Jump to content

Wrażenia z gry


Recommended Posts

Co to jest, jeden z najlepszych cRPG ostatnich lat i żadnych wątków? Nie może być! Tak więc zakładam, i zaczynam.

Wyrażona wyżej opinia, wg. której ME jest jednym z najlepszych cRPG nie jest opinią moją, a recenzentów branży. IMO gra jest średnio-dobra - fajnie się strzela, niezła fabuła, ciekawe postacie, ale... do gry b. dobrej czegoś mi tu brakuje. Fabuła jakoś zbyt szybko i zbyt mało efektownie zmierza do końca. Ot, tu sobie spokojnie łazimy, a tu nagle bęc i szykuje się koniec świata. A przynajmniej ja tak to odebrałem, jednym słowem - nie podoba mi się sposób przedstawienia historii. Ta kompletnie na mnie nie oddziaływała. Ok, jest dobra, to widać. Ale źle pokazana, co psuje cały efekt. Co do reszty większych zastrzeżeń nie mam, choć i ten osławiony klimat mnie mija, ale to pewnie dlatego, iż w sf się specjalnie nie lubuję. Zaś co do misji pobocznych, które wielu zalicza do największych wad produkcji - są słabe. A na dodatek jest ich mało. Ot, jeśli komuś mało strzelania to leci. Ląduje, podjeżdża gdzie trzeba, morduje nastu przeciwników i do domu. Nuuuuda.

Ogólnie jednak gra potrafi wciągnąć, choć za hit jej nie uważam. Miałem pisać reckę, ale postanowiłem wcześniej przejść grę jako "zuy". Tak się jednak tego grania nazbierało, że nie wiem kiedy to uczynię. Także póki co ME leży i się kuży... A Wy jakie macie wrażenia?

Link to post
Share on other sites

Moje zdanie jest podobne. Oceniam ME jako gre średnią. Jedyne co w tej grze mnie powaliło to system dialogów zalezny od skilli postaci, fajne rzeczy z tego wychodza. Strzelanie i rozwój postaci niby tez fajne, ale jakos nie robi to szału. Zgodze się, że fabuła jest zbyt szybka i niezaskakująca. Misje dodatkowe też nie powalają, podobała mi się tylko ta na księzycu (tło fabularne, nie akcja). Moim zdaniem największa wada to długość gry. 20 godzin to max. A co do klimatu, jakoś mi też się nie udzielił chociaż daże SF równie wielką sympatią co Fantasy i Postapocalypto.

Moja ocena to:

6,5/10

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...