Skocz do zawartości

Wrażenia z gry


JayL

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest, jeden z najlepszych cRPG ostatnich lat i żadnych wątków? Nie może być! Tak więc zakładam, i zaczynam.

Wyrażona wyżej opinia, wg. której ME jest jednym z najlepszych cRPG nie jest opinią moją, a recenzentów branży. IMO gra jest średnio-dobra - fajnie się strzela, niezła fabuła, ciekawe postacie, ale... do gry b. dobrej czegoś mi tu brakuje. Fabuła jakoś zbyt szybko i zbyt mało efektownie zmierza do końca. Ot, tu sobie spokojnie łazimy, a tu nagle bęc i szykuje się koniec świata. A przynajmniej ja tak to odebrałem, jednym słowem - nie podoba mi się sposób przedstawienia historii. Ta kompletnie na mnie nie oddziaływała. Ok, jest dobra, to widać. Ale źle pokazana, co psuje cały efekt. Co do reszty większych zastrzeżeń nie mam, choć i ten osławiony klimat mnie mija, ale to pewnie dlatego, iż w sf się specjalnie nie lubuję. Zaś co do misji pobocznych, które wielu zalicza do największych wad produkcji - są słabe. A na dodatek jest ich mało. Ot, jeśli komuś mało strzelania to leci. Ląduje, podjeżdża gdzie trzeba, morduje nastu przeciwników i do domu. Nuuuuda.

Ogólnie jednak gra potrafi wciągnąć, choć za hit jej nie uważam. Miałem pisać reckę, ale postanowiłem wcześniej przejść grę jako "zuy". Tak się jednak tego grania nazbierało, że nie wiem kiedy to uczynię. Także póki co ME leży i się kuży... A Wy jakie macie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest podobne. Oceniam ME jako gre średnią. Jedyne co w tej grze mnie powaliło to system dialogów zalezny od skilli postaci, fajne rzeczy z tego wychodza. Strzelanie i rozwój postaci niby tez fajne, ale jakos nie robi to szału. Zgodze się, że fabuła jest zbyt szybka i niezaskakująca. Misje dodatkowe też nie powalają, podobała mi się tylko ta na księzycu (tło fabularne, nie akcja). Moim zdaniem największa wada to długość gry. 20 godzin to max. A co do klimatu, jakoś mi też się nie udzielił chociaż daże SF równie wielką sympatią co Fantasy i Postapocalypto.

Moja ocena to:

6,5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...