Skocz do zawartości

Akademik


Superkarpik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę ci pomóc. Jestem koniem.

A tak na serio... Ja mieszkam w mieszkaniu studenckim i nie narzekam.

Stancji samej w sobie nie polecam (mieszkanie z inną rodziną w mieszkaniu/domu? bleh), chyba, że z osobnym wejściem lub coś w ten deseń.

A co do akademika, ostatnio usłyszałem od wykładowcy, że kto nigdy nie mieszkał w akademiku nie jest prawdziwym studentem... Ja tam w takie bzdury nie wierzę. W gruncie rzeczy wszystko zależy też od danego akademika - w jednym co noc są impezy, a w innym obsługa trzyma studentów krótko i jest spokój. Różne historie słyszałem.

Czyli:

Jeśli chcesz być bardzo niezależny i przy okazji mieć trochę prywatności i nieco ciszy, polecam mieszkanie studenckie. Żadnych portierów, śpiących po 21.00 dzieci/rodziców/dziadków, tylko studenci (z drugiej strony też zależy, na kogo trafisz...).

Jeśli lubisz imprezować, integrować się i mieć niepszerwany strumień okołouczelnianych informacji, nie przeszkadza ci brak prywatności, idź do akademika.

Jeśli jesteś spokojnym człowiekiem, nie słuchasz głośno muzyki, nie imprezujesz do późna, nie palisz, nie sprowadzasz kolegów, weź stancję.

Oczywiście wszystkie tu zawarte opinie są całkowicie subiektywne i musisz dostosować je do swojego miasta, danych warunków i opinii bliższych znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom? Może jeszcze na studia za niego pójdą? Niech sam szuka, w końcu wie najlepiej czego chce.

A co do samego tematu: ja też mieszkam w mieszkaniu studenckim i uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie z tych trzech wymienionych. Co prawda nie mam takich dogodnych warunków jak Jachoo, ale i tak nie wyobrażam sobie zamiany tego na akademik np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi kochanie Wuju, ale studiowałam, więc mogę chyba coś na ten temat powiedzieć. Chyba, że uważasz mnie za kompletne zero, bo zrezygnowałam z psychologii.

Dla twojej wiadomości - uczę się zaocznie, a do tego pracowałam (aktualnie nie, bo jestem ofiarą kryzysu i pracę straciłam), od października wracam na dzienne studia + to co robię obecnie w systemie niestacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shane, nie kłam. W akademikach nie ma knurów. Dawno poszły na amatorski ubój dokonany przez głodnych studentów.

Z mankamentów akademika to chyba jedyny taki poważny to taki, że o 3 w nocy wbija ci sie do pokoju pijany Sylwek, wyciaga cie z łózka polnagiego, niesie do swojego pokoju, stawia przy stole i każe ci pić z nim wódkę.

Po partu tygodniach to faktycznie zaczyna wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Shane, nie kłam. W akademikach nie ma knurów. Dawno poszły na amatorski ubój dokonany przez głodnych studentów.

Z mankamentów akademika to chyba jedyny taki poważny to taki, że o 3 w nocy wbija ci sie do pokoju pijany Sylwek, wyciaga cie z łózka polnagiego, niesie do swojego pokoju, stawia przy stole i każe ci pić z nim wódkę.

Po partu tygodniach to faktycznie zaczyna wkur...

Oj Markusz... Biednemu to zawsze ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Ja gdy miałem do wyboru mieszkanie czy akademik wybrałem akademik.

Trzymam w pokoju pistolet paintballowy, strój sitha, figurki z gier bitewnych oraz całą masę farb i narzędzi chirurgicznych które muszę trzymać pod kluczem, gdyż w niepowołanych rękach mogłyby wyrządzić szkodę. Mam trochę daleko od centrum ale współlokatorzy ( a raczej współlokatorka) rekompensuje tę stratę  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...