Skocz do zawartości

Czego słuchacie?


Wuja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem, na każdym szanowanym forum znajduje się taki temat do nabijania postów.  ;)

Zaczynając ode mnie, kiedyś byłem wielkim fanem metalu, teraz to siedzę raczej w klimatach rocka progresywnego ( Riverside, Porcupine Tree, Pain of Salvation itp.)

Nie pogardzę dobrym pop-rockiem w stylu Dave Matthews Band.

Inspiruje mnie eksperymentalna muza w wykonaniu Ulver czy Arcturus.

Urzeka mnie poezja śpiewana w wykonaniu Turnau'a i SDMu.

Czasami posłucham starego dobrego thrashu, czyli jakieś Metalliki, Slayery i inne Exodusy.

A jak to wygląda u Was? Jakie są wasze preferencje muzyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W offtopie postów sobie nie ponabijasz mój drogi :P Liczniki tutaj są "out of order":P

A co do muzyki: progresywny rock to jest to :) Ogólnie rockowe klimaty są mi bliskie. Scorpions, Porcupine Tree, Pink Floyd.

Ale lubię też czasem posłuchać muzyki samej w sobie, np dziełek Hansa Zimmera, Howarda Shore'a czy Klausa Badelta, Kronos Quartet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki niezłe, należy jednak pamiętać, że Behemoth to najbardziej rozpoznawalny polski wykonawca muzyczny poza granicami naszego kraju, a do tego jako jedyny polski zespół został sklasyfikowany na 149 miejscu na liście Billboard'u. ( po wydaniu 'The Apostasy' w 2007r. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader to melodia przeszłości, może jeszcze 5 lat temu byli popularniejsi, teraz palmę pierwszeństwa dzierży Behemoth. Wystarczy spojrzeć na liczbę sprzedawanych płyt.

Tak jak Vader nagrywa od jakichś 15 lat ciągle to samo, tak Behemoth z każdą swoją płytą wprowadza powiew świeżości, w tak hermetycznym rodzaju muzyki, jakim bez wątpienia jest death metal.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader to melodia przeszłości, może jeszcze 5 lat temu byli popularniejsi, teraz palmę pierwszeństwa dzierży Behemoth. Wystarczy spojrzeć na liczbę sprzedawanych płyt.

Oj. IHMO: nie tędy droga. Np. Black Sabbath nie wydaje NOWYCH płyt od ponad dekady (oprócz kompilacji hitów) a jest kultową, bardzo popularną kapelą. Po prostu jest w świadomości słuchaczy.Vader jest inspiracją dla amerykańskich popularnych i uznany zespołów, np. Eagles of Death Metal. Więcej [move]>>>[/move]TUTAJ[move]<<<[/move].  Na zachodzie Vader był "pierwszy", otworzył drzwi dla Behemotha. Kto będzie następny? Może Unsun.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, okej, masz sporo racji w tym czym piszesz, jednak uważaj z tym porównaniem do Black Sabbath. Vader nigdy nie był prekursorem stylu, za którym podążały tysiące kapel na całym świecie.

Popularność pozostaje na stałym poziomie ( lub nawet się zwiększa) na przestrzeni lat tylko w przypadku zespołów określanych szumnie mianem 'kultowych'. W przypadku innych, przychodzi i odchodzi często nie pozostawiając w świadomości słuchaczy żadnych śladów. Behemoth jest teraz na fali wznoszącej, zobaczymy, jak to będzie wyglądało za jakieś 10 lat.

Niestety, problemem Vadera jest to, że zbyt duże piętno na twórczości zespołu odciska jego założyciel, Peter. Innymi słowy, jak już wspomniałem wcześniej, od jakiś 15 lat zespół bazuje na sprawdzonych patentach, 'zjadając własny ogon'. ( znamienne jest, że niedawno cały skład im się posypał)

'Eagles of Death Metal' uznanym zespołem? Bez przesady. ;)

Unsun jako kolejny znany polski zespół na świecie? Wybierz się kiedyś na koncert i zobacz, jaką Aya jest fatalną frontmanką i wokalistką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eagles of Death Metal, może nie są legendą pokroju Metalliki, czy wspomnianego już Black Sabbath, ale są ważnym i popularnym zespołem w niektórych kręgach.

Co do Unsunu nie byłem nigdy na ich koncercie, ale z ich wypowiedzi wynika, że zamierzają podbić cały świat ;) Zweryfikuje ich rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchacie death metalu ?

Czy tego woogle da się słuchać?

Łamię zasadę, że na pytania retoryczne nie odpowiada się. Muzyka jak każda inna, wszystko zależy od preferencji odbiorców.  ;)

Kiedyś słuchałem dość sporo, ale z każdym rokiem moje gusta wędrują w stronę coraz 'lżejszej' muzyki.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchacie death metalu ?

Czy tego woogle da się słuchać?

A czemu nie? Ciekawy jestem, czemu nikt tak nie reaguje np. na techno, w którym często jest w kółko to samo, i jeszcze bez żadnego ładu.

Co do Vadera - od początku nic nie zmienili? Hmm... specem nie jestem, mam i znam tylko 2 płyty [De Profundis i Impressions in Blood], ale są one imo diametralnie różne. Nawet wokal inny. Tak na marginesie "wielkie" De Profundis, średnio mi się podoba, IiB lepsze. :P

A nauka przy metalu jest bardzo efektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techno też jest muzyką odtwórczą, ponieważ tak naprawde nie potrzeba do tego żadnego talentu, tylko komputer, dobry program muzyczny. Muzyka death metalowa jest o tyle inna, że teoretycznie nie można czasami zrozumieć o czym wogóle wokaliści śpiewają ( jeśli woogle śpiewają, a nie ryczą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...