Skocz do zawartości

WoW Cataclysm


Inheritor

Rekomendowane odpowiedzi

Dla, tych którzy jeszcze nie wiedza własnie ogłoszono nowy dodatek do WoWa. Ma on całkowicie zmienić wygląd gry i ogólnie świat Azeroth. Co o tym myślicie, jak tak diametralne zmiany wpłyną na aktualnie najlepsze MMORPG? Jak dla mnie to duży krok na przód, który zapewne sprawi, ze WoW jeszcze bardziej oddali się od inncyh gier tego typu na rynku. Zapraszam na strone   http://www.worldofwarcraft.com/cataclysm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, moim zdaniem to jednak taki trochę większy content patch. No, moze "znacznie większy".

Jakichś rewolucyjnych zmian w rozgrywce nie ma - większy limit poziomu, nowe Battlegorundy, nowe strefy PvP, nowe lokacje, rasy i cały inny expansion stuff. Nic nadzwyczajnego.

Z drugiej strony, to dobrze, że myślą o ciągłym doskonaleniu gry - jeśli pozwoliliby którejś części Azeroth ulec stagnacji, to w końcu by ten WoW zaczął podupadać, a tak Blizzarda przedłuża jego żywot o co najmniej kolejne 2 lata.

Gdzieś (bodaj w FAQ, ale nie ręcze) wyczytałem, że powodem stworzenia Cataclysm jest to, że przez Burning Crusade i Wrath of the Lich King deweloperzy się bardzo dużo nauczyli i postanowili wykorzystać tą wiedzę do ulepszenia, powiedzmy, "już nie tak doskonałych" Kalimdoru i Eastern Kingdoms. Pod tym względem inne studia mogą brać z "Zamieci" przykład.

Reasumując: czy będzie trzęsienie ziemi? Nie. Czy WoW dzięki temu pozostanie niedościgniony? Niemal na pewno tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, oczywiście kwestia tego, jak daleko pójda te zmiany fabularne. ;) Każdy dodatek dodaje od siebie jakąś fabułę, jakieś historie poboczne, jakąś porcję lore świata (a przynajmniej w grach Blizzarda tak jest).

Ale fakt faktem, to będzie w swoim czasie jeden z "najgorętszych" MMORPG-ów i moze pokrzyżować nieco szyki SW:TOR. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

Ja bym zakupił gdyby nie to że poddałem się odwykowi i od co najmniej pół roku nie gram w wowa. Ta gra po prostu źle na mnie działa ;D

Trochę pomogli mi w tym chińczycy, którzy ukradli mi cały ekwipunek (a miałem imba set z lich kinga) i blizz który mi owego ekwipunku nie oddał ( a przynajmniej nie w całości)

Pozostali gracze z pewnością kupią ten dodatek choćby nie wiem jakie kontrowersje budził. Szkoda tylko, że coraz bardziej upraszczają drzewka talentów. Zrobili je bowiem bardzo krótkie i byle noob ułoży sobie bardzo dobry build bez ryzyka że na coś niepotrzebnie wywali talenty.

Zmiana pierwotnego kontynentu to bardzo fajny trick bo przestaniemy levelować byle szybko dobić do outlandu a potem northrendu, tylko teraz będziemy na nowo sporo bawić się na starych kontynentach. Pozmieniane zostały strefy lvl czyli np. Tam gdzie wcześniej stworki miały 15 lvl teraz mają 45 i odwrotnie. Graczom zajmie trochę czasu rozpracowanie tego wszystkiego. No i oczywiście każdy będzie chciał stworzyć nowe kombinacje rasowe jak tauren paladyn.

Te manewry pokazują że wow nadal mimo grafiki jest prekursorem w świecie mmo. Zaczynam wątpić czy nawet TOR ma szansę mu sprostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...