Skocz do zawartości

Jakub Małecki i jego twórczość


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czas zaprezentować Wam młodego i utalentowanego pisarza grozy made in Poland. Chodzi oczywiście o Jakuba Małeckiego, autora "Błędów", "Przemytnika cudu" oraz całej masy opowiadań. Jego twórczość charakteryzuje groteska oraz osadzenie miejsca akcji w Poznaniu. Jeżeli ktoś bacznie przygląda się rozwojowi EM to na pewno zauważył, że  jesteśmy patronem ww. "Przemytnika...". Jasne, że Kuba jest dopiero na początku swojej kariery pisarskiej także nie wymagajcie od niego poziomu Kinga. W jego powieściach "czai" się duch Mastertona, Barkera oraz Bułhakowa. Już niedługo będziecie mogli przeczytać na łamach naszego wortalu wywiad z Małeckim, który na pewno przybliży wam sylwetkę tego skromnego człowieka. :) Tym czasem odsyłam pod poniższe linki:

http://www.enklawamagii.pl/literatura/malecki/

http://jakubmalecki.pl/

Enjoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowałam. Nie traktuj tego, co napisałam jak zarzut, być może literatura grozy po prostu trąca Kingiem, bo on pisał już o wszystkim, o co tylko taka literatura może zahaczyć.

Generalnie "Przemytnika" wzięłam "na raz", jak usiadłam, tak nie wstałam do epilogu, nie mogę więc powiedzieć, że historia jest nieciekawa czy mdła. Mogę za to powiedzieć, że literatura grozy jest straszna (przynajmniej dla mnie) nie przez hektolitry płynącej krwi i okropnych obrazów wywoływanych w wyobraźni czytelnika. Dla mnie literatura taka jest straszna, kiedy autor potrafi zbudować niesamowity klimat właściwie nie strasząc dosłownością krwi, czy zbrodni.

W "Przemytniku" niektóre sceny, które miały być makabryczne, wywołały u mnie.... hmm ... nie wiem co, ale na pewno nie był to strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Skończyłem czytać (i zrecenzować) najnowszą książkę Jakuba Małeckiego pod tytułem "Zaksięgowani". Muszę przyznać, że czytało mi się tę książkę bardzo dobrze. Wprawdzie horror zaprezentowany przez Kubę jest mało straszny, jednak uwielbiam czytać go za ciekawy styl i świetną narrację. POLECAM! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę podbiję temat.

Na chwilę obecną zapoznałem się z "Błędami" i "Przemytnikiem Cudu". O ile "Błędy" były nowatorskie, to "Przemytnik" trochę raził wtórnością. Zarówno pod względem przesłania jak i schematu. Nie zmienia to faktu, że obie pozycje połknąłem "na raz".

W styczniu ma ukazać się najnowsza powieść Małeckiego "Dżozef". Kuba daje już spokój poznaniakom i tym razem to mieszkańcy stolicy będą najprawdopodobniej walczyć ze złem. Ciekawi mnie, czy autorowi uda się utrzymać całkiem wysoki poziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem wszystkie trzy książki Małeckiego. Ani na jednej się nie zawiodłem.Można zarzucać, że "Przemytnik Cudu" i "Błędy są dość podobne, ale co tam. I tak te książki czyta się świetnie. W najbliższym czasie wychodzi Dżozef, którego będę musiał nabyć tak szybko jak się da:) Jakub Małecki zdecydowanie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam "Opowieść oszusta".. Tak na początek z twórczością Małeckiego. Muszę przyznać, że byłam dość sceptycznie nastawiona, jako że horrory i tym podobne mam w zwyczaju omijać szerokim łukiem, ale po pierwszych stronach nastawienie poszło i nie wróciło, zatem pewnie się zapoznam z pozostałymi książkami tego autora.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...