Skocz do zawartości

Filmy grozy


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy. Raczej nie skłaniałbym się ku teorii, że horrory są jednym z desygnatów tzw. 'kina ambitnego', prędzej służą do 'płukania mózgu'.  ;)

Dzisiejsze kino horrorów zeszło na psy, umyślnie wpisując się w wielką komercyjną machinę. Gdzie dzisiejszym tytułom do chociażby 'The Thing' Carpentera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dzisiejszym tytułom do chociażby 'The Thing' Carpentera.

Prawda to... niestety.

O ile w książkach można jeszcze coś znaleźć, o tyle kino teraz to prawdziwa posucha.

Podobał mi się nawet "Sierociniec" Juana Antonio Bayony. Nie żałowałam tych kilkunastu złotych wydanych na kino. Ale to już też było stosunkowo dawno, przynajmniej rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie jest kilka pozycji, które można uznać za naprawdę straszne.

Nieodebrane połączenie - ogólnie japończycy są zryci. Horror świetny. Bałem się po nim odbierać telefon.

Klątwa 2 - Niech nikt nie wkręca że ta turkocząca pani nie wywołuje dreszczy. Do dziś ją sobie przypominam brrrr

Rec - Trzyma w napięciu non stop. Dla prawdziwych wyjadaczy. Jak się skończy, człowiek nie chce wstać z fotela.

Sierociniec - Też niezły, choć ma happy end, czyli nie jest dobrym horrorem

Seria koszmar z ulicy wiązów - klasyk. Kto by nie kojarzył Frediego Crugera.

Piątek trzynastego - Jason Finch. Także klasyk. Kanon psychola w masce.

Ptaki - Dosyć trudny, ale fajny.

Boogeyman - wart obejrzenia dla słów ojca otwierającego szafę "nie ma tu żadnego potwora synu" xD

To chyba wszystkie tytóły warte obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może Voorhes. Wydawało mi się, że Finch.

Sierociniec może do końca nie jest szczęśliwy, ale matka koniec końców odnajduje syna ( trudno gada się o fabule bez gadania o fabule ale sprubujmy  ;D )

Wychodz z tego fajna intryga ciekawie ułożona. Zastanawia mnie jedynie ostatnia scena, czyli mąż. Co z nim końcowo?

Jeszcze ciekawym ( nie strasznym lecz ciekawym ) jest seria hostel i piła. Filmy są warte obejrzenia dla samego klimatu.

No i oczywiście "Teksańska masakra piłą mechaniczną" Ten film powinien dostać nagrodę za sam tytuł  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sierocińca, to niestety, ale musi być spoiler: matka odnajduje syna po śmierci; przedawkowała psychotropy, które na umór wżerała. A co do ojca - w jednej z ostatnich scen kładzie kwiaty na grobie żony i dziecka, co potwierdza, moją poprzednią teorię. W ostniej scenie filmu duchy dają mu znak, że i z nim chcą się zjednać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sierocińca, to niestety, ale musi być spoiler: matka odnajduje syna po śmierci; przedawkowała psychotropy, które na umór wżerała. A co do ojca - w jednej z ostatnich scen kładzie kwiaty na grobie żony i dziecka, co potwierdza, moją poprzednią teorię. W ostniej scenie filmu duchy dają mu znak, że i z nim chcą się zjednać. ;)

Prawda to :) Jedi ma racyję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie te wszystkie Teksańskie masakry, Piątki trzynastego, Piły i inne Klątwy kompletnie nie przemawiają...

Klimat jest wtedy, kiedy właściwie nie ma się czego bać, a ty i tak poskakujesz w kinie, bo coś huknęło za ścianą (patrz scena z Sierocińca). Podobał mi się Labirynt Fauna, choć może to nie do końca groza, Ring był niezły, bo też się hektolitry krwi nie lały, a napięcie było.

Klątwa to już kompletna porażka w moim odczuciu.

Piła pierwsza miała jakiś potencjał jednak zbytnia brutalność powodowała u mnie co najwyżej obrzydzenie, a nie strach. Kolejnych już nawet nie miałam ochoty oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna. pamięć mam kiepską, ale wiem na pewno, że nie oglądałam żadnej Piły prócz pierwszej :)

I dobrze zrobiłaś, bo potem zaczynają wymyślać coraz dziwniejsze sposoby zabijania w kolejny częściach innymi słowy nudy.

Ja ze swojej strony polecam film Martyrs, szczególnie płci przeciwnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja Martyrs rozpoczyna się pewnej nocy w latach 70. Lucie, dziewczynka, która zaginęła rok wcześniej, zostaje znaleziona na ulicy. Skatowane dziecko trafia do szpitala. Dręczą ją koszmary o torturującym ją i gwałcącym mężczyźnie. W szpitalu poznaje Annę, która przemocy doświadczyła ze strony swoich najbliższych. Piętnaście lat później Lucie wymierzy broń w głowę ojca pewnej rodziny...

A poniżej macie trailer.

http://www.youtube.com/watch?v=ZNM9kKo4JNU

Francuski horror wart obejrzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nawet nie wiedziałem kto gra w tym filmie. Przyszło mi go obejrzeć z marszu, a przyznam szczerze, że kinematografia to nie moja dziedzina. Film jest jednak moim zdaniem wart obejrzenia- do samego końca nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi i co jest powodem dziwnego stanu w jakim znajduje się główny bohater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...