Jump to content

Utopia Abasara - Prolog

Superkarpik

Recommended Posts

Niniejszym zamieszczam na łamach EM prolog mojego pierwszego większego opowiadania które (w odróżnieniu od opowiadań o Falloucie ) posiada logiczny sens treściwą fabułę i bohatera nie będącego mary sue.

Zapraszam do lektury prologu. ;)

[align=center][align=center][align=center]Prolog

Wyobraź sobie wszystko co chcesz. Wszystko co jest niemożliwe i daj temu życie. Wyobraź sobie te wszystkie niezrozumiałe zjawiska o których mogłeś jedynie czytać w książkach. A teraz uznaj je za realne i możliwe byty. Wyobraź sobie świat w którym to wszystko istnieje. Świat w którym można uczynić tak wiele, że słowo „niemożliwe” straciło swoje pierwotne znaczenie. Nadaj temu linię czasu podobną do swojej, aby łatwiej ci było to wszystko pojąć. Zobacz rzeczy, które widywałeś jedynie w bajkach. Wszystko co nazywałeś fantazją, magią czy też iluzją jest częścią tego świata.

Witaj w moim świecie.

W świecie pełnym niemożliwego. W  świecie, gdzie jedynym ograniczeniem twoich możliwości jest twój własny umysł. Tak właśnie wygląda mój świat. Świat który stworzyłem. Świat idealny.

W moim świecie panuje całkowita harmonia. Zarówno pomiędzy istotami magicznymi, jak i tymi pozbawionymi takowych zdolności. Wszyscy; Elfy, krasnoludy, wampiry, gnomy, smoki, ludzie. Wszyscy żyją w zgodzie bo tego od nich wymagam.

Witaj w świecie Bramy.

Witaj w Utopii Abasara

[/align]

"Bo najważniejsze jest pierd*****"

Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem. Ewidentnie nie idzie Ci realizm magiczny ("Dziewięć minut"), a z Fallouta mam ciepłe wspomnienia (ale te orty!!!). Zabieram się za dalsze części, bo w końcu na tym forum przeczytałem coś dobrego!