Kłamca 1,2 i 3 :D. Lub Jacka Piekary "Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Łowcy Dusz" itd.

Ja się co do kolejności połapać nie mogę ale 1 jest chyba "Płomień i krzyż" ;).

Ej Braciszkowie wybaczcie mą ignorancję ale kto to ten Dri coś tam?  :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, by mi wreszcie ktoś pokazał książkę, która mnie przekona, że fantasy =/= crap ;].

Wiedźmin się nie liczy.

Kłamca 1,2 i 3 :D. Lub Jacka Piekary "Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Łowcy Dusz" itd.

Ja się co do kolejności połapać nie mogę ale 1 jest chyba "Płomień i krzyż" ;).

Ej Braciszkowie wybaczcie mą ignorancję ale kto to ten Dri coś tam?  :-[

Ale przecież to nie są klasyczne fantasy. Bah, kłamca to chyba wręcz podpada pod urban?

Also: Sigyn, nie psizemy postów jeden pod drugim w odstępie mniejszym niż 24h. Mamy taki ładny guzik "edytuj", you know...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, by mi wreszcie ktoś pokazał książkę, która mnie przekona, że fantasy =/= crap ;].

Wiedźmin się nie liczy.

Kłamca 1,2 i 3 :D. Lub Jacka Piekary "Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Łowcy Dusz" itd.

Ja się co do kolejności połapać nie mogę ale 1 jest chyba "Płomień i krzyż" ;).

Ej Braciszkowie wybaczcie mą ignorancję ale kto to ten Dri coś tam?  :-[

Ale przecież to nie są klasyczne fantasy. Bah, kłamca to chyba wręcz podpada pod urban?

Also: Sigyn, nie psizemy postów jeden pod drugim w odstępie mniejszym niż 24h. Mamy taki ładny guzik "edytuj", you know...

Pokornie błagam o wybaczenie  :-[ :D

Nie wiem, jak dla mnie Kłamca jest świetny  :P. Ja się nie znam na starszych autorach lub zagranicznych. A na starszych i zagranicznych nie znam się w ogóle xd. "Władca Pierścieni" to taki jedyny tytuł co mi się w pamięci zachował. Mogę Ci polecić książki Trudi Canavan "Gildia Magów", "Nowicjuszka", "Wielki Mistrz" i chyba 3 inne jeszcze są ;)

A wracając do tematu wątku to aktualnie czytam Ł. Śmigiel "Demony" ;)

Wilku mogę pracować przy koniach u Ciebie na zamku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, "Kłamca" to jest urban. A Piekara to pisze raczej historię alternatywną z domieszką magii, niż klasyczne fantasy.

Z tego "klasycznego" to może "Czarnoksiężnik z Archipelagu" le Guin?

@Superkarpik

Jeśli o księgi magiczne chodzi (takie prawdziwe) to przodowali w nich Arabowie. Z tego co jednak wiem, przekłady na język polski są rzadkie i jest ich raczej niewiele. Szukałbym raczej tytułów angielskich (bo arabskiego pewnie nie znasz), i to nie po sklepach, a po bibliotekach uniwersyteckich.

Kiedyś trochę interesowałem się postacią Johna Dee i przeglądałem jego dzieła. Polecić mogę Five Books of Mystery: Original Sourcebook of Enochian Magic, czyli m.in. jak waszmość Dee kontaktował się z aniołami i demonami. ;) Na Google Books jest dostępny oryginał [LINK] w staroangielskim, jednak jak się dobrze zna język Shakespeare'a, to różnice gramatyczne można bardzo łatwo wyłapać i nie przeszkadzają w lekturze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga Nowego Słońca. Kat Severian. W zasadzie fantasy, ale fantasy opisujące Ziemię po upadku. Miecze, konie i te rzeczy, jednak nie występują jako elementy "średniowieczniego" fantasy, ale raczej elementy towarzyszące cywilizacyjnemu "cofnięciu" świata, bowiem można też spotkać/usłyszeć wzmianki o pistoletach, urządzeniach na prąd, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie? dużo słyszałem o tej książce. Patronów medialnych ma więcej niż Harry Potter w Polsce.

Aż się zdziwiłem, czemu my nie byliśmy patronami.

Ilość patronów medialnych wynika głównie z popularności książki w Rosji i faktu, że na jej podstawie zrobiono grę [o tym samym tytule]. Ze swojej strony mogę polecić pewien tekst... :P

http://literatura.enklawanetwork.pl/dmitryglukhovsky/metro2033/recenzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...