Skocz do zawartości

Dlaczego interesujesz się fantastyką?


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli to trooooooochę potrwa :). Ale nie każdy ma taką możliwość-  sęk w tym, żeby książka stała się ogólnodostępna dal zwykłego, szarego Kowalskiego, który nie zarabia kokosów.

PS: Jak ja czytam swoje pierwsze artykuły to z kolei płaczę ze śmiechu- jak można było robić takie błędy OMG ;D. Co do recenzji to za dużo tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę Twoich artykułów w domu. Całkiem ciekawe :)

BTT: Książki są drogie, no ale każdy musi jakoś zarobić: pisarz, wydawnictwo, hurtownik, EMPiK. To potem wychodzi 30-35 złotych. Oczywiście, jeśli tom jest opasły może nawet kosztować w granicach 70 złotych (patrz "Lód" J. Dukaja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biblioteki z rzadka nadążają z uzupełnianiem swoich księgozbiorów o nowości

O to niestety prawda. Kiedy ostatnio byłam w bibliotece u siebie, największą nowością jaką mieli z tego gatunku była książka z... '90 roku... Porażka. Jak zapytałam miłą panią, czemu pojawiają się nowości Danielle Steel, a z fantastyki nic, uzyskałam odpowiedź: "przecież tego nikt nie czyta"...

Jak ja czytam swoje pierwsze artykuły to z kolei płaczę ze śmiechu- jak można było robić takie błędy OMG

Błędy?;> Jakiego rodzaju?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SJ ;)

  U siebie czyli rozumiem w Bydgoszczy. To pomyśl sobie Shane, jaka posucha panuje w małych, wiejskich bibliotekach, takich właśnie jak ta nieopodal mojej wioski.. Zdziwiłem się jak wszyscy diabli kiedy dowieziono nam "Harrego Pottera", ale o innej literaturze tego typu- zapomnij.

  Może problem tkwi w zbyt dużej ilości pośredników i w tym, że na przykład taki EMPIK zbyt dużo każe sobie płacić, za to właśnie, że jest Empikiem i wyrobił sobie markę. W innych księgarniach zawsze kupujemy taniej- fakt, że mały tam wybór, ale to już inna bajka.

Czasem warto poszperać w zbiorach własnych rodziców jeśli ktoś takie posiada Przykład: ja zrobiłem tak w wakacje i o dziwo wśród lektur i innych pozycji odnalazłem "Wojnę Światów"  H. G. Wellsa, wydanie z 1987 roku. Wyobraźcie sobie jakie przeżyłem zaskoczenie gdy okazało się, że dostała ja moja mama za dobre wyniki w nauce w I klasie liceum- ale to tak z innej beczki.

PS: Zapewniam Cię Shane-  na początku moich przygód z piórem było tego do wyboru, do koloru- prawdziwy raj (a raczej katorga), dla kogoś, kto to sprawdzał. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl sobie Shane, jaka posucha panuje w małych, wiejskich bibliotekach,

Wyobraź sobie, że wiem jak to wygląda ;) Bydgoszcz to nie jest miejsce, z którego pochodzę. W dowodzie mam co innego ;)

Zapewniam Cię Shane-  na początku moich przygód z piórem było tego do wyboru, do koloru- prawdziwy raj (a raczej katorga), dla kogoś, kto to sprawdzał.

Hah... o tym też wiem to i owo ;)

A co do zbiorów rodziców. Znalazłam wśród ojcowskich książek (a mój ojciec jest nałogowym czytolem) dzieła Lema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W takim razie pokornie proszę o wybaczenie- nie posiadałem o tym bladego pojęcia.  ;).

Nałogowy czytol powiadasz. Czyli w naszym przypadku przysłowie "jaki ojciec taki syn, jaka matka taka córka" przynajmniej na tym polu się nie sprawdza  Ja raczej wdałem się w mamę- chociaż jej to już minęło a mnie dopadło ;D. 

 Wracając zaś do tematu:  nie dość, że książek nie ma w bibliotekach, to jeszcze co ciekawsze pozycje dostępne są tylko w markowych salonach w stylu EMPIKU, w których ze względu na markę sprzedającego wszystko jest sporo droższe.  Suma sumarum- dostępność dla przeciętnego czytelnika jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki tańsze nigdy nie będą. Bo naprawdę, policzmy ile w tym kraju może być tzw. "wykształciuchów"?

Jeżeli chodzi o biblioteki w Bydgoszczy to znęcać się nad nimi nie chcę, lecz  tylko powiem, że nigdzie nie mogłem dostać "Hobbita" Tolkiena. Na szczęście od czego ma się przyjaciół :) i to jest naprawdę najtańsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego cena książek się nie zmniejsza? Bo ludzie mało ich kupują. I koło się zamyka.

Książki tańsze nigdy nie będą. Bo naprawdę, policzmy ile w tym kraju może być tzw. "wykształciuchów"?

http://www.eioba.pl/a99648/syndrom_swini - przeczytać.

poza tym...

