Skocz do zawartości

Zagadki tolkienowskie - quiz


Shane

Rekomendowane odpowiedzi

?eby nieco urozmaici? nasze rozmowy na temat literatury, otwieram quiz z wiedzy o twórczo?ci Mistrza Tolkiena.

Z uwagi, ?e to pierwszy na forum EM quiz, szczegó?owo opisz? jego form?.

Prosz?, zanim we?miesz udzia? w tym w?tku, przeczytaj zasady zabawy

Zasady:

-Pytanie jest wa?ne 3 doby. Je?eli w tym czasie nie padnie odpowied?, pytanie odchodzi w niebyt, a ka?dy mo?e zada? nowe, zgodnie z zasad? kto pierwszy, ten lepszy.

-Je?eli znasz odpowied?, a z jakiego? powodu nie jeste? w stanie wymy?li? kolejnego pytania, mo?esz poinformowa? innych, ?e pytanie "oddajesz". Wówczas równie? dzia?a zasada wymieniona powy?ej.

-Postaraj si? zaznaczy? jako? (najlepiej tak, jak w pierwszych postach) pytanie i odpowied?, np. kolorem.

Sam quiz wygl?da tak:

[glow=green,2,300]-> [/glow]post 1: pada pytanie

[glow=green,2,300]-> [/glow]post 2: odpowied?

[glow=green,2,300]-> [/glow]gdy odpowied? padnie, zadaj?cy pytanie ma obowi?zek poinformowa? odpowiadaj?cego o jej poprawno?ci lub nie.

UWAGA: Odpowiedzi potwierdzamy TYLKO za po?rednictwem PMów lub za pomoc? edycji posta z pytaniem. NIGDY przez nowy post.

[glow=green,2,300]-> [/glow]otrzymawszy potwierdzenie, uczestnik EDYTUJ?C post ze swoj? odpowiedzi?, zadaje pytanie. NIE tworzy nowego posta.

To wa?ne, by nie powstawa?o zamieszanie i niepotrzebne posty typu "ok, poprawnie".

Ad rem:

Na pocz?tek co? ?atwego :)

[glow=red,2,300]P:[/glow] Gdzie Frodo zobaczy? po raz pierwszy Gimlego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bard, syn Branda z Miasta na Jeziorze Esgaroth.

by? cz?owiekiem, przedstawicielem plemienia z Dali, z rodziny ludów Nortyjskich, spokrewnionej z Easterlingami. Nie wiem co mozna o nim wiecej napisac zeby byla pelna nazwa ;p

Skoro juz mowa o plemionach to jak nazywane by?y trzy plemiona ludzi, które w pierwszej erze  przyby?y do Beleriandu i da?y pozniej poczatek Ludziom z Zachodu? Chodzi mi o nazwe okreslajaca wszystkie trzy plemiona a nie poszczegolne nazwy poszczegolnych ludow

Prawid?owo Jachoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiemnastym

kim s? Dzieci Iluvatara i co si? z nimi stanie po Dope?nieniu si? Czasu

chodzi?o mi raczej o to ze razem zaspiewaja Pie??, aczkolwiek niedok?adnie okresli?em o co mi chodzi, wiec uznaje (mimo tezgo ?e nie wymieni?es krasnoludów, które na koncu zostana przez Eru uznane za swoje dzieci) odpowiedz Jedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...