Skocz do zawartości

Deus Irae - Phillip K. Dick - recenzja - komentarze do artykułu


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie recenzji klasyków, a do takich trzeba z pewnością zaliczyć niemal każde dzieło autorstwa Philipa K. Dicka, to wyjątkowo niewdzięczne zadanie. Niełatwo bowiem powiedzieć coś odkrywczego o książce znanej od lat, takiej, która dawno ugruntowała sobie pozycję rynku i zdobyła szerokie grono oddanych czytelników. Zapewne są jednak na świecie ludzie, zwłaszcza ci wywodzący się z młodszego pokolenia, którzy nie mieli jeszcze styczności z twórczością Amerykanina. To właśnie do nich skierowano poniższe słowa.

Cały artykuł przeczytasz pod niniejszym adresem: Deus Irae - Phillip K. Dick - recenzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami, że Dick pisywał co najwyżej poprawnie, a teksty nadrabiały wizją i wyrazistymi postaciami. Przyznam, że zniechęciło mnie to na tyle, by nie sięgnąć po żadną z jego książek. Nie wiem, czy słusznie. Jest to średnio napisane, czy nie. Umiał Dick pisać, czy faktycznie, niedoróbki warsztatowe nadrabiał barwnymi pomysłami? Czytać, nie czytać? Oto jest pytanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, język jest prosty, ale kogóż to obchodzi, skoro sama powieść jest ciekawa? Nie każda książka musi być napisana jak Ulisses (za co zresztą chwała bogom, bo choc niemal każdy ma go na półce i mądrze potrząsa przed nim glowa, to niewielu zdołało przezeń przebrnąć, a chyba nie o to chodzi. Czy czytać? Według mnie owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...