Jump to content

Skradzione dusze - Terry Goodkind - recenzja - komentarze do artykułu

Redakcja
 Share

Recommended Posts

Przedstawiać Terry’ego Goodkinda  fanom fantasy z całą pewnością nie trzeba. Po prawdzie nie trzeba by nawet recenzować najnowszej części jego dzieła, bo każdy, kto wcześniej zetknął się z cyklem Miecz Prawdy, będzie chciał tę książkę przeczytać i żadna recenzja, zła czy dobra, na to nie wpłynie. Tym jednak, którzy w jakiś sposób nie zetknęli się na swojej czytelniczej drodze z tym autorem, należałoby nieco przybliżyć sytuację.

Cały artykuł przeczytasz pod niniejszym adresem: Skradzione dusze - Terry Goodkind - recenzja

"Skradzione dusze to właśnie trzecia część sequelu – czyli tak naprawdę mamy do czynienia z kolejnym tomem cyklu, który oficjalnie częścią cyklu nie jest." ;-) No tak... Jakże łatwo połapać się w tych wielotomowych sagach. Ale ja nie o tym. Nie czytałem, więc nic merytorycznego nie rzeknę, ale muszę to powiedzieć: Okładka to straszny gniot :( Lypa straszna! A na koniec, ponad dwieście tysi $ dla debiutanta!!! Szacun! U nas tyle nie wyciąga zapewne ani Sapkowski, ani nawet Dukaj. Ech... American dream!

Chodziło mi o ceny "zycia". Dla polskiego pisarza 200 tys $ to masa forsy - duza sila nabywcza. W usa za te same 200 tys kupisz znacznie mniej. Nawet majac na uwadze fakt, ze mowa o debiutancie, to porównanie wpłaty goodkinda i sapka jest bezzasadne. Kompletnie inne warunki.