Jump to content

Beamdog stworzy nowego Baldur's Gate'a? - komentarze do newsa


Recommended Posts

Deweloperzy z Beamdoga nigdy nie ukrywali, że stworzenie Edycji Rozszerzonych Baldur's Gate'a jest jedynie preludium do czegoś "znacznie większego". Wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas, by oficjalnie ogłosić prace nad nowym projektem. I to projektem, który jest bez wątpienia związany z Wrotami Baldura!

Całego newsa przeczytasz pod niniejszym adresem: Beamdog stworzy nowego Baldur's Gate'a?

Link to post
Share on other sites
Powrót do takich serii mija się z celem - nie ma opcji, że sprostają legendzie (w duźej mierze związanej z sentymentem, przyznaję). Nawet jeśli to będzie dobra gra, to i tak w powszechnym odbiorze uzna się ją za marne popłuczny. Z drugiej strony saldo będzie się zgadzać.
Link to post
Share on other sites
Cóż, jeśli to będzie owe Adventure Y - a wiele na to wskazuje - to byłoby to dość sprytne zagranie ze strony Beamdoga. Z jednej strony robią nowego Baldura, a z drugiej, nie jest to finał trylogii, za który mogliby zostać zlinczowani. Pytanie brzmi za to: czy między 1 a 2 istnieje przestrzeń czasowa, którą faktycznie warto byłoby fabularnie połączyć?
Link to post
Share on other sites
"Coś" wymyślą, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to dobrze pasowało do kanonu... Pomiot Bhaala jeszcze nie był dość potężny na epickie przygody w stylu TB, a coś mniej epickiego raczej nie odniesie sukcesu. Poza tym, wydaje mi się, że między Y a 3 jest pewna subtelna różnica: 3 miałaby wieńczyć dzieło. Wiadomo, że finał to zawsze rzecz delikatna i może zdecydować o odbiorze całego cyklu. Jeśli BioWare zostało niemal zjedzone żywcem za finał ME, to co by się stało z Beamdogiem, gdyby zepsuli finał BG... Z kolei zepsucie jakiegoś spin-offa po środku sagi nie powinno wywołać aż takiego bólu rzyci.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...