Skocz do zawartości

Katastrofa w Smoleńsku


Kot_Behemot

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny artykuł co do miejsca pochówku prezydenta:

http://www.rp.pl/artykul/61991,462818.html

Świetny? W którym miejscu?

Już pierwsza linijka pokazuje dziwne ( żeby nie powiedzieć: naiwne ) spojrzenie autora.

Wielkość polityka wyraża się nie tylko w jego konkretnych decyzjach, ale także w tym, jakie nadzieje uosabia, co sobą reprezentuje i za jakimi ideałami się opowiada.

A pewnie. A potem narzekajmy, że jedyne co robią politycy, to obiecywanie i chowanie się za pięknymi słowami. No ale przecież chcą być wielcy, a wielkość polityka mierzy się tym, jak wiele jest w stanie naobiecywać. Wałęsa był genialnym politykiem, bo obiecał nam drugą Japonię. Tusk jest nieco słabszy, bo obiecywał jedynie drugą Irlandię. Czekajmy więc na prawdziwego rewolucjonistę i męża stanu, który obieca nam drugie Niemcy. Albo Stany Zjedoczone, co się będziemy patyczkować. Pięknie jest marzyć!

Otóż nie, polityka wcale nie mierzymy jego ideami, jego poglądami, nadziejami jakie wzbudza ani tym co obiecuje. Polityka mierzy się TYLKO I WYŁĄCZNIE tym co robi, bo taka jest jego rola. Jeżeli postępuje zgodnie ze swoją ideologią i czyny te działają pozytywnie na sytuację w państwie - ok. Jeżeli działa niezgodnie ze swoją ideologią, jednak wciąż poprawia to sytuację w państwie - jest w mniejszym lub większym stopniu hipokrytą, ale trudno. Liczy się efekt. Nie można mówić o polityku, że chciał dobrze tylko wyszło jak zwykle i oceniać jego działań pozytywnie ( chyba, że były one pozytywne lecz opozycja krzyżowała mu plany - no ale to już bardziej złożone rozważania ). Polityków winno się oceniać pragmatycznie, bo i samą polityką obecnie rządzi pragmatyzm. Więc im szybciej otrząśniemy się z romantycznych mrzonek, tym lepiej dla nas.

Dalsza część tekstu zresztą też jest zabawna i nie chce mi się jej nawet analizować dogłębnie. Źli kosmopolitanie, pragmatycy ( i konsumpcjoniści! ) śmiący oczekiwać od polityków efektów od polityków, nie rozumiejący i bojący  wartości narodowych, nadziei, idei przeszłości i teraźniejszości jakie reprezentuje jego wysokość Lech... Co u diabła?!

Oddanie szacunku zmarłemu, a żałoba po nim to dwie różne rzeczy. Uczymy się czytać ze zrozumiem. Mrugnięcie

Łaaaał... nie ma to jak zbić całą argumentację przeciwnika jednym, celnym ad personam tyczącym się braku zdolności czytania ze zrozumieniem...

No to jak nie ma znaczenia, to wyrzućmy ich ciała na wysypisko śmieci, przecież im to bez różnicy. O tempora, o mores!

...a potem samemu napisać coś takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedi: Zwracam ci tylko uwagę, żebyś był konsekwentny. Ty sobie bowiem bierzesz ludzkie zachowania w tej sytuacji i dzielisz na to, co jest autoterapią o przyczynach stricte egoistycznych, i na to, co ma wyższą wartość w sposób absolutnie arbitralny, nie mający żadnych podstaw poza twoim widzimisię.

Reszty moich argumentów nie raczyłeś skomentować; mam przyjąć, że się z nimi zgadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy mają straszne skłonności do przesadzania i wynoszenia na ołtarze zmarłych.

Podobna sytuacja miała miejsce po śmierci papieża. Chyba wszyscy pamiętamy nagły wysyp szkół, parków, ulic, i Bóg wie czego jeszcze imienia Jana Pawła II

To samo zaczyna się dziać teraz.

Jest projekt ( a przynajmniej tak słyszałem ) nazwania warszawskiego stadionu im. Lecha Kaczyńskiego.

Ponadto jestem przeciwny temu pochówkowi na wawelu. Jedyny z niego pożytek był taki, że jadąc dzisiaj do Olsztyna miałem pustą drogę i mogłem pruć bez ryzyka mandatu :)

Na wawelu spoczął bohater narodu Józef Piłsudski a porównywanie zasług Kaczyńskiego do Piłsudskiego  to jak porównywać moje opowiadania do Zajdla ( nie to żebym pisał dużo gorzej od Zajdla xD )

Takie jest moje zdanie w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...