Skocz do zawartości

W co nowego graliście lub chcielibyście zagrać.


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedyna gra w jaką obecnie gram to "Mount & Blade: Warband"  :)

Sam niedawno odstawiłem Ogniem i Mieczem. Grałbym dłużej, ale po zdobyciu 600 sławy i sympatii króla Jana Kazimierza (jakieś 70 bodaj) gra zaczęła mnie irytować, gdyż rozgrywka prowadziła donikąd. Może w świecie Warbanda dłużej zabawię, ale to za jakiś czas - póki co mam dość formuły M&B. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra w jaką obecnie gram to "Mount & Blade: Warband"  :)

Sam niedawno odstawiłem Ogniem i Mieczem. Grałbym dłużej, ale po zdobyciu 600 sławy i sympatii króla Jana Kazimierza (jakieś 70 bodaj) gra zaczęła mnie irytować, gdyż rozgrywka prowadziła donikąd. Może w świecie Warbanda dłużej zabawię, ale to za jakiś czas - póki co mam dość formuły M&B. :P

W Ogniem i Mieczem jeszcze nie grałem, ale zamierzam to nadrobić po sesji letniej. Co do Warbanda, to ta gra... uzależnia. Naumyślnie nie instalowałem jej na laptopie, który towarzyszy mi na studiach, bo  wtedy z zaliczeniami byłoby ciężko. Ale, że akurat wróciłem do domu... ;). Ale to pewnie dlatego, ze klimat tej gry strasznie mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Ogniem i Mieczem mnie wciągnęło, nie ukrywam, ale jeśli po jakichś 30h gry jedyną nagrodą za wysiłki jest zwiększenie liczebności armii, brakuje motywacji do dalszej rozgrywki. Co nie zmienia faktu, że nadal mam grę na dysku - ot, dla odpalenia co jakiś czas i zmiażdżenia jakiejś 2-3x większej armii. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w Fallouta 1 jeszcze raz ale windows 8 nie obsługuje już płyty  >:(

Czyżby mowa o tym samym Windowsie 8, który ma być najbardziej video game friendly Windowsem w historii? :D

Nie udało mi się tknąć Dungeon Siege''a przez święta, bo... gdzieś mi zaginęły płytki. :| Ale za to udało mi się coś niecoś ruszyć Fable III i Arcanię, i wrażenia mam co najmniej pozytywne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne wrażenia o Arcanii? O, to coś nowego, biorąc pod uwagę to co się o niej mówi. Podziel się jakimiś konkretami.

Ładna grafika i świetny sundtrack. A, i znakomita optymalizacja gry, bo mimo dużych wymagań, śmiga mi bez żadnych zacięć czy wykopów do Windy na moim trzylatku. :) A, no i całkiem niezły system walki.

Z drugiej strony, strasznie banalna fabuła, słabe zadania poboczne i w ogóle, ta gra jest strasznie któtka - w jakieś 5h przeszedłem 25%? Plus, beznadziejne dialogi i chyba niezbyt wymyślny system rozwoju postaci, choć ciężko mi to ocenić po tak krótkim czasie gry.

Najgorsze jest co innego: wszystkie dotąd napotkane kobiece NPC reprezentują niemiecki ideał piękna... :/

Fable i pozytywne wrażenia!

*HEARTATTACK*

Dużo nie grałem, kilka godzin raptem, ale owszem. Fable III jako gra jest całkiem przyjemna, choć raczej nie kwalifikowałbym jej do szufladki "cRPG". Raczej przygodówka z elementami RPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja rozpocząłem przygodę ze Świątynią  Pierwotnego Zła, grałem już troche w tą gre kiedyś - raczej niedużo. Zainstalowałem ją na nowo, aby mieć kolejny pretekst do pisania dla Enklawy, hehe :D. W ŚPZ zawsze zachwycał mnie turowy system walki, bardzo fajne rozwiązanie :). Gdy ma się 2hp, a następne tury należą do dwóch przeciwników jest ten dreszczyk, który lubie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spellforce nie był dobrą strategią  ;)

Mogłeś stworzyć elitarne wojsko ale na późniejszych planszach nawet atak całą liczebnością potrafił spalić na panewce. Wróg potrafił być dwa razy liczniejszy nawet przy tych samych jednostkach. Trzeba było stosować liczne ataki podjazdowe co sztucznie wydłużało rozgrywkę. Pomijam już fakt że jeżeli nie znalazło się we wcześniejszej mapie jakiegoś zwoju, to można było zapomnieć o dalszej rozgrywce bez kodów.

Rozwój bohatera było do tego bardzo słabo zbalansowany. Jeżeli stworzyłeś bohatera maga albo łucznika to służył ci jako bajer do rozmów. Bohater musiał chodzić w ciężkiej zbroi z jeszcze cięższym mieczem, żeby zapewniać jakiekolwiek wsparcie na pierwszej linii. Fajny był trik zbliżania kamerki aż do "za plecami" bohatera. Można było wtedy obserwować starcie z pierwszej osoby a to już samo w sobie było miodne.  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spellforce nie był dobrą strategią  ;)

Opuść salę....

To właśnie za te ataki podjazdowe, za to wybranianie bazy i porządne okopywanie placówki przed każdą bitwą uwielbiam tą grę. Wyniszczało się wroga po trochu, uderzając fala za falą. Co to za sztuka zrobić jeden wielki najazd i zakończyć mapę? Żadna. A tu, trzeba było dokładnie planować ile i jakich jednostek przywołać, żeby armia  była jak najskuteczniejsza. Aj, chyba po sesji do tego wrócę...

A co do bohatera: aury biaqło/czarnomagiczne, lekkie pancerze i lekka broń sieczna = jednostka nie do zdarcia (nie licząc Mulantiru, bo jeśli tam nadziałeś się na strażnika, który obudził Gargulce to nikt nie dawał rady)/

Nie wiem czy nazwałbym to RTS'em z elementami cRPG, ale jeśli tak, to polecam Medieval: Total War 2. Generałowie, kapłani, wojsko itd awansuje na kolejne poziomy zdobywając doświadczenie za walki (jeśli chodzi o generałów), misje (jeśli chodzi o kapłanów, dyplomatów) itd.

"To be checked " jak to mawiamy u nas, nie znając znaczenia jakiegoś słówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nazywanie zdobywania doświadczenia przez jednostki "elementami cRPG" jest jednak nadużyciem. Racja, z każdym zadaniem/bitwą agenci/jednostki są coraz lepsze, ale wszystko dzieje się o ile pamiętam bez naszej ingerencji.

A poza tym lepszy jest Napoleon. :P I nie mówię tu o epoce, bo każdy może mieć odmienne zdanie. Mam na myśli mechanikę itp. - przez te parę lat CA sporo usprawniło i sam np. nie wyobrażam sobie teraz powrotu do Medievala bez rozwiązań z Empire/Napoleona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mógłby mi ktoś poradzić bo chciał bym sobie kupić gothica 4 Arcane ale nie wiem czy mi się opłaca bo uwielbiam taką grafikę jaką ma gothic ale z tego co czytałem to podobno jest nie zbyt dobra i krótka co do po przednich wersji mógłby mi ktoś pomóc z góry dzięki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja się doczekałam klucza do jagged alliance online i teraz sobie szarżuję :) A z zapowiedzianych nowości chetnie bym sie dostała do testów tej gry tutaj Command & Conquer Tiberium Alliances. Klasyka w końcu w postaci gry na www :)

______________

...in this world of tanks all I need is a bigger rifle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...