N͎͔͙͍̜͍͎͈͖̱̜̺̰̔̒ͫ͂̽̕͘i̷̢̼̮̲͍̝̼͉͉̺͚̱̘̫͖̽̎ͥͫͦͪ̇̉̐̈ͧ̇̓̒e̶̡ͧ̇ͬͯ͊̋̋ͦ̋̽ͥ̉ͣͣ̓ͤ̚̕͠͏̭͚͓͖͎͈͙̠̘͈̗ ̴̦̝̫̺̠̬̺̭͙̟̅ͭͫ͐̆ͯ͗́͑ͦ̈ͨ̀̚͢͟͞m̢̡̛̤̘͖̲̳̳̙̟͈̺̜͉͓̦̼͖̒́̄ͥͥ͒͢o͋͑̐ͫͩ̔͏͏̡̧̙͎̥̤͈̘̝̜̖̯͍̗̟͘ͅĝ̸̴̪̤̫̞̮̖͍̦̰͕̪̯̉ͥ̏̒ͪ͂̈́̊ͤ͌͆ͣ̐̑́́ł̟̟̻͈̘̬͙̠̮̰͖͙̘̑͛̾̀ͨͯ̄̋̆̾̎̀̕͠ê̫͈̟̺̗ͨ̋̂ͭ́͞m̂̒͗ͮͧ̅͐͌̏̈͂͐̃̃̍ͮ͜͏̴̨̡̙̮̗̮͕̯͖ ̡̛̔ͩ̐ͫ̈̏̓̌ͥͬ̍ͣ̆ͬ͆͟͝҉̮̲̣͕̻̜̟̖͎͓̱̭̝ş̸͚̭̤̣͔͔͍͈͈͍̮̳̤̦͕͈͖̯̔̓̈́̈́ͥͯ̔̐ͨͭͯ̒̉ͤ̎́ͮͣ͡͞i̸̴̡̮̠̱̹͇͕̗̇̎ͪͤ͑̽̀͆ͫͥͨ̒̑̚͞ę̷͖̩̻̩͉̳͔̲͓̪̺̼̮̖̂̎͆͌͞ͅͅ ̷̧͍̲͍̯͙̮̻͌̑ͫ̌̅ͣͩ͗̂̍̈͐̋ͭ͒̒̚͟͜͟p̸ͬͣͮ̔̉ͦͬ̾̽̽͐͏̰͉͕̲̭͎̹̖͕̼̻̤͚̳̺̩̰ͅơ͍͉͎̦͇̩͔͂̎̍͑̾ͯ̐ͪ̑͌ͦ̈́ͯ̏͌ͮ̌̓͘ŵ̲̣͉̫̰̬̤͚̩̉̓̏̔̾̋̀͟s͓͚͕̯̫̱̪͈̭̰͓̘̭͖̦̽̎̒̋̿̾̾ͦ̈ͩ͋̆̈ͨͭ̾͟͢ț̨̙̠͉̝̹̫̱̩̠̳̊̂̓̂͆̑ͫ́ͅr̵̟̬̘̖͓͓̫̗̹͓̗̺̫̪̣̫̜̆̍͂ͨͫ͋̓͂ͫͣ̋̾ͦ͊̐̅̚̚̕z̷̢̳̭̩̖̗̫̲̥͇̬͖̳̘̍ͨ̒ͤ̀̕͜y̸̛̺̱̠̙̥̣̬̙͖͉̱̰̳̖̍ͪ͋ͣ̍̐̀͡m̸̨̝̗̯̫͙͖͂̆̍͌̅̋̇͆̈ͪ̏ͨ̀̕͟ā͛ͫ́͏̨̖̪͍͕͔̜͍͖̲̩̺̻̲̟̫̀́ͅḉ̶ͪ̀̎ͤͤͥ̄̎̓ͬ̓́̚̕҉͍͈̤͔͉̺,̴̗̫̪̗̫̟̮͈ͨ̃̈́͂̊͂̾̂͑ͨ̔̚̕͡͡ͅ ̵̶̢̣̜̙͙̬̘̺̪̱͇̜̓ͭ͑ͭ͒͂͗ͫ͡p̸̶̭̠̰̜͕̮̤̞̝͈̉ͪ͑̅̓́͟r̸̭͍̝͖͆̇ͭ̎̑ͦ̓̓̐ͦͮ͗̓̀z̴͙̙̼̟̩̀ͥ͆̔͒ͦ̌ͦ̀́ͮ͌̉͘e̷͕̤̲̭̮̟̯̓ͤͫp̜̙̫̼̙͚̞͍̖̲ͭ͐ͣ̆̈́ͦͤ̏̉̌ͥ͌͒̏̏̃̀́͝r̶̸͚̦̲̥̺̜ͥͩͩ͐͂ͬͪ̆̈́̒̓̒ͤ͐̿́́̕ą̶͔̩͙͖̮̗͍̺͎͇̦͍̻̅̅̄̏ͩ͒ͮ̔̂̊͒̇͢͜͢ͅͅs̡̡͖̟̘̑̌̍̓͂̓̀ͬ͋ͮ̚͘ẕ̺̳̘̪̗̳̮̠̩͕͙̲̗͇̠̼ͭͮͦ̿ͦ̓̇̆͒̇̈̐̍̽̊̀́͝͝a̩̭̤̟͙ͤͮ̒͒̃̂ͫ̀͞͞m̛͓͓͖̗̯̦͍̩̝̟̃͆̍̽ͣͪ͗ͮͩ̂ͣ̾͆ͤ͌̒́ͧ́͡.̸̛͓̲̣̳̫̩͔̯̻͕̗͙̘͋ͤ͌̀͛̌̍̐̈ͤ̔̀̏͘͟͟ͅ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...