Skocz do zawartości

Seriale fantastyczne


Sir Jedi

Czy oglądasz seriale fantastyczne?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy oglądasz seriale fantastyczne?

    • Tak, dość często
      9
    • Czasami
      11
    • Miałem kontakt z jednym bądź dwoma
      4
    • Nie oglądam tego badziewia
      1
    • Nie oglądam tego typu seriali
      1


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję za przestrogę

Ależ nie ma za co, każdego będę przestrzegać. Żałuję, że ci, ktorzy książek nie czytali myślą teraz, że ta powieść właśnie tak wygląda... żenuła i tragedią.

Bleh, za dużo czasu masz mój drogi :P Kto by to widział, żeby całymi sezonami seriale oglądać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z seriali niby fantastycznych oglądałem "Zagubionych" i muszę przyznać, że serial jest świetny no może poza dwoma ostatnimi sezonami. Pierwszy mnie zachwycił ale ostatni zawiódł na całej linii. Niestety serial jest bardzo skomplikowany i można bardzo szybko się pogubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

No cóż ja w ciągu dwóch miesięcy kupiłam 8 książek...... teraz się ograniczam bo nie starcza mi czasu na czytanie hehehehe

Ja serial oglądałam od 4 odcinka do końca i powiem szczerze, że niektóre wydarzenia mają się nijak do książki. Główne postacie, wątek pokonania Darken Rahla, są odzwierciedleniem książki, lecz dodano kilka postaci, które pokazują się w późniejszych tomach, albo w ogóle ich nie ma. Na samym początku jak czytałam pierwsze prawo magii porównywałam to z serialem, połowy rzeczy nie było w serialu a druga połowę dodali, więc niby wszystko się wyrównało:D Lecz i tak wolę książkę, bo przynajmniej zajmie mi trochę czasu czytanie tomów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ale to przynajmniej zdrowy nałóg ;D, a poza tym raczej wszyscy aktywni forumowicze, to czytoholicy, więc  mamy do czynienia z anormalnością grupową (wniosek ogólny, wyjątki przepraszam) :).  

Tak więc wspieramy Cię ;D

Co zaś sie tyczy serialu, to gdyby używane tak często w jego wypadku  słowo "ekranizacja" było prawdziwe, zasługiwałby on niechybnie  na  dużo większy poklask.Jednakże twórcy rozkładają "Miecz Prawdy" na części, z każdego tomu biorą co popadnie i miksują to w jednym odcinku. Potem kilka takich stworów potworów sklejają w sezon i mamy hita, oraz rzesze nastolatek zachwycających się Craigiem Hornerem.

    Co prawda nie czytałem sagi (tak tak, też chcę :) ), ale wiem jak bardzo "ekranizacja" rozmija się z fabułą książek ( w drugim sezonie tendencja w tym przypadku będzie wzrostowa) Producent wyraźnie nastawił się na akcję i oglądalność, zapominając, że dzieło które tworzy ma stanowić odwzorowanie czegoś, co już powstało. Twór  szpadlem czerpie z dorobku Goodkinda i na kanwie jego pracy próbujący wyrobić sobie pozycję poprzez nową historię opierająca się na znanych rzeszom fanów bohaterach, zdarzeniach miejscach. Nadal ogląda się  przyjemnie, acz u ludzi zaznajomionych z  sagą, pojawiające się za każdym razem słowo "ekranizacja" wywołuje raczej niemałe zażenowanie.

  Niemniej pomijając ten fakt, serial jest moim zdaniem naprawdę dobry i nie mając świadomości jak daleko rozmija się z oryginałem, oglądałem go z prawdziwa przyjemnością. Suma sumarum ten stal wciąż się utrzymuje, i sadzę, że takiej w produkcji w realiach high fantasy nie było już dawno (chyba, ze mnie coś ominęło). Niedosyt jednak pozostaje, ale to w sumie dobrze, bowiem teraz na pewno prędzej czy później sięgnę po książki z serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie chcę sobie psuć przyjemności wynikającej z czytania, więc jak do tej pory nie widziałam ani jednego odcinka 2 serii. Tu odcinki są mieszaniną reszty tomów sagi i raczej mi się to nie podoba, mogli by na przykład tak jak w pierwszej serii umieścić walkę z siostrami światła, albo może jeden sezon na jedną książkę......... choć po jakimś czasie by się to znudziło. Nie wiem co oni tam kombinują w tej wytwórni serialu lecz mogli by się bardziej postarać:D i wymyśleć coś ciekawego

Co do Craiga Horera to mimo swoich lat uważam że jest przystojny (może nawet aż za bardzo:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serial oglądałam od 4 odcinka do końca i powiem szczerze, że niektóre wydarzenia mają się nijak do książki.

No... niektóre... czyli jakieś 90%

Nadal ogląda się  przyjemnie, acz u ludzi zaznajomionych z  sagą, pojawiające się za każdym razem słowo "ekranizacja" wywołuje raczej niemałe zażenowanie.

Gdyby to się nazywało "FantasyPierdy" czy jakkolwiek inaczej, to może oglądałoby się przyjemnie. Bo było by nowe. Autorskie. Ale to jest EKRANIZACJA.

«Ekranizacja - opracowanie sztuki teatralnej, powieści itp. w wersji filmowej; też: film powstały na podstawie sztuki, powieści itp.»

I, niech to szlag, jak słyszę lub widzę ten serial, to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Co do Craiga Horera to mimo swoich lat uważam że jest przystojny (może nawet aż za bardzo:P).

Co to znaczy "mimo swoich lat"? Że za dużo, czy za mało?

A swoją drogą koleś jak koleś, nijak Richarda nie przypomina. Goodkind opisał go jako kawał dorodnego faceta, a nie takie wygłaskane emo. Ot co.

...już nie wspominam o wyglądzie Rahla w serialu... na zielone żywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzesze nastolatek zachwycających się Craigiem Hornerem.

Chodziło mi o to że jestem po 20 niż te tak zwane nastolatki:D Fakt trochę upiększyli i jednego i drugiego jednak może mi powiesz że na Darken Rahla lepiej pasował by np. Daniel Craig(nowy bond) albo jeszcze jakiś inny koleś?? Terry sam napisał że Rahl jest zabójczo przystojny i ma porcelanową twarz i zrobili takiego kolesia. A nie wiem co ci przeszkadza Craig Horny zarąbiście grał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby TO jest "zabójczo przystojny" koleś? Pozwól, że przyłożę do opisu autora.

Rahl, z tego co pamiętam, u Goodkinda był blondynem, z długimi prostymi włosami, prawie białymi, z piękną twarzą o wyjątkowo szlachetnych, regularnych męskich rysach. Był wysoki, dobrze zbudowany, z błękitnymi oczami, No i był zabójczo przystojny.co autor wielokrotnie podkreślał żeby, whoaaa, zaakcentować przynależność do rodziny Rahlów. W którym punkcie ten kolo z serialu do niego pasuje?;>

może mi powiesz że na Darken Rahla lepiej pasował by np. Daniel Craig(
Litości. Żadnych Craigów więcej. Błagam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rahl był blondynem' date=' z długimi prostymi włosami, prawie białymi, z piękną twarzą o wyjątkowo szlachetnych, regularnych męskich rysach. Był wysoki, dobrze zbudowany, z błękitnymi oczami[/quote']

To pokaż mi aktora który by odpowiadał wyglądowi Rahla....... NIE MA takiego człowieka!! Dla tego wzięli najbliższego gościa którego mieli pod ręką. Który stał się rozpoznawalny po zagraniu elfa Haldira (Władca Pierścieni) i mieszka w Nowej Zelandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...