Jump to content

Wiedźmin 3: Dziki Gon: 16 darmowych DLC dla wszystkich! - komentarze do newsa

Redakcja
 Share

Recommended Posts

CD Projekt RED od zawse wyróżniało się w branży gamingowej w kwestii polityki DLC do swoich gier. Nie inaczej będzie w przypadku Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu - RED-zi przewidują wydanie 16 dodatków i nie zamierzają wziąć za to ani grosza!

Całego newsa przeczytasz pod niniejszym adresem: Wiedźmin 3: Dziki Gon: 16 darmowych DLC dla wszystkich!

Bardzo słuszna idea. Oczywistym jest, że te 16 DLC można by zamieścić w grze od razu i nie robić wokół tego szumu, ale pokazanie ludziom, że nie muszą być dymani (bo jak inaczej nazwać to, że płatne dodatki są ogłaszane jeszcze przed premierą?) zasługuje na pochwałę. Rozumiem, że REDzi robią pokazówkę dla celów marketingowych, ale jakoś mnie to nie obchodzi - jeśli ktoś chce się wyróżnić w taki sposób, to mogę mu tylko pogratulować.

Przypuszczam, że oficjalny powód jest taki, że jest to content, który w całym procesie produkcyjnym (włącznie z QA) opóźniłby premierę o jakieś 3 tyg. Zamiast tego można wydać grę bez tych dodatków i spokojnie nad nimi pracować, a następnie udostępniać je stopniowo po premierze, żeby przez kilka kolejnych tygodni podtrzymać hype. Wiadomo, że największe zyski są właśnie w pierwszych tygodniach sprzedaży. Nieoficjalnie, jest tak jak mówisz. To cudowna szpila w politykę EA i innych miłośników tworzenia płatnych 1-day-DLC. Jak dla mnie, RED-zi stają na wysokości zadania. :)